20 najlepiej sprzedających się gier wg Guinnessa

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Litwin95

Banned
Brytyjski serwis Tech & Gadgets przygotował wraz z redakcją działu gier Księgi Rekordów Guinnessa listę najlepiej sprzedających się produkcji w historii.

Zawiera ona 20 tytułów, z których większość wydana została na konsole Nintendo. Tworząc zestawienie, brano pod uwagę wersje na konkretne platformy. Co z tego wyszło?

1) Wii Sports (Wii) - 62 miliony sprzedanych egzemplarzy

2) Super Mario Bros. (NES) - 40 milionów

3) Pokemon Blue/Red/Green (GameBoy) - 31 milionów

4) Tetris (GameBoy) - 30 milionów

5) Duck Hunt (NES) - 28 milionów

6) Wii Play (Wii) - 27 milionów

7) Nintendogs (DS) - 24 miliony

8) Pokemon Gold / Silver (GameBoy Color) - 23 miliony

9) Wii Fit (Wii) - 23 miliony

10) Mario Kart Wii (Wii) - 22 miliony

11) New Super Mario Bros. (DS) - 22 miliony

12) Super Mario World (SNES) - 21 milionów

13) Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day (DS) - 19 milionów

14) Grand Theft Auto: San Andreas (PS2) - 18 milionów

15) Super Mario Land (GameBoy) - 18 milionów

16) Mario Kart DS (DS) - 18 milionów

17) Super Mario Bros. 3 (NES) - 17 milionów

18) Pokemon Diamond / Pearl (DS) - 17 milionów

19) The Sims (PC) - 16 milionów

20) Pokemon Ruby / Sapphire (GBA) - 15 milionów

Warto zwrócić uwagę na to, że na liście znalazła się tylko jedna pecetowa gra. Poza tym w zestawieniu brakuje jednego z największych przebojów ostatnich lat, Modern warfare 2, które sprzedało się w nakładzie około 11 milionów kopii (o 51 milionów mniej niż zwycięskie Wii Sports!).

Źródło: http://gry.interia.pl/ps3/news/najlepiej-sprzedajace-sie-gry,1484935
 

Mamkers

Banned
Użytkownik
jak mogli nie umiescic? normalnie... numer 20ty sprzedal sie w 15 mln egzemplarzy, wiec i tak o 4 wiecej niz "przeboj" mw2.
 

Damoo94

Użytkownik
Użytkownik
Same pokemony... -.-'''
 

RaaDeeK

Użytkownik
Użytkownik
pokemony i mariobrosy. Beznadziejny ranking
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
A gdzie niby to miejsce dla Modern Warfare 2? Ostatnia pozycja to 15mln pudełek, MW2 na x360 to prawie 11mln. Między 11, a 15 różnica jest ogromna. Gdyby to było 30 tytułów, to MW2 by się znalazło, a że jest tylko 20 to go nie ma i być nie może. Głupota redaktora za to jest.
 

Fennixs

Użytkownik
Użytkownik
LOL same gry nintendo oprócz Simsów i GTA SA
 

Splaree

Użytkownik
Użytkownik
Jaki z tego wniosek? - Kupujemy coraz mniej gier (piractwo się szerzy).
 

malina10212

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A dziwicie się że sama japońszczyzna praktycznie w tym rankingu? Ile kośnych jest na świecie, albo inaczej- skośnych funboyów swoich chińsko -japońskich konsolowych zabaweczek. Japończycy jarają się wymyślana przez siebie technologią i lubią grywać w gry, u nich konsola jest tak samo powszechna jak u każdego z nas komputer. Broń Boże, nie czepiam się pokemońców, czy Mariana, sama miałam Game boya, teraz mam NDS'a ale to nie znaczy że muszę być funboyem czy grać w gierki o gadających czajnikach (których nie rozumiem) czy stworkach z pokeballa. Moim zdaniem kiepski ranking, choć oczywiście głosy się liczą, mnie osobiście zabrakło wpomnianego Modern Warfare 2 i GTA IV, które też przecież było kasowym sukcesem.
 

maciek360

Użytkownik
Użytkownik
Ranking jest do kitu, bo nie powinno być podziału na platformy, chyba, że gra się na nich czymś różni. MW2 czy GTA IV powinny być liczone łącznie dla wszystkich platform, bo tak to Niny wygrywa głównie przez to, że ich gry nie są wieloplatformowe.
EDIT:
@up - nie wszyscy "skośnoocy" to Japończycy, tych jest tylko trochę ponad 100 milionów, a z tego co mi wiadomo, to Chińczycy np. jarają się dużo bardziej MMORPG niż wymachiwaniem wiilotem przed TV.
 

TomalasPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie no same świetne gry .
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
ee coś mi tu nie pasi .
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ładnie Nintendo wymiotło konkurencję :D
 

Kaspian777

Użytkownik
Użytkownik
Ojj... Myślę, że niedługo, bardzo niedługo, wskoczy na tą listę Red Dead Redemption, już 11 mln. sprzedanych egzemplarzy, bardzo bardzo ładnie, no ale trzeba przyznać - ta gra na to zasługuje!!
 

Voodoo199

Użytkownik
Użytkownik
hehe nintendo powaliło wszystkich na łeb na szyje .
 

elosiema

Banned
Czym tu się fazować?Rankingiem infantylnych gierek dla skośnookich?
 

zenek1234

Użytkownik
Użytkownik
nie jestem skośnooki, ale Wii Sports uważam za genialną gierkę, kto nie grał w tego typu gierki na wii nigdy tego nie zrozumie
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom