1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

"Życie" konsoli po naprawie e74.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Bełek, Grudzień 4, 2008.

1. Bełek

Bełek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krapkowice
    Wczoraj, po 13 miesiącach z groszami bezproblemowego działania moja konsola (Premium z 2006 roku) pokazała błąd e74. Jutro wysyłam ją do serwisu Juchego celem przywrócenia do życia.

W związku z powyższymi tragicznymi dla mnie wydarzeniami chciałbym się dowiedzieć (od tych co mieli już ten przypadek) jak sprawuje się wam konsola po naprawie w/w usterki.

Będę piekielnie wdzięczny za udzielone odpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Partyzant

Partyzant Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ozorków
    Po naprawie e74 (sierpien 2007) u Juchego konsola działała mi całe 2 godziny, odesłałem mu ją i wymienił mi płytę główną na nową (listopad 2007). Konsola zaczęła się zawieszać w kwietniu 2008, mogłem pogrć tylko w PES2008 inne gry nie działały, aż na tydzień przed premierą GTAIV padła całkowicie. Zdecydowanie nie polecam Ci naprawiać konsoli z tym błędem, znajdź jakiegoś jelenia na allegro i kupuj nowego Arcade'a.

4. Bełek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krapkowice
    Nie spłaciłem jeszcze tej co mam (5 rat mi zostalo) więc o kupnie nowej nie ma mowy aż do wiosny. Może jednak nie będzie tak źle. Poczekamy, zobaczymy.

Ewentualnie jak Juchy naprawi to będę się starał ją sprzedać a później pomyślę o nowej. Z tą jednak różnicą, że zostanę już raczej przy grach oryginalnych i nie będę przerabiał.

Edit: Mój kumpel ma premium z 2006. Miał już e74 a potem wymianę płyty głównej. Patrząc na to co piszesz to niebawem może mu pierdolnąć. Jeśli za jakiś czas miałoby mnie spotkać to samo to już wolę rozglądać się na nową a tą co wróci z naprawy sprzedać.

5. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    Partyzant ....znajdź jakiegoś jelenia na allegro ................................zycze ci z calego serca zebys kiedys ty byl jeleniem dla kogos i kupil cos drogiego i wadliwego ...skoro masz takie podejscie..mam nadzieje ze jeszcze nieraz sie w zyciu przekonasz ze nie warto robic swinstw innym....zalosny jestes

6. Partyzant

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ozorków
    Żałosny ? A to dobre ;] Jak inaczej nazwiesz kogoś, kto kupuje uszkodzoną konsolę 90nm i jeszcze daje za nią 350zł ? Imo to tylko i wyłącznie jeleń, a ludzie kupują takie konsole, dzięki temu teraz mam swojego Arcade'a. Zresztą nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, w aukcji opisałem wszystko ze szczegółami, było napisane wyraźnie że konsola jest niesprawna, ma 3ROD i nie przyjmuję negatywów, więc nie ma mowy o jakimkolwiek świństwie. Z mojej strony EOT. Bełek, w sumie teraz sa Opus'y węc jak wymienisz płytę główną powinno być w porządku, ja wymieniałem 90nm na 90nm, jako że Juchy napisał mi coś w stylu że nie mam wejścia hdmi w obudowie i nie bedzie mi pasować płyta z 65nm CPU.

7. Bełek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krapkowice
    Ja mam wersję bez hdmi więc 65nm nie będzie mi chyba pasować.

8. Partyzant

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Ozorków
    Płyty główne OPUS mają CPU 65nm i nie mają HDMI ;) Porozmawiaj z jakimś serwisantem.

9. Bełek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krapkowice
    OK, dzięki za info. Wszystko zależy od ceny jaką mi zaśpiewają.
    Wstępnie już się i tak nastawiłem na kupno nowego sprzetu.

10. papux

papux Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Zdziwiłbyś się.
    Sam kupuje uszkodzone XBOXY 360 dla własnego zysku.
    Konsola może być nawet kombinowana X-Clampem lub opalarką.

Biorę taką konsole (ostatnio nawet jeleń sprzedał mi na allegro za 200zł) w pracy mam stacje lutowniczą, odpowiednie sita BGA oraz kulki ołowiowe i super kierownika który pozwala mi na własne naprawy jeśli nie ma firmowych.
    Przylutowanie GPU zajmuje mi jakieś 2h.

Konsola ląduje z powrotem na Allegro za 600/850zł w pełni sprawna.
    Czysty interes.

A jeleniem może być kupujący jak i sprzedający zależnie od tego kto jest sprytniejszy.

11. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    zależy jakiego serwisanta trafisz moja konsola miała dokładnie rok temu e74 wymiana płyty głównej i do tej pory śmiga bez problemu (a przy okazji została odbanowana:))

12. Bełek

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Krapkowice
    Jak wspomniałem na początku konsola poszła do Juchego więc liczę, że bedzie dobrze :)

13. dinio

dinio Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    I jak po naprawie twoja konsolka wszystko ok??

Wczytywanie...

Poleć forum