1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Żywotność xbox360 po RROD

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez f1older, Luty 11, 2011.

1. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    Chciałbym wiedzieć, ile wam chodzą konsolki po rrodzie?(nie obiegowe opinie, ale konretne wasze przykłady)
    I po jakiej "naprawie"?
    Ciekawi mnie, bo nie ukrywam że nie znam dnia, ni godziny, kiedy znów padnie mój xbox. I nie wstanie więcej. :D
    Moja chodzi od zeszłorocznej wigilii(rrod 0020), a dziennie pracuje po kilka godzin.(w weekendy nawet po 12h, nie oszczędam jej)
    Naprawiona śrubami, czyli standard. :D

Wątek może się przyda ze względów statystycznych, odświeżę jak mi xbox padnie. :p

2. Lotnik421 Xbox One

3. PUMBA-20

PUMBA-20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Moj stary core, niby po ,,rebalingu" padł jak pamietam po 6 miechach jakos, ale zapewne zrobili na mnie wała i nie zrobili rebalingu.

4. maciongix

maciongix Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    From Szczecin
    Ehh... To zależy czy oddasz xboxa w dobre ręce. Poza tym pewne jest to że np. taki core po reballingu zepsuje się szybciej niż elite falcon również po reballingu bo ma gorsze chłodzenie.

5. Brabus535

Brabus535 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Tak właśnie jest jak się oddaje konsole do naprawy kolesiowi co sobie forum poczyta i to tylko odrobinę zrobi samoróbkę stacje i się rozgłasza jaki to on ma profesjonalny sprzęt na podczerwień.Nie można robić profesjonalnej naprawy za 50 zł bo chemia i koszta samej naprawy są znaczne więc radze się zastanowić czy robić raz a dobrze czy się użerać 5 razy i płacić po 50 pln. Ale każdy robi jak uważa.

6. strusic

strusic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Sosnowiec
    Mój premium po upieczeniu w kocu działał jeszcze pół roku, aż pewnego dnia padł na dobre. :p

7. Brabus535

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    A po wizycie u mnie działał by pewnie do dziś. No chyba że byś go po naprawie dalej w kocu trzymał :)

8. PUMBA-20

PUMBA-20 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    czy ja napisałem ze zrobiłem rebbaling za 50zł? :/ Oddałem do serwisu w lodzi osobiście nie przez allegro, zapłaciłem ponad 200zł za naprawe, naciagnieto mnie zapewne nie samowicie, chyba ze faktycznie zrobili rebaling ale ozyl tylko na 6 miechów

9. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    pumba-piszesz, że oddałeś konsolkę osobiście...
    a mnie ciekawi, czy są serwisy, gdzie można luknać, jak oni to robią.
    bo przyznam, że za hooya bym nie oddał(zwłaszcza przez allegro) konsolki jakiemuś nieznajomemu typkowi, i to jeszcze za taką grubą kasę...
    zdecydowałbym się, jeśli bym widział na własne oczy taką naprawę, wtedy byłbym skłonny zapłacić takie pieniądze.
    bo jak czytam jakie wałki można wcisnać ludkom, to jp... :D

10. tel

tel Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    134
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie każdy serwis pozwala na to, żeby jakiś klient łaził po zakładzie i kukał komuś przez ramię, bo chce akurat zobaczyć jak naprawiana jest jego konsola. Niektórych trochę takie coś po prostu rozprasza i denerwuje.
    Pewnie są takie serwisy gdzie można zobaczyć jak wykonywane są naprawy, ale wydaje mi się że to rzadkość.

Ktoś kto się zna, to bez problemu jest w stanie stwierdzić czy był robiony reflow czy reballing.

11. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    nie napisałem, że chciałbym robić kontrolę nik-owską w zakładzie, lub łazić i się krecić bez celu po kątach.
    napisałem, że dobrze by było luknąć, czy to będzie prawdziwy reballing, a nie smażenie w kocyku. o ile byłaby na to zgoda serwisu. tylko tyle, i aż tyle.
    po drugie,
    i co? większość klientów będzie rozbierać konsolę po naprawie, by sprawdzać luty pod prockiem? :D

ps. temat i tak nie o tym... :p

12. Brabus535

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    tel dobrze mówi.Ja osobiście naprawiam konsole i nie lubie jak ktoś mi siedzi nad głową i przez godzine się przygląda. Jeśli oczywiście ktoś chce zobaczyć jak wygląda naprawa moge pokazać filmik albo fotki,a jak ktos chce zobaczyc czy po prostu mam do tego profesjonalny sprzęt to mogę go pokazać albo po prostu zrobić foty z napisanym np jakims słowem żeby nie było ze to foty z internetu. Wiem jak jest z takimi naprawami chociażby pare osób z tego i innych for którzy ogłaszają sie że maja profesjonalny sprzęt do napraw i ogłaszaja się.Fakt jest taki że to samoróby. I nikt mi nie wciśnie kitu ze maszynka za kilka stów złożona w domu ma takie same parametry jak moja za kilkanaście tysięcy. No ale skoro ktos naprawia xboxa za 50 pln ja za 150 pln to juz samo mówi za siebie a jełopów nie brakuje.

13. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    napisałem, że chciałbym zobaczyć, czy to prawdziwy rebbaling, czy ściema. nic więcej.
    a ty jakieś wywody robisz na tematy oczywiste. wystarczy tego już w innych tematach. :)
    a mój xbox wciąż dycha. 3 miech życia mu leci po rrodzie. :D
    ps. mistrzem autopromocji to ty nie jesteś. :D

14. Brabus535

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    uwierz mi że nie jesteś w stanie spawdzić czy zrobiłem reflow czy reballing,ale nie widze sensu robic reflowa bo to tymczasowa naprawa i klient wróci z awanti ze konsola działała tak krótko.Poza tym to nie tylko strata czasu klienta ale i mojego a ja lipy nie odwalam.Chcesz sie upewnić że robie reballing moge wysać pełna dokumentację z przebiegu naprawy łacznie z całym wykresem procesu lutowania itp.Moja stacja proces lutowania ma sterowany komputerem wiec nie widze najmniejszego problemu żeby to dołaczyc. Wtedy przynajmniej masz pewność że nie postawiłem twojej konsolki na piecyk i jej nie ugotowałem hehe jak to niektórzy robią.

Ps.
    Nie potrzebuje auto promocji ;) Ale widać niektórzy tutaj są na tyle inteligentni że uśmiercają swoje konsole sami i jeszcze się z własnej głupoty wszem i wobec cieszą. Po takim zabiegu przyjdzie taki oszołom do serwisu i ma pretensje że się nie da zrobić a on tylko w kocu wygrzewał.Niestety płyty konsoli sa tak wrażliwe na ciepło że szkoda gadać.Małe wykrzywienie od temperatury Uniemożliwia skuteczna naprawę. No ale powodzenia.

15. Xii

Xii Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja naprawiałem 3 razy swojego xenona w UKEN

1 naprawa to hm,... naprawa hana/ana bo kupiłem uszkodzonego xboxa za 120zl i po.. 7 miesiącach znów coś nie tak 0102 ale teraz zapłaciłem 200zl za reballing w.. czerwcu? i nic takiego się nie dzieje (no coś 1 raz sie stało ale fix został naprawiony)

16. marzzz73

marzzz73 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    core 3 miesiące
    falcon 1 miesiąc

teraz katuje slima

17. Razorez1991

Razorez1991 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kostrzyn nad Odrą
    A moje PS3 ma 3-4 lata i nic :D jak wojskowy :]

18. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    no i padł. :D
    wczoraj wyskoczył błąd E74. ja myślę, że i tak długo pochodziła, bo xclampy robiłem w grudniu.
    teraz to sam nie wiem, czy naprawiać toto gdzieś(szkoda mi jej, bo ma napęd samsunga-bez AP25) :D czy gonić na cześci...
    jakieś pomysły, propozycje, kwoty? ;P

na razie pozostaje mi katować ps2, staruszkę... :*

19. RasQba

RasQba Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja bym sobie kupil nowego jaspera. Slima nie bo pewnie ma 0225 wiec poki co nie zflas***esz, a AP2.5 to juz nie jest zaden problem, uwierz mi. Jest teraz PMT wiec przerobisz sobie sam za darmo. Same korzysci.

20. f1older

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    jeśli już, to może teraz jakąś tanią ps3, dla odmiany. xboxem się już nacieszyłem, czas by poznać ps3, też zacna konsola przecież.
    ale na razie nie robię nic, kasa, kasa, kasa... :D
    na szczęście ps2, i dość żwawy pc został, więc przeżyję jakoś. :)

21. mlekodaj

mlekodaj Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    @up gg 17525356

Wczytywanie...

Poleć forum