1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Zostawianie płyty w konsoli

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Herdalis, Marzec 6, 2010.

1. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Witam!

Poszukiwałem ostatnio w internecie różnych tematów na temat zostawiania płyt w napędzie konsoli po jej wyłączeniu. Niestety, informacje na ten temat są bardzo śladowe. Postanowiłem więc założyć ten temat aby złożyć "do kupy" wszystko co na ten temat wiecie.
    Osobiście, jak kupuję jakąś nową grę to gram tylko w nią przez dłuższy czas - nie żongluje płytami z grami. Dlatego też lepiej by mi było zostawiać płytę w napędzie niż co chwilę wyciągać ją z pudełka, wkładać do napędu, wyciągać, wkładać do pudełka (tak np. robiłem z CoD WaW i sam nie wiem skąd się na niej wzięły ryski, mimo iż dbałem o nią cholernie i nie było sytuacji w której znajdowała by się poza moim rękami/napędem/pudełkiem). Naczytałem się też bajek na stronach nie związanych z konsolami, że niby płyta chroni przed kurzem - na kolejnym forum pisało znowu, że płyta gdy jest w napędzie to nie pozwala laserowi przejść w "stan spoczynku".
    Mam więc pytanie do osób które dobrze znają własnego Xboxa od środka - co Wy sądzicie na ten temat.
    Z góry dziękuje za wypowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    272
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Ja w xboxie 360 pozostawiam płytę z grą po zakończeniu grania i nic się nie dzieje z konsolą i płytą (płyta bez żadnej rysy) a konsole mam prawie rok.

4. Karid

Karid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Pila
    Dziś na tym forum wyczytałem w jednym z artykułów, że w 90% przypadkach płyta się rysuje, w najgorszym przypadku może coś się stać z napędem optycznym.

5. livingfear

livingfear Guest

Ja uważam,że płyta w napędzie nie szkodzi ani konsoli ani samej płycie,
    wiadome jest,że jeżeli konsole gdzieś przenosimy,czy po prostu jest w ruchu,to wtedy należy wyjąć z napędu płytkę,
    a tak,jeżeli konsola sobie stoi,leży spokojnie to płyta może w napędzie siedzięc nawet rok,bez użytkowania i nic się nie dzieje ani grze ani napędowi w konsoli np.

6. gabhor

gabhor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Prudnik
    Ja osobiście już półtora roku wyłączam konsolę padem i płyta zostaje w środku. Nic się nie dzieje i oby tak pozostało.

7. rosolak100

rosolak100 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Poznań
    ja tez zostawiam płyte w konsoli robie tak cały czas i ani płycie ani konsoli nic się jeszcze nie stało

8. adam372

adam372 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    polska - lubelskie
    Ludzie, a co ma się dziać po wyłączeniu konsoli? Odcinacie prąd od napędu co jest równoznaczne z jego wyłączeniem. Na podtrzymaniu jest tylko pamięć z ustawieniami systemowymi (temu się data nie kasuje jak przy odłączeniu zasilacza). Nie ma znaczenia czy płyta jest w środku, gdyż po zamknięciu tacki i tak mechanika dvd zamyka kółko (napęd płyty) do magnesu (tego w górnej pokrywie). Nie tyczy się to przy przenoszeniu x-kloca. Wtedy płytę kategorycznie trzeba wyjąć
    Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć.

9. cytryn_

cytryn_ Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pewni ryska sie zrobila jak konsola została poruszona podczas pracy napędu .

10. lukaszcall

lukaszcall Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jak dla mnie zostawianie płyty w napędzie groźne nie jest. Sam tak robie, bardziej mi się porysuje jak 200 raz będę ją wkładał do pudełka...

11. V.V

V.V Xbox One Xbox One XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Elbląg
    Dokładnie.. również zostawiam płytę w napędzie i nigdy się nie zastanawiałem czy to ma jakiś wpływ. Według mnie to nie ma żadnego znaczenia .

12. Herdalis

Herdalis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Dziękuje wszystkim za wypowiedzi :)

Wczytywanie...

Poleć forum