2RoD podczas burzy+2pytania

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Witam

Otóż w poniedziałek załączyłem X-a i wyszedłem z pokoju gdyż matka sprawdzała totka w necie(wiadomo,1 monitor na PC i X-a :mad: )Akurat w tym czasie zaczęła się burza i słyszę wołanie matki.Chodziło o 2RoD i reset kompa,możliwe że skok napięcia.Po 30 min odpalam konsole i działa normalnie,grałem 5h i nic.Dzisiaj rozkręciłem X-a by zmienić napięcie i wentylator nie działa:eek: Jest to możliwe,że skok napięcia wywołał krótkotrwałego RoD-a i spalił wentylator?

A teraz pytanie (nr.2 :p)
Chodzi o chłodzenie.Jak podepnę wentylator pod zewnętrzny zasilacz to oryginalne puste gniazdo nie będzie przeszkadzać?

P.nr.3
W mojej konsoli jest taka jakby chłodnica podczepiona rureczką do radiatora.Czy umieszczenie na niej małego wentylatora tłoczącego powietrze polepszy chłodzenie czy raczej pogorszy?

Proszę o odpowiedzi po kolei.
 

olo_pop

Użytkownik
Użytkownik
1. Tak to możliwe ,że skok napięcia wywołał krótkotrwałego RoD-a i spalił wentylator!
2.Oryginalne puste gniazdo nie będzie przeszkadzać.
3.Jeżeli nie było tam żadnego wentylatora to nie podłączaj go ,bo to może pogorszyć całą sprawe!!!!!!!
 

neo-kce

Użytkownik
Użytkownik
Ogólnie chłodzenie dzielimi na aktywne i bierne - bierne to radiatory aktywne wentylatory...
Spotkałem się już z tym że na radiatory przykręca się dodatkowo wentylator i to na pewno poprawia chłodzenie... możesz spróbować wątpię że coś zaszkodzi a zawsze może pomóc
 

xboxik

Banned
Użytkownik
Tylko ze 2 czerwone diody oznaczaja przegrzanie sie konsoli.
A teraz pytanie (nr.2 :p)
Gniazdo w konsoli m.in reguluje wentylator, wiec jesli dziala podlacz tam nowy wentylator podwojny ;).

Zrob tak jak jest napisane na obrazku, to bardzo poprawi chlodzenie (wnetylator musi byc 12v).
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ogólnie chłodzenie dzielimi na aktywne i bierne - bierne to radiatory aktywne wentylatory...
Spotkałem się już z tym że na radiatory przykręca się dodatkowo wentylator i to na pewno poprawia chłodzenie... możesz spróbować wątpię że coś zaszkodzi a zawsze może pomóc
Użytkownik u góry ma racje ale dodam jeszcze że przecież taki przypadek mamy na płycie głównej bo radiator jest na procesorze a na radiatorze wentylator, i taki wentylator bardzo pomaga.
 

Sony42

Użytkownik
Użytkownik
Czy możliwe jest, żebym coś spie***** podczas montowania dodatkowego wentylatorka?
 

Do góry Bottom