Activision przejmie Take-Two?

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik




Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Activision dopiero co opublikowało swój raport finansowy, kasując nowe True Crime i wstrzymując prace nad Guitar Hero, a w Sieci już pojawiły się spekulacje o... przejęciu Take-Two!

Serwis MCV dokopał się do informacji, z których wynika, że wydawca kolejnych odsłon Call of Duty, poważnie myśli o przejęciu Take-Two. Informacje te pochodzą podobno z pewnego źródła, a są nim chcący zachować anonimowość pracownicy Activision Blizzard.

Swego czasu na podobny ruch zdecydowało się Electronic Arts, jednak cała operacja zakończyła się fiaskiem. Inna sprawa, że przejście pod skrzydła Activision, wcale nie musiałoby być Take-Two na rękę, tym bardziej, że firma od lat cieszy się dobrymi wynikami finansowymi i szacunkiem wiernych fanów. Warto również przypomnieć sytuację Bizarre Creations, którego transfer do Activision był wielkim wydarzeniem medialnym, a skończył się zamknięciem studia.

Bobby Kotick nie jest jednak w ciemię bity i jeśli nadarzy się okazja kupna tak utalentowanej ekipy jak Take-Two, z pewnością pociągnie za odpowiednie sznurki. A jak Wy to widzicie?


Źródło: PPE




hmm, to wcale nie musi plotka, activison została już tylko seria cod, ostatnio skasowali True Crime, Guitar Hero, Tony'ego... gry R* przynoszą ogromne zyski ale... raczej nie chciałbym nowego gta co roku... z drugiej strony kotick który stoi na straży activison, oj oby na spekulacjach się skończyło :)
 

Tieu

Użytkownik
Użytkownik
Nie przejmie. Take Two ma się dobrze :). Jeszcze niedługo LA Noire wychodzi. Pełno kasy wpadnie :)
 

Krawol

Banned
Użytkownik
co nieeeeeee!!! Jak Take_Two ma gta to nigdy im kasy nie zabraknie :D
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Mam nadzieję że to się nie stanie... Bo co by się wtedy stało z GTA 5 i LA Noire? Kto by je wydał? :(
 

razor7

Użytkownik
Użytkownik
Mam nadzieję że to się nie stanie... Bo co by się wtedy stało z GTA 5 i LA Noire? Kto by je wydał? :(
To jeszcze nic, ale jeśli by przejęli Take-Two, GTA poszło by się za przeproszeniem je*ać.
 

Jechu

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
To jeszcze nic, ale jeśli by przejęli Take-Two, GTA poszło by się za przeproszeniem je*ać.
Ta, albo by wychodziło co rok bez żadnych innowacji, tylko kosmetyczne zmiany :p

Oby to była tylko plotka :)
 

Mate08

Banned
Użytkownik
oby tylko plotka...
 

NikoBellic91

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wtedy GTA będzie co rok wychodzić i seria upadnie.... Oby się tak nie stało
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Ach, już to widzę - Kotick przejmuje GTA. Mmm, już nie mogę się doczekać...
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Dokładnie o tym samym pomyślałem dlatego mam nadzieję że tak się nigdy nie stanie ;)
 

Szpaner94

Banned
IMO nie będzie tak źle. Po prostu powstanie twór Activision Blizzard Take-Two. Z fuzji Acti z Blizz-em Kotick nie ma (przynajmniej do teraz) zbyt wiele do gadania, nikt nie wydaje WoW'a co pół roku ani abonament nie został podniesiony o 300%. Może dlatego że z graczy WoW'a nie da się już więcej kasy wycisnąć ? ...

Podobnie było by z R*. Ale nie będzie, bo wielkie "A" musiało by wybulić na to tyle kasy, że nie starczyło by na już na waciki. TT ma we władaniu tak wiele gier, że ciężko pojąć aby jedna firma miała to przejąć. Mafia, NBA2k11 (które ostatnio deklasuje konkurencje), GTA, Max Payne, Red Dead Redemption, L.A. Norie... i kilkanaście innych serii z wiernymi rzeszami fanów.

To po prostu nieludzkie, aby Kotick miał tak wielki wpływ na branżę. Jednak trzeba sobie uświadomić, że ta firma jest koszmarnie bogata... 13.000.000 graczy WoWa opłacających miesiąc w miesiąc abonament za ~15$ + dodatki, StarCraft, Diablo III w niedalekiej przyszłości.... Z kolei seria CoD'a zapewniła : MW 2 - ponad 750 000 000$, Black Ops już w tamtym roku przekroczył barierę 1.000.000.000 $, a produkcja DLC dopiero się zaczyna...
To wszystko przy znikomych nakładach, bo gdy na grę wydaje się 50 mln, na jej reklamę drugie tyle, a ona w miesiąc robi z 1 zainwestowanego dolara kolejne 10...

Ponadto całość należy do francuskiej grupy Vivendi, której.... której głównym źródłem zarobków wcale nie jest wydawanie samych gier...

Ten długi wywód ma na celu jedynie uświadomienie, że na biednego nie trafiło. Kapitalizm dąży do ciągłego wzrostu, więc ta forsa musi się gdzieś podziać. Wiec tak czy inaczej, w najbliższym czasie Activision coś kupi... teraz można zgadywać, czy to będą udziały w Take-Two na poziomie 20-30%, całe TT czy może biegun północny...


Jeśli przeczytałeś to wszystko... podziękuj. Jeśli będzie więcej niż 5, stawiam wódkę... bo ja wątpię aby ktokolwiek na forum czytał więcej niż nagłówek tematu i swój post. Nie żeby to było coś złego, po prostu chciałbym zachęcić do konstruktywnej dyskusji ;).
 

Dynia470

Użytkownik
Użytkownik
Oby nie ! Choc z takim budzetem wszystko jest mozliwe :p... Szpaner94 - przeczytalem, ale nie podziekuje bo nie ma za co :p
 

Patrolek PL

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ta, albo by wychodziło co rok bez żadnych innowacji, tylko kosmetyczne zmiany :p

Oby to była tylko plotka :)
Chyba oby to była pomyłka, oszustwo... HEREZJA ...
 

Trevo

Użytkownik
Użytkownik
Szpaner94, ja przeczytałem i czekam na wódkę :)
@topic
Oby nie, nikt chyba by nie chciał co rok "odgrzewanego kotleta" gta.
 

Marydson

Użytkownik
Użytkownik
Łapy precz Activision!!
 

Altres

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Fajna nazwa będzie Activision Blizzard Take-Two a może inna kolejność ?? :p zapowiada się ciekawie za rok co będzie jak sądzicie Activision Blizzard Take-Two ............... niech każdy sobie uzupełni lukę bo inaczej o pomówienia mnie oskarżą ludzie .
 

slimak_110

Użytkownik
Użytkownik
Raczej nic z tego nie wyjdzie. Może i Activision jest bogate. Ale TT musi dać się sprzedać.
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Czy Kotick chce zrobić jakieś Imperium swoje? Bo na to wygląda... Niech zajmie się po prostu tym, aby CoD przebijał wszystkie inne tytuły, a niech nie wykupuje kolejnych studiów/firm itd.
 

yoshipl

Użytkownik
Użytkownik
A podziękuję i owszem, za rozwijanie konstruktywnej dyskusji, która na tym forum wydaję się być ostatnio materiałem deficytowym.
Wracając do tematu, Activision jest obrotne, ale i Take Two na zyski nie narzeka więc pewnie krzyknęli by taką sumę, że Activision dwa razy się zastanowi czy warto.
Mam wrażenie, że Rockstar dalej nie może doliczyć się zysków ze sprzedaży GTA4 :D. Wyolbrzymiam, ale ta gra będzie pewnie trzymać poziom, aż do następnej odsłony serii.
 

Szpaner94

Banned
Czy Kotick chce zrobić jakieś Imperium swoje? Bo na to wygląda... Niech zajmie się po prostu tym, aby CoD przebijał wszystkie inne tytuły, a niech nie wykupuje kolejnych studiów/firm itd.
Właśnie o to chodzi... wszyscy myślą że to taki mały, niegroźny tłuścioch, ale w prawdzie lepiej zna się na biznesie niż na grach. Przejęcie Take-Two wydaje się bardzo dobrym ruchem, w perspektywie kilku następnych lat. W zasadzie, to mieli by w łapskach pół branży elektronicznej.
IMO TT nie jest paczka cukierków w super-markecie i nie da się tak łatwo wykupić... wielu próbowało, ale pewnie i tym razem się nie uda ;).


@Wódka
Mam nadzieje że macie skończone 18 lat :D.
 

Do góry Bottom