Zmiana M$ na lokalną walutę - pytanie

Belic

Użytkownik
Użytkownik
Siemka mam pytanie odnośnie przyszłej zamiany M$ na PLN :):

1. Jak to będzie wyglądać tzn:
a) będziemy kupować PLN za PLN np na allegro? (zdrapki)
b) czy będziemy kupować M$ za PLN np na allegro które będą "zmieniane na PLN"?


2. w tej informacji--> "Oprócz innych metod płatności obecnie dostępnych w Twoim regionie zaczniesz używać waluty lokalnej lub bonu upominkowego Xbox (denominowanego w walucie lokalnej) do kupowania muzyki, gier, wideo i innej zawartości w ulubionych sklepach Xbox. Jeśli po tej aktualizacji systemu Xbox 360 zainicjujesz zakup lub wykorzystasz kod lub bon na punkty Microsoft Points, używając swojego konta Microsoft, dodamy do Twojego konta kwotę nie mniejszą niż rynkowa wartość Twoich punktów Microsoft Points, a Twoje punkty Microsoft Points zostaną wycofane. Środki, jakie otrzymasz od nas podczas zmiany, wygasną 1 czerwca 2015 r. Środki, jakie samodzielnie kupisz i dodasz do konta po zmianie, nie wygasną."

O co chodzi z tym zdaniem "Środki, jakie otrzymasz od nas podczas zmiany, wygasną 1 czerwca 2015 r. Środki, jakie samodzielnie kupisz i dodasz do konta po zmianie, nie wygasną." jak to rozumieć bo trochę nie rozumiem?

Proszę o odpowiedź na wszystkie pytania. pozdro :)
 

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
2. to proste, przeliczą twoje msp na zety i to będziesz musiał wydać do tego 2015, czerwca. Jak nie wydasz to ta część przepadnie. Natomiast nowe doładowania już zostaną na stałe.

Mnie natomiast interesuje jaki będzie przelicznik, czy może już jaki ten przelicznik jest co Ci zaproponowali? Bo teraz można coś zakombinować kupując zdrapki. Według oficjalnego kursu 800 MSP = 40zł co jest drogo, a do tego nawet drożej niż w USA (biorąc pod uwagę zarobki w stanach to już zupełna parodia)!! No ale można było MSP kupować w zdrapkach co obniżało ich cenę trochę. A teraz jak ustalą sztywny przelicznik i MSP zniknie, to już zupełnie nikt nie będzie kupował pozycji które są tylko w markecie a nie ma na płytach
 

Belic

Użytkownik
Użytkownik
2 pytanie spoko a co z 1 :) ??
 

BE_Mroku_256

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam konto na US, więc jeśli kupię 1200 MSP, to te punkty zostaną normalnie przeliczone na 15 $ ? Ponieważ 27 sierpnia chciałbym kupić ostatnie DLC do BO II :|
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Przelicznik na pewno będzie po kursie 800 MSP = 40zł, bo taka jest cena jak kupuje się MSP bezpośrednio z dasha.

Wątpię, aby opłacało się kupować kody na zapas.
Zdrapki mają być nadal dostępne, więc praktycznie nic się nie zmienia, tylko na zdrapce zamiast 800msp, będzie pisać 39,99PLN lub 9,99USD.

Sklepy mają sprzedawać po cenie sugerowanej, tak więc zdrapki w hurcie muszą być tańsze.
Nadal będzie można kupić zdrapkę taniej, jak sprzedający zmniejszy swoją marżę.
Taka sama sytuacja jest z kodami GSM na allegro.
 

dawid128

Świeżak
Świeżak
Co do tej marży to mam wątpliwości, w zasadzie prawo każdego europejskiego kreju zakazuje sprzedawać pieniądze poniżej ich wartości ( właśnie po to były punkty żeby to ominąć i to wcale nie był zły pomysł). Sklep nie może sprzedać Ci kuponu na 105 zł (jak dotychczas 2100 MSP) za 80 zł bo to już jest pranie pieniędzy.
 

maker3

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zawsze możesz kupić zdrapkę 10USD po kursie 3,3zł.
Czyli tyle samo ile teraz kosztuje 800MSP
 

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Co do tej marży to mam wątpliwości, w zasadzie prawo każdego europejskiego kreju zakazuje sprzedawać pieniądze poniżej ich wartości ( właśnie po to były punkty żeby to ominąć i to wcale nie był zły pomysł). Sklep nie może sprzedać Ci kuponu na 105 zł (jak dotychczas 2100 MSP) za 80 zł bo to już jest pranie pieniędzy.

Przeczytaj to jeszcze raz, najlepiej na głos.
 

Do góry Bottom