640x480 zamiast 4k

czanklas22

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam bardzo często zdaza sie sytuacja, w której to konsola uruchamia się w rozdzielczości 640z480 zamiast 4k. Nie jest to wina przewodu. Czasem zmieniając źródło w tv na inne i powrót zaskoczy 4k, jednak częściej trzeba się nameczyc resetami, ustawieniami.
Może ktoś pomóc? Konsola to one s 500gb a tv panasonic ex700 z 4k i hdr

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Dahaka88

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Spróbuj na sztywno ustawić wymaganą rozdzielczość w ustawieniach konsoli, prawdopodobnie jest ustawione na wykrywanie automatyczne ustawień obrazu i trochę konsola z tv nie mogą się dogadać ;)
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Ja mam podobny problem. Do tej pory konsola funkcjonowała bez zarzutu (kupiłem ją koniec grudnia 2016). W ostatnim czasie nie miałem czasu grać, więc nie uruchamiałem jej może z 1,5 miesiąca. Przedwczoraj chciałem ją włączyć, a na ekranie tv Samsung napis że brak sygnału. Zmieniłem kabel HDMI (w sumie 5 przetestowałem), zmieniałem porty w tv, poszedłem nawet na inny tv i dalej brak obrazu. Wczoraj jednak udało mi się ją uruchomić w rozdzielczości 480p (przytrzymując przycisk zasilania i wysuwania płyt), jednak nie mogę zmienić rozdzielczości na konsoli ani na sztywno ani przez automatyczne wyszukiwanie TV. Konsola wykrywa, że mam tv 4K, ale nie mogę na nią przełączyć bo od razu czarny ekran, a po 20 sekundach powrót do 480p. Inne rozdzielczości również nie funkcjonują, tylko ta najniższa. Zarejestrowałem produkt na stronie supportu..., pokazało mi że mam ważną gwarancję do 02.06.2019. Zastanawiam się czy wysłać ją do serwisu, czy problem gdzie indziej leży? Bardzo proszę o pomoc, macie na pewno więcej doświadczenia w użytkowaniu konsol niż ja.
Dodam tylko że dekodery od polsatu i nc+ na tym tv działają w rodzielczościach jak należy.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wysyłaj na serwis

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A może ktoś ma pojęcie jaki jest powód, dla którego konsola w taki sposób się zachowuje? Działała normalnie, a tylko pierwsza dłuższa przerwa w użytkowaniu i od razu Zonk. Jeśli ktoś nie gra codziennie tylko sporadycznie, to trzeba konsole odłączać od tv i z prądu, żeby na przyszłość uniknąć takiej sytuacji? Wydaje mi się absurdem taka czynność, chyba nikt tak nie robi.
 

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Miałem u siebie przerwę tygodniową i działa prawidlowo.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jakby konsola działała prawidłowo, to nie prosiłbym o pomoc na forum. Chciałem tylko poznać opinie innych, albo żeby ktoś się wypowiedział kto miał podobny przypadek, co robić w takiej sytuacji. Skoro na różnych tv nie da rady przełączyć na wyższą rozdzielczość, to nie pozostało chyba nic innego jak wysłanie konsoli do serwisu na gwarancję.
 

czanklas22

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja doszedłem do wniosku że jak pierwsza odpale konsolę a potem tv to się tak dzieje więc trzeba to robić w odwrotnej kolejności

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja zawsze odpalam w tej kolejności. Konsolę uruchamiam padem i po chwili konsola sama uruchamia TV. Żadnych problemów nie zaobserwowałem.
 

czanklas22

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja jak tak zrobie to właśnie wskakuje rozdzielczość 640x480. Mam tv panasonic 4k z hdr. Ale jak zmienię źródło i wrócę to jest ok choć nie zawsze chce wskoczyć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jakieś dwa miesiące temu nie miało znaczenia co odpalam pierwsze, konsola zawsze się uruchomiła z normalną rozdzielczością. W tej chwili jak na konsoli jest ustawiona rozdzielczość 4k albo 1080p to nie chce obraz wskoczyć na żadnym tv. Umiem ją uruchomić ręcznie z rozdzielczością 480p (trzymając przycisk zasilania i wysuwania płyty). Jak odpalę już w takiej rozdzielczości to na stronie supportu jest info że można zmienić rozdzielczość we właściwościach, a jak próbuję tak zrobić to znowu wskakuje czarny ekran i po 20 sek. wraca do 480p. Zastanawiam się czy czasami port HDMI nie dostał jakiegoś przepięcia, szwankuje i jest w nim problem żeby nadawać w takiej rozdzielczości. Jest jeszcze opcja że coś z kartą graficzną jest nie tak.
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Właśnie dostałem informację że przesyłka z konsolą dotarła do serwisu do Frankfurtu. Teraz czekać co zrobią z konsolą, mam nadzieję, że naprawią, odeślą i nie będzie takich problemów jak do tej pory z wyświetlaniem. Przed samą wysyłką sprawdzałem konsolę ponownie (nie dało się jej już uruchomić nawet w rozdzielczości 480p. Sama konsola wystartowała ale dalej brak obrazu). Byleby mi nie odesłali konsoli, ja ją podłącze do tv i dalej będzie zonk. Chociaż z drugiej strony będzie wiadomość, że coś z tv jest nie tak. Ale skoro dekodery nc+ i Polsatu chodzą w rozdzielczości 4K na wszystkich wejściach HDMI, to jedyną opcją był problem z konsolą. Sam już nie wiem i cały czas zastanawiam się co mogło być nie tak i jak konsola się zepsuła podczas gdy w ogóle nie była użytkowana?
 

paweldk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pierwsze 2 konsole u mnie tak miały. Mogłem odpalić tylko w 640x480. Podpinałem konsolę do łącznie 4tv wszędzie to samo. Był serwis. Teraz walczę z e105. Zachciało mi się project scorpio
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Pierwsze 2 konsole u mnie tak miały. Mogłem odpalić tylko w 640x480. Podpinałem konsolę do łącznie 4tv wszędzie to samo. Był serwis. Teraz walczę z e105. Zachciało mi się project scorpio
OOo, to widzę że nie jestem sam z takim problemem. A serwis pomógł rozwiązać ten problem? Błędu e105 nie przerabiałem na szczęście na razie, także za bardzo w tym temacie nie pomogę. Ale jeśli mógłbyś opisać jak się skończyło z Twoimi konsolami, jak serwis podszedł do naprawy i w ogóle. Naprawili cokolwiek czy za każdym razem odsyłali tą samą konsolę bo stwierdzali że z nią jest wszystko ok?
 

paweldk

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przysłali inną konsolę która sypała błędami :/
 

matti885

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Własnie odebrałem od kuriera konsole.Dotarła cała i zdrowa. Nie wiem co w niej specjalnego zrobili, ale teraz przy najmniej na razie jest ok. połączona z tv wyświetla obraz. Na pewno przywrócili w niej ustawienia fabryczne, poza tym nic innego nie zrobili. Był taki krótki list, pewnie mają standardowy formularz i każdemu go dołączają. Ale jest ok, zobaczymy jak długo. Najgorsze że skrócili mi gwarancję o prawie rok, będę musiał się kontaktować chyba z jakimś konsultantem, żeby mi wyjaśnili co i jak, ale to temat do innego wątku.
 

kristopher0725

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja bym nie popuscil jak by mi prawie o rok skrocile gware...zrobil bym taki dym,ze firanki by im pospadaly.
 

Do góry Bottom