1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

zwyczajny dysk przenośny do xboxa

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez males, Październik 19, 2013.

1. males

males Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mam Slima 4GB z LT3. Czy będę mógł nagrywać gry na zwykły dysk przenośny na USB? Jeśli tak to czy mogę kupić dowolny model czy potrzebne są jakieś konkretne? Nie mam oczywiście RGH.

2. Lotnik421 Xbox One

3. akimata

akimata Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Olsztynek
    Z tego co wiem to na orginalnym dashu max pojemność obsługiwana dla dysku zewnetrznego to 32gb. Wiecej nie mając rgh sie nie da

4. jmik76

jmik76 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jeśli chodzi Ci o instalowanie oryginalnych gier na dysku, to szkoda inwestować w hdd, lepiej kup porządny szybki pendrive 32gb. Oryginalny dash i tak na więcej nie pozwoli. Formatujesz pod dashem i masz dodatkową pamięć dostępną na instalację gier.
    Jeśli zaś chodzi Ci o to by wgrywać gry w formatach xex, bądź god, to konieczna jest przeróbka RGH (co za tym idzie utrata gwarancji i brak LIVE'a)

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    USB to takie wyjście słabe, kup dysk do konsoli większy transfer danych taniej niż dobry pendrive...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

6. males

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Widzę teraz ze pendrive 32gb kupie za 80-100 zł, nie ukrywam że wolałbym dołożyć i kupić dysk 500gb tylko czy będę mógł go używać jednocześnie do xboxa i magazynowania plików pod windowsem? rozumiem, że pod xboxa trzeba formatować dysk z poziomu konsoli, mam rację?

kwestia druga: ile zajmuje np. GTA5, fifa14?

7. prourug

prourug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kutno, Poland
    Males Masz rację musisz dysk pod x sformatowac. Poszukaj na allegrow jakiegoś dysku do Xboxa, czasem można coś.okazyjnie kupić.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

8. males

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Panowie, w najbliższych dniach chciałbym kupić pendrive. Możecie polecić jakieś sprawdzone modele? Najlepiej żeby miał 32GB i nie kosztował więcej niż 100 zł.

9. PidzamaSGaming

PidzamaSGaming Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Worszoł
    1. Ty chyba nie umiesz czytać, bo wszyscy piszą o dysku M$
    2. Za 100zl nie znajdziesz DOBREGO pendrive 32GB

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

10. males

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Skoro wstałeś lewą nogą to idź się połóż a nie zgrywasz fachowca na forum.

Ludzie grają z pendrive'ów i nie narzekają, takie przynajmniej znalazłem wypowiedzi na forach. Ktoś mógłby rozwiać wątpliwości? Nie potrzebuje wielkiego dysku w xboxie bo nie jestem wielkim zapaleńcem i nie gram codziennie, potrzebuje tyle, żeby pograć w GTA i nic więcej. Nie będę instalował 10 gier bo to bez sensu więc nie chce kupować dyski MS, który poza konsolą nie będzie przeze mnie używany.

Jeszcze jedno pytanie. Który dash, jaki numer, obsługuje peny ponad 16gb?

11. misiek12m

misiek12m Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gorlice
    Jeśli chodzi o dash to i tak będziesz musiał wgrać najnowszy żeby GTA V odpalilo, czyli 2.0.16537. A co za tym idzie 32GB pamięci przenośnej pod USB będzie dostępne pod xboxem. Niestety, na pendrivach się nie znam :-( zobacz najczęściej kupowane i poszukaj testów na internecie, jeśli chodzi o xboxa to najważniejsza jest w takim wypadku chyba prędkość odczytu ;-)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

12. PidzamaSGaming

PidzamaSGaming Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Worszoł
    Jest dysk 20GB specu...
    A przy tym ma większą wydajność niz pendrive

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

13. ralph7

ralph7 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jeżeli chodzi o podłączenie większego dysku, to można zrobić tak, że kupujesz sobie normalny zewnętrzny dysk do komputera (w obudowie, podłączany przez USB). Formatujesz go na komputerze w FAT32 (niestety oznacza to, że składowanie plików większych niż 4GB będzie wiązało się z koniecznością podziału ich np. w programie WinRar na elementy max 4GB), następnie podłączasz tak sformatowany dysk do konsoli. Formatując go w ustawieniach pamięci w konsoli wybierasz opcję dostosuj i wybierasz 32GB. Konsola wtedy tworzy sobie na dysku po prostu folder o nazwie Xbox360 (w windowsie widoczny, gdy mamy zaznaczoną opcję "Pokaż ukryte pliki i foldery" w ustawieniach folderów), a reszta dysku jest normalnie dostępna dla Ciebie.

Pozostaje jeszcze kwestia gier, które wymagają typowo dysku wewnętrznego do instalacji zawartości dodatkowej (np. Battlefield 4) - dla nich jest potrzebny dysk podłączony bezpośrednio do konsoli (nie przez USB)

Jeżeli chodzi o rozmiary gier, to wygląda to następująco
    GTA V: 15,4GB (7,7GB zawartość dodatkowa + 7,7GB zainstalowana płyta )
    FIFA14: 6,1GB (sama zainstalowana płyta)
    Call of Duty: Ghosts: 9,1GB (7,1GB zainstalowana płyta + 2GB zawartość dodatkowa)
    Battlefield 4: 1,8GB zawartość dodatkowa, a zainstalowana płyta nie wiem

Obsługa nośników USB do 32GB została wprowadzona w Dashu 2.0.16197.0

1 osoba to lubi.
  14. prourug

prourug Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    16
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kutno, Poland
  15. ralph7

ralph7 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Zgadza się. Faktem jest, że wygoda jest znacznie większa, gdy dysk jest podłączony do konsoli bezpośrednio. Mam obecnie zarówno dysk wewnętrzny, jak i taki na USB i przyznam, że czasami zdarza się zapomnieć po prostu podłączyć USB do konsoli przed startem gry (odłączam dysk po wyłączeniu konsoli, ponieważ ten cały czas dostaje prąd i się niepotrzebnie kręci). To oznacza brak wykrycia zainstalowanej na dysku gry i potrzebę uruchamiania jej ponownie.

Do tego, jak pisałem w poprzednim poście dochodzi sprawa wymagania wewnętrznego dysku przez niektóre gry (nie wiem, czy jeszcze jakaś inna oprócz BF4?).

Poza tym, nie wiem, jak wygląda sprawa kompatybilności dysków do slimów. W mojej poczciwej, jeszcze białej, jest z tym spory problem.

Ostateczna decyzja należy oczywiście do autora tematu :smile: My możemy jedynie przedstawić swoje doświadczenia.

16. males

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kierując się myślę, że jeśli będą problemy z pendrive kupie dysk, kupiłem pendrive Goodram EDGE 16GB, wszystko działa jak należy. GTA nie zcina, póki co nie narzekam.

Dzięki za odpowiedzi

Wczytywanie...

Poleć forum