Związki pomiędzy usługami GFWL oraz Xbox Live

wiliextreme

Użytkownik
Użytkownik
Na samym początku pragnę się przywitać z dumnymi posiadaczami Xboxów :)
Sam jeszcze tej kosnoli nie kupiłem, ale już chciałbym rozwiać moje wątpliwości.

1. Na początek zapewniam, że czytałem wszelkie FAQ, przejrzałem kilkanaście tematów jakie wyskoczyły mi w szukajce i usłyszałem wiele zdań o tym, ale że były one pdozielone to chciałbym raz na zawsze poznać odpowiedź:
Mam obecnie konto na GFWL i...
A) Czy będę mógł używać tego samego konta (i gamertaga) na xboxie 360 ?
B) Czy w mojej liście achievementów zachowają mi się te zdobyte na PC ?
C) A jeśli odpowiedź na punkt A jest przecząca, to czy można skasować konto GFWL i utworzyć nowe na Xbox Live z tym samym gamertagiem ?

2. Słyszałem o banowaniu konsol. Czy jeśli będę miał zupełnie nieprzerobioną konsolę i grał wyłącznei na oryginalnych grach to istneiej ryzyko zbanowania (za co innego ?) ?

3. Jak wiadomo gry na xboxa są stosunkwoo drogie w porównaniu z PC. Można jednka kupić na Allegro taniej używane. I tutaj amm wątpliwości, czy gra będzie w pełni sprawnei funkcjonować na kolejnej (mojej) konsoli ? Nie będzie żadnych wykorzystanych kluczy aktywacyjnych, starconych acziwów itd. ? No i czy nie będzie ryzyka zbanowania ?

Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam
 

ciajus

Użytkownik
Użytkownik
1. Wytłumaczę Ci na jakiej zasadzie to działa. Microsoft ma coś takiego jak Windows Live. Windows Live składa się z różnych "poddziałów" m.in. konta hotmail, game for windows live, xbox live itp itd. Zakładając konto Windows Live (a ty już je założyłeś, skoro korzystasz z GFWL) możesz na jednym nicku korzystać ze wszystkich usług zawartych w Windows Live. W skrócie mówiąc, możesz wykorzystywać swój Gamertag z GFWL równocześnie z Xbox Live. Dodatkowo, wszystkie punkty MS Points, zakupione do tego konta możesz wykorzystywać dla Xbox Live tak samo jak dla Games For Windows. Wszystko jest połączone w jedną całość :)
Odpowiadając na kolejne pytanie, wszystkie twoje osiągnięcia zostaną zachowane, jednak zauważ że osiągnięcia na PC i X360 to 2 osobne rzeczy, czyli grając np. w Moderw Warfare 2 musisz odblokować osiągnięcia osobno na PC i Xboxie.
Co do podpunktu C, jest już nie istotny :) Na konsoli logujesz się poprzez swój Windows Live ID. Mam nadzieję, że już rozumiesz na jakiej zasadzie to dzała :)

2. Jeśli nie masz przerobionej konsoli i grasz tylko na oryginałach to nie ma możliwości otrzymać bana na konsolę. Możesz dostać jedynie bana na konto XBL pod warunkiem że dokonasz oszustwa w postaci manipulowania GameScore itp. Jeśli zamierzasz poprostu grać bez żadnych kombinacji, nie musisz się niczym przejmować.

3. Jeśli chodzi o pełnosprawną funkcjonalność gry, to wiadomo, że nośnik czyli płyta musi być w nienaruszonym stanie. To tyle jeśli chodzi o pełnosprawność działania. Gra na każdej konsoli działa tak samo jeśli płyta jest dobra. Tak samo, jeśli chodzi o achivement'y. Nie istotne, czy ktoś wcześniej zdobył jakieś czy nie. Osiągnięcia są przypisane do konta Live, tak więc jeśli nawet odpalisz używaną grę, możesz zdobyć wszystkie osiągnięcia. Inaczej ma się sprawa z kluczami. Niektóre gry (ale nie wszystkie - najczęściej są to wersje limitowane lub kolekcjonerskie) posiadają dodatkowe kody, które można wymienić na jakieś bonusy w postaci DLC lub innych tego typu pierdół. Takie kody są jednorazowego użytku, więc jeśli kupujesz używkę musisz się dowiedzieć czy ktoś go już wykorzstał. Jeśli tak, to zostaje Ci już tylko samodzielny zakup dodatków za MS Points poprzez Xbox Live Marketplace. To tyle w temacie używek, nie ma znaczenia czy gra była wcześniej używana czy jest nowa.. jeśli jest oryginalna i nie masz przerobionej konsoli - nie dostaniesz bana.
 

wiliextreme

Użytkownik
Użytkownik
Odpowiadając na kolejne pytanie, wszystkie twoje osiągnięcia zostaną zachowane, jednak zauważ że osiągnięcia na PC i X360 to 2 osobne rzeczy, czyli grając np. w Moderw Warfare 2 musisz odblokować osiągnięcia osobno na PC i Xboxie.
To akurat zauważyłem, porównywałem sobie osiagnięcia na Mygamercard z userem xboxa i albo ja albo on ( w zależości od wersji gry) miałem 0GS choć oboje miliśmy tego sporo odblokowanego.
Swoją drogąie wiedziałem, że MW2 korzysta z GFWL

Mam nadzieję, że już rozumiesz na jakiej zasadzie to dzała :)
Rozumiem i dziękuję ci za oświecenie :)

Jeśli zamierzasz poprostu grać bez żadnych kombinacji, nie musisz się niczym przejmować.
No to moge odetchnać z ulgą.

Niektóre gry (ale nie wszystkie - najczęściej są to wersje limitowane lub kolekcjonerskie) posiadają dodatkowe kody, które można wymienić na jakieś bonusy w postaci DLC lub innych tego typu pierdół. Takie kody są jednorazowego użytku, więc jeśli kupujesz używkę musisz się dowiedzieć czy ktoś go już wykorzstał.
Na takie dodatki i tak bym nie zwracał uwagi, nie są dla mnie ważne. Liczy się, że gierki będa działać.

Dziękuję ci za czas poświęcony moim wątpliwościom, jestem ci bardzo wdzięczny.

Przy okazji jeszcze jedna kwestia:
Gdyby karta pamieci/dysk w konsoli uległ uszkodzeniu to czy straciłbym jeszcze coś oprócz save'ów i pobranych elelemntów (jakieś części profilu itd.) ?
 

ciajus

Użytkownik
Użytkownik
Co do tego Modern Warfare 2, nie wiem czy korzysta z GFWL. Poprostu chciałem podać jakiś przykład na jakiej zasadzie to działa.. a że ostatnio katowałem CoD 6 to jakoś mi tak to utknęło w głowie :D

Co do uszkodzenia karty/dysku. Niestety tracisz wszystko, ale jest i dobra wiadomość. Jeśli chodzi o profil i save, to możesz robić kopie zapasowe na pendrive z poziomu konsoli. Wystarczy wejśc w Ustawienia -> Urządzenia Pamięci -> tam wybierasz co chcesz skopiować i przerzucasz sobie na pena. Taka kopia zapasowa może się przydać. Dodatkowo, jeśli masz cały czas podpiętą konsolę do neta to jeśli chodzi o GameScore i osiągnięcia, to jest to na bierząco zapisywane na serwerze. Tak więc w razie utraty profilu można go odzyskać z XBL raze ze stanem punktowym zapisanym podczas ostatniego podłączenia do neta. Tak samo jest z pobranymi elementami, wszystko co raz zostało kupione zostaje przypisane do konta XBL na zawsze, tak więc jeśli dysk zostanie uszkodzony wystarczy pobrać wszystko od nowa (już bez pobierania opłat - o ile kupowałeś płatne DLC) na nowy dysk.

P.S.
Zapomniałem dodać, teraz mi się przypomniało. Niektóre nowe gry, jest to walka z rynkiem wtórnym jak to się tłumaczą producenci, mają jednorazowe kody dostępu do usług online. Teraz właśnie sobie przypomniałem, bo miałem przecież niedawno taką sytuację z nowym Tiger Woods PGA Tour 10. Mianowicie kod został wykorzystany, i żeby grać przez multi musiałem wykupić za 800MSP dostęp. Warto o tym wiedzieć, i zwracać uwagę, czy dany tytuł nie wymaga takiego kodu. Z tego co Electronics Arts zapowiedziało, to coraz więcej ich tytułów będzie właśnie takich kodów wymagać. Tak więc takie kody to nie tylko bonusy typu DLC, ale czasami też podstawowa część rozgrywki online. Wybacz, że od razu o tym nie wspomniałem, ale o tej porze wyleciało mi z głowy :) Dobrze, że późno niż wcale ;)
 

wiliextreme

Użytkownik
Użytkownik
Nie szkodzi, wązne że tera zo tym pwoeidziałeś.

Myslę, że wszystkie moje wątpliwości zostały już rozwiane. Dzieki za pomoc.
Jest tu jakaś reputacja czy coś w tym stylu bo na razie nie znalazłem takiego przycsisku. Chciałbym sie jakoś odwdzieczyć za pomoc
 

ciajus

Użytkownik
Użytkownik
Fakt, że mogłem pomóc całkowicie mi wystarczy :)
 

lkriss2

Użytkownik
Użytkownik
usługa Windows Live a Xbox live

Mam pytanie czy majac konto w Windows Live z poziomu PC można grać on-line z graczami z xboxa? Taki temat pojawił się przy zakupie F1 gdzie obie wersje wymagaja do grania w sieci połączenia z windows live.
 

Do góry Bottom