3 czerwone diody i mój życiowy fart:P

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Witam moja dzisiejsza akcja z xboksem to po prostu masakra.
Mieliśmy dzisiaj grać turniej z kumplem głowna nagroda 5dych;-) w kilka gierek przez caly dzień,zrobilem tabele i wogole spoko(fajnie sie gra o coś adrenalina na wysokim poziomie)
czekam na kumpla chwile...nagle wpada ustawiam wygodne fotele,otwieramy piwko odpalamy vt3 jako pierwsze i czekamy az sie wgra a tu nagle zawiecha(pomyslalem normalne czesto mi sie to zdarza ze nie chce czytac gier bo laser ma juz 2 lata i juz jest slaby)wiec wlaczylem i wylaczylem konsole(czesto pomaga)a tu nagle 3 czerwone diody....spanikowalem i wylaczylem konsole od razy w sekunde,pozniejn znowu odpalilem i to samo i tak wkolko....Zaczolem juz szukac na allegro serwisow i ogladac filmiki z recznikami,pozniej sam zaczolem kombinowac z recznikami itd ale nic.Zadzwonilem do sasiada mowie mu oco kaman i poszedlem do niego sprawdzic na jego zasilaczu i jego kablu(ludzilem sie ze to moze to)no ale nic dalej to samo,popykalem chwile u niego na necie w pingla i poszedlem do domu.Postawilem konsole do gory nogami po czym obrucilem i wlaczylem po raz setny zeby pokazac mojej dziewczynie co sie stalo, a tu nagle odpalila sie i wszystko ok!normalnie jakis cud albo nie wiem,uradowany powrocilem do piwka i turnieju! :) Mial ktoś moze taka akcje kiedys??
 

Memor

Świeżak
Świeżak
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

naprawde dziwne:)pierwszy raz slyszę cos takiego:p
masz szczęscie,kto wygrał turniej? ty?
 

ADAMO

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

ciekawe czy na dlugo bedzie dzialac;)
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

jeszcze nikt nie wygrał bo za mało czasu mielismy na dzisiaj jutro dokonczymy,a wygralem jak narazie 3-1 w pes2008 i 3-2 w table tennis ale jeszcze przed nami fight night round 3,vt3,nba2k8 w ta ostatnia napewno dostane baty jak zwykle...ale zobaczymy 8)
 

Raikoh

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

W kolko powtarzam ze "trick" z recznikami to idiotyzm ktory moze pomoc tylko chwilowo, a w wiekszosci jeszcze pogarsza stan x'a.
 
P

przeo_91

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

Dlatego prawdopodobnie miałeś 3ROD bo pewni ci się obluzował radiator na GPU i dlatego było ROD a jak poruszałeś troszke konsolą to wtedy wrucił do swojej pozycji pierwotnej i GPU zaczoł być spowrotem dociskany i załapał lut.
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

nie wiem czy mogło sie cos poluzowac bo ja ja wlaczylem w ten dzien 1 raz ,napewno nie byla zagrzana...
a z tego co wiem to xbox wywala 3 czerwone zawsze jak mu cos nie pasuje i pozniej zawozisz do serwisu oni robia jakas blacha sprawe tak jak mowisz z tym radiatorkiem,mowia ci ze ci sie przegrzala czy cos i kasuja full siana 8)
 
P

przeo_91

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

Od drgań napędu terz mógł się obluzwoać i poruszać:p
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

no i stalo sie znowu ......jest jeszcze jakas szansa przed serwisem czy nie?dajcie znac please 8)
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

dodam ze tak jak wtedy po 1 wlaczeniu czyli przegrzanie napewno nie bo byla zimna 8)
 
P

Piri001

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

Po pierwsze nie pisz postow pod soba . Po drugie sprawdz kod bledu . Wtedy ci powiemy czy musisz zaliczyc serwis czy nie .
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

jak sie sprawdza kod bledu?
 
P

Piri001

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

marian332211 napisał:
jak sie sprawdza kod bledu?
* Włącz swój Xbox 360 i poczekaj aż zaświecą 3 czerwone światła.
* Wciśnij i przytrzymaj przycisk SYNC na konsoli (mały okrągły). Trzymając przycisk SYNC wciśnij przycisk wysuwania płyty.
* Światła LED będą teraz wyświetlały pierwszą cyfrę kodu (opisane niżej).
* Puść przycisk wysuwania płyty i wciśnij go ponownie.
* Światła LED będą teraz wyświetlały drugą cyfrę kodu.
* Puść przycisk wysuwania płyty i wciśnij go ponownie.
* Światła LED będą teraz wyświetlały trzecią cyfrę kodu.
* Puść przycisk wysuwania płyty i wciśnij go ponownie.
* Światła LED będą teraz wyświetlały czwartą cyfrę kodu.
* Puść przycisk wysuwania płyty i wciśnij go ponownie.
* Światła LED będą znowu wyświetlały 3 światła śmierci.

Jak sie swieci jedna dioda to liczba wynosi 1 . Jak dwie to 2 . Jak trzy to 3 . A jak cztery diody sie swieca to masz 0 ( cyfry cztery nie masz w kodach bledow )
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

4243 ale nie wiem czy dobrze zrobilem(diody tak sie swieca po kolejo po wciskaniu tej kombonacji) 8)
 
P

Piri001

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

Swieca sie wszystkie razem i to szybko i nie masz kodu cztery tylko zero . Odczytaj kod jeszcze raz i podam ci ewentualną przyczyne .
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

wlaczam konsole sa 3 czerwone diody przytrzymuje maly bialy przycisk +klapka wyskakuja 4 diody szybko migajace na czerwono wciskam znowu klapke(trzymajac maly bialy przycisk)wyskakuja 2 czerwone gorne diody(pozycja lezaca iksa oczywiscie)wciskam znowu klapke znowu cztery a pozniej 3 tak jak na poczatku....nie wiem czy dobrze sprawdzam jak cos nie tak to popraw 8)
 
P

Piri001

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

To masz blad 0102 . Tu pomoze eraser mod (trick z gumkami ). Spike dal gdzies doklady opis . Poszukaj zrob i bedzie dzialal znowu jak nowy .

Dokladne wytlumaczenie to :

0102 nieznany błąd

* Najprawdopodobniej związane z GPU. Jedna z popularniejszych teorii mówi, że jest to związane z odlutowanym od płyty głównej stykiem Ramu, CPU lub GPU. Zdarza się, że styki te pękają pod wpływem zbyt wysokiej temperatury, która zmiękcza złącze. Niektórzy próbują naprawiać to w domu za pomocą pistoletu z gorącym powietrzem, jednak jest to metoda amatorska i szkodzi pozostałym komponentom konsoli.
* Czasami pomaga także przestawienie kabla z HDTV na normalny sygnał.
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

bardzo ci dziekuje ale powiedz mi czy jestes pewien jak cos to ja moge jeszcze cos posprawdzac 8)
 
P

Piri001

Guest
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

Sprawdz jeszcze raz X - najpierw kod . Jezeli jest ten sam to powiedz . Sproboj tez odpiac dysk i wlaczyc go . Wiec sprawdz kod i go podaj ok ?
 

marian332211

Użytkownik
Użytkownik
Odp: 3 czerwone diody i mój życiowy fart:p

to samo co pisalem wczesniej,odlaczalem dysk,przlacalem na kablu na zwykly tv i dalej to samo,apropos ty tez to miales i jak to naprawiles czy dalej masz popsuta??? 8)
 

Do góry Bottom