1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

P

przeo_91

Guest
Mam takie pytanie, chce sobie podłączyć pod Xboxa monitor(Starzy oststnio kupili TV FullHD ale jak gram na nim to się wkur***** bardzo że nie mogą do telewizora dojśc) a z tego że mam bardzo dobry monitor przy kompie chciałbym sobie podłączyć X'a pod niego tylko żeby mi wspułdzielił go z kompem bo nie chce mi się cały czas odpinać tych kabil;/. Znalazłem coś takiego na allegro ale nie wiem czy to będzie działać jak myślicie?

Link:
http://www.allegro.pl/item302715513_pa264_przelacznik_kvm_na_2_komputery_switch_fv.html
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Prawdopodobnie bedzie dzialal, ale pytanie czy nie pogorszy obrazu (moim zdaniem tak).

Nie lepiej poprostu zamieniac wtyczki?
Zajmie to z 30 sek.
 
P

przeo_91

Guest
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

No to jak opłaca się to kupić czy nie za bardzo?
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Powiem ci tak - jezeli robi ci problem sieganie za monitor i zamiana wtyczek od X'a i Pc w zaleznosci co bedziesz uzywal to kup, 20zl to nie duzo, jesli jakosc bedzie zla to poprostu nie uzywaj.
 

dodo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Całe szczęście taki magiczny guzik mam w monitorku :) KLIK i mam obraz z PC, znowu KLIK i mam obraz z xa :) Przełączanie kabli nie jest trudne, ale jak robisz to wiele razy w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca... robi się wkur... denerwujące :D Ja często mam tak, że w ciągu godziny potrafię przełączyć obraz z 50 razy. To jakiś mail przyjdzie, to trzeba coś sprawdzić w necie na szybko itp, itp... Co do tego urządzenia, to mój kolega kiedyś miał takie coś podobne. Nie narzekał, a sprzęcior działał aż miło. Miałem nawet od niego odkupić to jak zmienił monitor, ale całe szczęście o czasie się zorientowałem, że mam to wbudowane w monitor.

P.S. Napisałeś, że masz "bardzo dobry" monitor. LCD? Sprawdź, może masz w nim opcję przełączania obrazów ;) Podpowiem, jeśli masz w monitorze przynajmniej 2 wejścia (U mnie są 2, analogowe i cyfrowe) to możesz mieć wbudowany taki przełącznik ;)
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

dodo a jaki masz monitor ?/? i czy ten monitor tez ma ten magiczny guzik do przełączenia obrazu jak twoj http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_telewizory/lcd_20/885139_samsung_syncmaster_2232bw.aspx ?? :D
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Ja mam pytanie tak apropo, czy jeżeli będe tak ciągle odłączał i podłączał kabel VGA do monitora to czy może się pogorszyć jakość obrazu? Może się zedrą te złocenia? Jak sądzicie
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Teoretycznie najszybciej to ci sie rozreguluja wtyczki, mozliwe ze beda przerywac i bedziesz tracic obraz, albo beda dzialac tylko jak je jakos docisniesz/odegniesz (mialem tak w staaarym monitorze 15") itp. Na dluzsza mete lepiej wykombinowac cos lepszego niz ciagle przepinanie kabli.
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

ja mam cos takiego w mojej 17 ze na xboxie normalny obraz mam itp gra sie normalnie a jak podlacze teraz kompa to po napisie windows xp sam monitor sie wylacza tzn miga dioda i nic :/
 

dodo

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Philips84 napisał:
dodo a jaki masz monitor ?/? i czy ten monitor tez ma ten magiczny guzik do przełączenia obrazu jak twoj http://sklep.vobis.pl/oferta/monitory_i_telewizory/lcd_20/885139_samsung_syncmaster_2232bw.aspx ?? :D
Nic nie ma napisane o "magicznym guziku" ;D Lecz jeśli jest to nowy monitor to pewnie będzie to mieć.

Mój monitorek to: LG FLATRON L1952T
 

Philips84

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

powiem ci dodo kupilem monitor ten co ci podalem w linku i jest ten magiczny guzik i dziala pięknie :D, tylko musialem zmniejszych brightness na 50 bo standardowo był na 100 ustawiony i tak dawał po oczach ze mnie głowa zaczęła boleć ., ale ogolnie sprawdzony model i moge go kazdemu polecic do xboxa i do kompa :D, a tak jesli juz jestesmy przy temacie wspoldzielenia konsoli i kompa, to znacie jakąś przejściówkę do dzielenia głośników 5.1 miedzy kompa i xboxa? bo musze przełączać .??
 

kamienna7kamienna

Świeżak
Świeżak
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

jeżeli masz wejście d-sub i dvi to w monitorku masz przełącznik,tak więc najlepiej mieć takie coś i się nie męczyć, :)
 

Ukano

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Gorzej z dzwiekiem - mam podpiety i komp i xbox pod glosniki - xbox tylko pod front - i jak dziala komp to z x-sa nie ma glosu...
 

Cronx

Świeżak
Świeżak
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Ja mam głośniki 5:1 Logitech i podzieliłem w taki sposób ze podłączam do głośników np.kabel czerwony od komputera a biały od x'a i nie widzę a raczej nie słyszę :p żeby były jakieś różnice w dźwięku.A co do dzielenia monitora przez komputer i x-pudełko to można podłączyć monitor do tunera tv jeśli sie takowy posiada ja na razie mam tak u siebie ale niestety jakość nie jest zbyt dobra ale może gdybym miał lepsza kartę tv (tuner) z wejściami na hd to zapewne obraz byłby lepszy .
 

kepaic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Ukano napisał:
Gorzej z dzwiekiem - mam podpiety i komp i xbox pod glosniki - xbox tylko pod front - i jak dziala komp to z x-sa nie ma glosu...
Mozna tak jak ja mam - podpiac Xa przejsciowka czincz-minijack do wejscia do kompa, glosniki tez do kompa. Zaleta - masz dzwiek zarowno z kompa jak i z Xa, jednoczesnie. Wada? Dzwiek z Xa dziala tylko przy wlaczonym kompie.
 

Bl1zZ

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

ja mam cos takiego w mojej 17 ze na xboxie normalny obraz mam itp gra sie normalnie a jak podlacze teraz kompa to po napisie windows xp sam monitor sie wylacza tzn miga dioda i nic :/
To jest spowodowane nie obslugiwana rozdzielczoscia przez karte grafiki/monitor. Musisz sobie zmienic dla kompa i wtedy Ci odpali. Ale to tak na marginesie :p
 
P

przeo_91

Guest
Odp: 1 monitor i wspułdzielenie go przez konsole i komputer.

Oki zamykam temat bo już problemik rozwiązany (Gram na zwykłym TV :'( ale nie jest tak tragicznie jak myślałem) Stary przynajmniej się nie wydziera żebym już wyłączył bo chce film oglądać :)
 

Do góry Bottom