Adapter HDMI do Xbox Classic

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Przy kupnie TV pojawił się problem z podłączeniem staruszka Xbox'a. Niestety nowe TV nie mają złącza Component, co zmusza mnie do poszukiwań rozwiązania jak podłączyć tą konsolę do HDMI ? :)

Znalazłem na Allegro taki konwerter, ale nie wiem, czy jest wart zachodu ? Może ktoś korzysta z tego i może się wypowiedzieć ?

Jest pełno adapterów, które podpina się bezpośrednio do wtyczki konsoli jak Pound, ostatnio jest Chimeric Studios, czy Wii2HDMI, ale pytanie czy warto ?

Zwykle nie są to tanie adaptery, wchodzi wysyłka zza granicy a nawet z USA i najbardziej chyba by mi pasował ten konwerter z Allegro.
Czy ktoś go testował ? A może macie jakiś inny pomysł ? :)

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Chyba konsola poszła w zapomnienie, dlatego napiszę spostrzeżenia, bo możliwe, że komuś się przydadzą :) Adapter z Allegro, który konwertuje Component na HDMI działa, aczkolwiek zauważyłem czasem brak sygnału i ponowne włączenie. Brak był taki 1-2 sekundowy, może wina podpiętego kabla czy wtyczki.

Niestety adapter widać, że ma straty sygnału i obraz podpięty przez component i adapter do HDMI jest trochę gorszy niż ten, który był bezpośrednio z Componenta na 11-letnim LCD HD :) Prawdopodobnie są straty i to widać, ale w nowych TV zrezygnowano całkowicie z gniazd component, co utrudnia podpięcie starych maszyn (są tylko HDMI). W moim LCD Samsung z 2011 roku już nie było bezpośrednio gniazda Component i Scart, ale były dołączone przejściówki, które wpinało się w takie gniazda jack i inne gniazdo odnośnie Scart (zdjęcie poniżej) :) Szkoda, że takiego rozwiązania nie stosuje się w obecnych TV :(

Z braku laku jak ktoś potrzebuje, to można kupić, ale chyba lepiej zakupić coś lepszego. Ten adapter prawdopodobnie zostawię pod podłączenie PS2, natomiast wczoraj zamówiłem okazyjnie adapter Pound. Jak dojdzie i przetestuje, to naskrobię jakie wrażenia.

Adapter Pound ma problemy z niektórymi wersjami konsol 1.4, więc jeśli nie dysponujemy inną konsolą warto najpierw rozeznać się przed zakupem ;)

Pozostaje jeszcze adapter Chimeric Systems, adapter, który zbiera najlepsze opinie w necie, ale w tej chwili jest nieosiągalny, ponieważ jest długa kolejka oczekujących i został wstępnie wstrzymany zapis do tej listy :)

Link do Chimeric Systems

Attachments

Ostatnia edycja:

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jestem już po testach adaptera Pound HDMI do Xbox Classic. Oczywiście testy robię wizualne tylko i nie korzystam z oprogramowań mierzących itp :p Na moje oko adapter bardzo dobrze współpracuje z konsolą. Adapter Chimeric Systems jest narazie nie osiągalny. Wchodzi w grę jeszcze opcja lutowania gniazda HDMI, ale to nie na moje siły już i nie chce się z tym bawić, po drugie koszt takiego rozwiązania jednak jest zbyt wysoki i nie chce inwestować tyle kasy. Sama płytka firmy MakeMHz z portem to koszt 120$ i narazie jest wyprzedany :)

Jak będę miał jakieś newsy, to chętnie się podzielę informacjami :)

Stay Tunned ;)

Attachments

Do góry Bottom