1 hdmi a trzeba zrobic dwa :)

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
witam mam takie pytanie czy isttnieje cos takiego jak rozdzielecz wejscia HDMI??? poniewaz mam tv z jednym wejsciem HDMI i pod nie mam podlaczaony dokodar telewizyjny i kiedy chce wlaczyc konsole to wyciagam kabel hdmi od dekodera i podpinam drugi kabel od xboxa troche to wkurzajace i tak sie zastanawiam czy nie mozna kupic jakiegos rozdzielacza gdzie podlacze obydwa kable od xboxa i dekodera ?? bez wyciagania i zamieniania kabli???
 

Enemelek

Użytkownik
Użytkownik
 

chaos220

Użytkownik
Użytkownik
Są też większe rozdzielacze na przycisk tak że moze byc odpalonych parę źródeł a do TV idzie wybrany przez switch...
 

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
wlasnie ze to nie to mam taka kostke ale ona nie rozdziela sygnalu z tv jezeli podlacze ta kostke do tv i do niej xboxa i dekoder to spalil mi sie kabel HDMI! i wogole nie ma obrazu ona chyba jest zeby podlaczyc do kina domowego jakies urzadzenia lub cos w tym stylu
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A Telewizor masz FullHD czy HD ready? Bo jeśli HDReady to możesz podłączyć konsolę do tv za pomoca kabla component (5x chinche) Bo i tak nie wygeneruje ci 1080i wtedy obejdzie się bez rozgałęźników.
 

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
tv mam hd ready ale jest roznica i to przytlaczajaca niz przez euro zlacze a euro zlacze to to samo co component
Dragon to co ty podales to tez chyba nie jest to? bo to z 4 wejsc robi jedno wyjscie a mi trzeba chyba odwrotnie ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
tv mam hd ready ale jest roznica i to przytlaczajaca niz przez euro zlacze a euro zlacze to to samo co component
Dragon to co ty podales to tez chyba nie jest to? bo to z 4 wejsc robi jedno wyjscie a mi trzeba chyba odwrotnie ?
Composite i euro jeden pieron component grafika hd. Component 3od obrazu(+ewentualnie dwa od dzwieku stereo) composite jeden od obrazu kolor.zolty (+ewentualnie dwa od dzwieku)


Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
czekaj bo nie rozumie component i composit???? to jakies dwa rozne wejscia?
 

pelikan15

Użytkownik
Użytkownik
TAK. Composit to chinche i euro-Słaba jakość. Component(ten czerwony zielony niebieski + czerwony i biały)-w przypadku xbox360 jakość identyczna jak przy hdmi.
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Skoro masz HD ready to podłączając x boxa kablem Component (jeszcze raz napiszę 5x chinche) nic nie stracisz na jakośći bo component generuje rozdzielczość HDReady 720i czyli dokładnie taką jaką wyświetla twój TV. Ceny takiego kabla to grosze (oryginalny za 29zł) wyjdzie Ci taniej aniżeli jakbyś miał kupować sumator lub rozgałęźnik HDMI- co najważniejsze masz pewność że nie będzie zakłóceń

MICROSOFT XBOX 360 ORYGINALNY KABEL COMPONENT HD (1777321433) - Aukcje internetowe Allegro
PS.
Composite to nie to samo co component- ten pierwszy wysyła sygnał analogowy- ten drugi cyfrowy.
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jezu ale namieszaliscie przy tych kablach.
Chinche ->composit->ale nie euro (RGB) ->analog.
Component do 1080.I ponoć i P ale w bardzo małej ilosci tivików -> analog.
Wszelakie kable Vga ->analog.
HDMI-> 1080p ->sygnał cyfrowy.
 

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
przeciez w xboxie daja kabel z czinczami zeby podlaczyc do kostki euro tam jest chyba 3 czincze czerwony zolty i bialy????
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Niom to kabel composit 2x fonia 1x obraz .Kostka to tylko przejsciówka do gniazda euro rgb ale sam kabel z rgb niema nic wspólnego.
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@Paradox2604, przecież autor wątku napisał wcześniej że composite w przypadku telewizora LCD go nie ratuje bo ma kijowy obraz. Ja dalej zostaję przy componencie AVHD i podłączenie tym kablem zalecam.
 

paradox2604

Użytkownik
Użytkownik
ok to zamiest kablo component wolal bym kupic jakis rozdzielacz do HDMI i gdzies na allegro takie cos widzialem ale zapomnialem nazwy?
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
PS.
Composite to nie to samo co component- ten pierwszy wysyła sygnał analogowy- ten drugi cyfrowy.
oby dwa są analogowe.
 

Do góry Bottom