280 zł - od teraz tyle będą kosztować gry wydawane przez polski oddział Sony

K0TAKU

Banned
Użytkownik


Idzie nowe. Niestety wcale nie lepsze.

Jak trafnie zauważyli rodzimi growi dziennikarze, polskie sklepy cichaczem podniosły ceny wydawanych przez Sony gier. Dotychczasowe sugerowane 200 "z hakiem" za God of War: Wstąpienie, Beyond: Dwie Dusze i The Last of Us zostało zastąpione nowymi cenami, które w porywach dochodzą do 279 zł. Oczywiście są to tylko ceny sugerowane przez SCEP i nikt o zdrowych zmysłach nie będzie za tyle sprzedawał gier, mimo wszystko zmiana ta odbije się to na naszych kieszeniach. Szybki przegląd polskich sklepów z grami pokazuje, że za wspomniane tytuły zapłacimy teraz około 240 - 250 zł.

Sony nie komentuje podwyżki. Nie wyjaśnia sprawy, nie tłumaczy też, czy w przyszłości możemy się spodziewać podobnego ruchu w kwestii gier na PS Vitę. EA Polska podnosząc ceny detaliczne było trochę bardziej wylewne informując graczy, że za nowości zapłacą więcej. SCEP został wyręczony przez sklepy i branżowe portale.

EA i SCEP już podniosły ceny. Czy Ubisoft, cdp.pl. Cenega, LEM i Galapagos pójdą za tym przykładem i za kilka miesięcy kupno nowej gry na konsole poniżej dwóch stówek będzie uważane na okazję? I ile będą kosztować gry na next-geny?

źródło : •• 280 zł - od teraz tyle będą kosztować gry wydawane przez polski oddział Sony
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
złodzieje i tyle, nawet nie potrafią spojrzeć człowiekowi prosto w twarz i powiedzieć kilku słów na ten temat.

To dobry czas na sprawdzenie kto pójdzie za SONY a kto za graczami.
Jeśli wszyscy podniosą ceny i np. cdp zostawi takie jak ma to przyciągnie do siebie klientów i narobi sobie dobrej reklamy - a przecież nic nie straci bo ceny i tak zostaną takie jakie miał przed podwyżka w innych sklepach.

//Edit

280,- za grę...
10x i można już kredyt brać
"Wymienię 10 gier na konsolę SONY za televizor"

jak Microsoft pójdzie tym samym tropem to cena za LTu wzrośnie do 1200,- :D
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: 280 zł - od teraz tyle będą kosztować gry wydawane przez polski oddział Sony

Ja od zawsze nie rozumiem za co takie ceny sa. Pc gdzie malo kto kupi gre cena 150% nizsza. Konsole zawsze beda piracone, nie ma na to szans

wysłano z xbox 360 RGH LINUX.
 

d2darkness

Użytkownik
Użytkownik
Ceny są takie wysokie bo każda firma oprócz nintendo chyba pobiera prowizje od każdej gry za to że wychodzi na ich konsolę.
Stąd tyle płacimy no ale jak 250zł za grę ? Chyba skończy się kupowanie świeżych tytułów w sumie i tam mam rgh a na ps3 gram tylko w parę tytułów ;p
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: 280 zł - od teraz tyle będą kosztować gry wydawane przez polski oddział Sony

Ps3 ma plusa 4.6zl za miesiac na allegro

wysłano z xbox 360 RGH LINUX.
 

MatthewHEAT

Użytkownik
Użytkownik
Może się chcą przygotować na to, że nie każdy z miejsca kupi Playstation nowej generacji, nie wiem szczerze jaki może być inny powód, żeby cholernie wysokie jak dotąd ceny nadal podwyższać! Za co tak naprawdę płacimy? Na konsolach gry chodzą maks 30 fps a na PC 60 i więcej, na dodatek są tańsze.
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Też nie ogarniam takiego ruchu od strony Sony. Podwyższać ceny gier current-gen, jak na horyzoncie powoli świta next-gen?
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja od zawsze nie rozumiem za co takie ceny sa. Pc gdzie malo kto kupi gre cena 150% nizsza. Konsole zawsze beda piracone, nie ma na to szans

wysłano z xbox 360 RGH LINUX.
Ceny gier na PC są niższe bo to jest najpopularniejsza platforma, na którą sprzedaje się relatywnie więcej gier w stosunku do konsol.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Trzeba poczekać na oficjalne info od SCEP czy to oficjalna podwyżka czy po prostu sklepy same chcą sobie zarobić, bo w końcu to będą mocne exy i wielu posiadaczy peestójek się na nie połasi :D Poza tym każdą z wymienionych gier można kupić na muve.pl poniżej 200zł
Beyond: Two Souls (PS3) PL/ANG - gra, wymagania, cena - sklep Muve.pl
The Last of Us (PS3) ENG - gra, wymagania, cena - sklep Muve.pl
God of War: Ascension (PS3) ENG - gra, wymagania, cena - sklep Muve.pl
 

ad1

Użytkownik
Użytkownik
Ceny nie na kieszenie biednych Polakow. Nikt o zdrowych zmyslach za tyle paru h rozrywki nie kupi.

Wysłano z X8 z użyciem Tapatalk
 

cudny

Użytkownik
Użytkownik
tak jak kolega wyżej pisał złodzieje nawet nam graczom biorą się **** już nic dziwnego że piratów coraz więcej przeciętny Kowalski będzie musiał pracować dwa i pół dnia żeby kupić swoją wyczekiwaną gierkę hahahahaha szkoda że po 300 nie będą ???? a konsole nowej generacji pewnie po pięć koła a jak ;> mam nadzieje że tak nie będzie
 

MatthewHEAT

Użytkownik
Użytkownik
wynika, że to polski oddział Sony coś takiego wprowadza? czy na całym globie? całe szczęście, że nie posiadam PS3 ale gry na xboxa też tanie nie są. Nowe, zwykłe wydania dochodzą do 250 zł w empiku. Kto by tam kupował, jezu chryste.
 

tommyw200

Użytkownik
Użytkownik
280 ZŁ ZA JEDNĄ, głupią grę? Za tą cenę to się zaczynają karty graficzne średnio-niższej półki. Ludzie, dobrze, że na kompie gram bo innaczej nie da rady.
 

cudny

Użytkownik
Użytkownik
empik następne dobrodzieje ;> zawsze 30 zł więcej fakt gry na konsole drogie ale masz pewność że zawsze zagrasz ale komfort gry inny ;>
 

JakubPacek

Banned
proste i zrozumiałem nie pchac pieniedzy w ich kieszenie
 

cudny

Użytkownik
Użytkownik
ja po 120 z legalnych źródeł trafiło mi się parę tytułów kupić;> w zeszłym roku ale czy w tym tak będzie??? tego nie wiem a teraz inny temat:> mam nadzieje że jutro się wygra:> 30 baniek wtedy problemy znikną :>
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Hehe exclusive zobowiązuje (zdaniem Sony ofkoz...), to już nie jest wysoka cena, to już się nazywa absurd :D
Teraz MS powinien puścić notkę, że obniża ceny "swoich" gier o hmm... nawet 10-20% i posprzątane.

Swoją drogą, jeśli to prawda oczywiście to jestem ciekaw co dokładnie spowodowało taki ruch.
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ekhem...

Kto jest ze mną?
 

cudny

Użytkownik
Użytkownik
hehehe ja bym jeszcze piłę motorową dorzucił do tego ;>
 

seba1415

Użytkownik
Użytkownik
Ano, artystom trzeba płacić. Nie ma lekko.
To co się dzieje to jakiś bullshit, niedługo skończę z konsolami i przerzucę się na jakieś PC'towe gierki, mimo że będzie brak kilku tytułów ale jednak będę wiedział że jeśli za coś zapłaciłem to przynajmniej jest to cena odpowiednia. Nie może być tak, że włączając konsole bombardowani jesteśmy jakimś shitem a nie tym co chcemy czyli po prostu gierką. Co więcej, zamiast ładować kasę w te buble które są niepotrzebne niech lepiej dadzą nam tańsze gierki, dlaczego mamy płacić za grę tyle co w UK czy US czy na zachodzie Europy jeśli mamy zaledwie namiastkę Live'a. Gdzie tu sprawiedliwość? Kto na to pozwala? Niech mi nikt nie wciska kitów, oooo bo w Polsce to piraci są, tu się gry nie sprzedają to to, to tamto. To trzeba było nie wsadzać nam tego g**na do sklepów za cenę taką jak w innych krajach, a nie dać nam gier po Polsku, nie dać nam możliwości grania po sieci czy też nie oszukujmy się, dążenie do jednoczenia społeczności czy też jakichkolwiek imprez dla graczy organizowanych przez wydawców czy też producentów konsol jest na poziomie żenująco niskim. Nocne premiery są śmieszne...

Ale my sami na to pozwalamy, i tak jest ze wszystkim w Polsce, dajemy się okradać przez "rząd", nie robimy nic by polepszyć sytuację w kraju, rządzący nie są rozliczani ze swojej roboty. A wydawcy gier i konsol po prostu robią sobie z nami co chcą, MS ma w nosie nasz rynek i rynek nam podobny, dał nam Live bo po prostu "tak wypada" a my co? Mamy być zadowoleni i nie narzekać.
Warto czasami zastanowić się czy tak na prawdę nic nie można z tym zrobić, ze wszystkim, my jesteśmy konsumentami, wbrew pozorom to MY rządzimy rynkiem. Szkoda tylko że przez ogólną wszędzie serwowaną nam wygodę o tym zapomnieliśmy i godzimy się na wszystko rzadko kiedy zastanawiając się czy wychodzi nam to na dobre a kiedy przyjdzie co do czego budzimy się z ręką w nocniku :(

Żaden argument nie przemawia za tym aby gry drożały, żaden. Produkcja? A co w tym drogiego? Silnik zazwyczaj twórcy już mają gotowy, ewentualnie licencję. Zresztą, nie będę się tu zagłębiać w proces produkcji gier, bo to nawet od developerów nie zależy ale od zachłannych wydawców takich jak EA, Activision, MS i Sony. I dla tego życzę tym firmom rychłego upadku. Artystami w tej dziedzinie można nazwać dosłownie kilka studiów z branży a najlepszym przykładem jest nasz CDP. Wysokobudżetową grę sprzedawać za 80zł, podczas gdy za coroczne NFS'y i FIFY po 140zł (mówię o PC). Klasa panowie KLASA!! I takich producentów i wydawców trzeba wspierać, kolejny Wiedźmin będzie u mnie na półce, w przeciwieństwie do odgrzewanych kotletów od innych korporacji które BOJĄ się wejść na rynek z czymś świeżym, tanim a przede wszystkim DOBRYM.

Przyszłość gier w pudełkach się kończy, trzeba się z tym pogodzić, ale jeśli gry mają być nadal tak słabe i w pudłach. To już wolę kupić przez STEAM'a czy inne platformy cyfrowe (BROŃ BOŻE ORIGIN) zapłacić mniej a po prostu cieszyć się giercowaniem.

Cały mój post mało dotyczył Sony, w gruncie rzeczy sprawy mają się podobnie w każdej podobnej korporacji więc myślę że nie jest to OFFTOP.
 

Do góry Bottom