Xbox One Adapter Kinect 2.0 do Xbox One S

xpetros

Świeżak
Świeżak
Proszę szanownych kolegów o wyjaśnienie.
Chcę kupić czujnik ruchu Kinect do konsoli Xbox One S.
Niezbędny by podłączyć jest adapter. I tu pojawiają się schody...
Na chwilę obecną produkt jest dostępny na allegro. Nie ma go w sklepach.
W sklepie Microsoft produkt jest niedostępny - stara cena 176zł.
Na allegro - najniższa cena za nowy ok. 520zł

Proszę o wyjaśnienie - może ktoś wie - czemu adaptera nie ma w oficjalnej sprzedaży? Czy będzie jeszcze dostępny w normalnym sklepie? Czy cena jego będzie rosnąć czy spadać?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Proszę szanownych kolegów o wyjaśnienie.
Chcę kupić czujnik ruchu Kinect do konsoli Xbox One S.
Niezbędny by podłączyć jest adapter. I tu pojawiają się schody...
Na chwilę obecną produkt jest dostępny na allegro. Nie ma go w sklepach.
W sklepie Microsoft produkt jest niedostępny - stara cena 176zł.
Na allegro - najniższa cena za nowy ok. 520zł

Proszę o wyjaśnienie - może ktoś wie - czemu adaptera nie ma w oficjalnej sprzedaży? Czy będzie jeszcze dostępny w normalnym sklepie? Czy cena jego będzie rosnąć czy spadać?
Nie ma go w oficjalnym sklepie, bo MS w tym roku wypiął duupę na Kinecta i powiedział, że już nie będą robić niczego w kierunku Kinecta, ba nawet zrezygnowali z produkcji niego, więc janusze na allegro widząc jaka jest sytuacja podnieśli ceny, bo jest to obecnie "towar ekskluzywny". Ceny raczej będą rosnąć niż spadać w tym przypadku, ale jest pewien sposób na zrobienie swojego działającego adaptera: http://pademosciane.pl/news/podlaczanie-kinect-do-xbox-one-s-bez-adaptera/

Info: http://antyweb.pl/koniec-kinect-kolejny-etap-w-historii-xbox/
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Bardzo Pani dziękuję
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Są dwie opcje żeby podłączyć Kinect do One S/X. Albo kupujesz oryginalny adapter ( najtaniej na aliexpress ~320 zł ) albo przerabiasz Kinect żeby pracował z uniwersalnym zasilaczem 12V. Druga opcja to koszt ~30-40 zł. Jeżeli nie czujesz się na siłach żeby przylutować 2 kabelki do PCB to zrobią Ci to za 20 zł w każdym serwisie GSM.
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Dziękuję Panu
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Cena adaptera, który chciałem kupić na allegro.pl poszybowała z 520 na 999zł.
Dla zainteresowanych na tej aukcji po ok. 315zł z przesyłką (zależy od przelicznika dolara z twojego banku):
https://pl.aliexpress.com/item/Dla-xbox-one-kinect-2-0-adapter-2-0-wersja-kinect-zasilacz-sieciowy-US-UE-Wtyczka/32844126148.html

Niestety nie znam dostawcy i ew. zakup w ciemno na ryzyko kupującego...
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja i tak Cie podziwiam, że chcesz kupować coś co już umarło i praktycznie nie posiada gier.
 

p_bladek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Cena adaptera, który chciałem kupić na allegro.pl poszybowała z 520 na 999zł.
Dla zainteresowanych na tej aukcji po ok. 315zł z przesyłką (zależy od przelicznika dolara z twojego banku):
https://pl.aliexpress.com/item/Dla-xbox-one-kinect-2-0-adapter-2-0-wersja-kinect-zasilacz-sieciowy-US-UE-Wtyczka/32844126148.html

Niestety nie znam dostawcy i ew. zakup w ciemno na ryzyko kupującego...
Naprawde chcesz zapłaćić 300 pln za zasilacz warty 20 pln dwa kabelki i diodę zenera :eek::eek::eek:?, ja pi....... za 100 -200 :D:D:DCi zrobie i dam gwarancję.
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Dziękuję za ofertę. Osobiście tego nie zrobię ze względu na brak podstawowej wiedzy, umiejętności i obycia z tematem.
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Ja i tak Cie podziwiam, że chcesz kupować coś co już umarło i praktycznie nie posiada gier.
Gdyby to było dla mnie - nigdy bym tego nie kupił. To dla dzieci.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Gdyby to było dla mnie - nigdy bym tego nie kupił. To dla dzieci.
To tym bardziej. W cenie tego śmiesznego adaptera na XO (500zł) znajdziesz używaną 360tkę z Kinectem w zestawie. To dużo lepsze rozwiązanie, bo tam masz przynajmniej gry i jest w co grać na tym Kinekcie w porównaniu z tym z XO.
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
No jasne, ale ponoć wszystko z X360 uruchamia się na XO, a nowe gry już nie będą chodzić na X360. Mam rację?
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
No jasne, ale ponoć wszystko z X360 uruchamia się na XO, a nowe gry już nie będą chodzić na X360. Mam rację?
Nie wszystko, tylko lista tych gier: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-one/backward-compatibility/available-games
Gry z Kinecta z 360tki nigdy nie będą działać wstecznie kompatybilnie. Rzekomo miało się nie dać przeportować tych gier pod Kinecta z XO, a jakoś MS umiał w tym roku przerobić dwie gry z 360tki pod Kinecta z XO Disney Pixar i Disneyland. No nowe gry już na 360tkę praktycznie nie wychodzą. Myślałam, że jak jesteś w stanie dać tyle za adapter to poszukasz dzieciom jakiejś taniej używki 360tki z Kinectem, a dla siebie będziesz miał XO ;)
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Jejku dziękuję Pani! Moja wiedza jednak jest znikoma w tym temacie
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Jejku dziękuję Pani! Moja wiedza jednak jest znikoma w tym temacie
Żadna Pani, bez przesady :p Po to jest forum żeby pytać. Osobiście mam oba Kinecty i jak dla dzieciaków to bez dwóch zdań tylko 360tka z Kinectem, tam jest w czym wybierać w grach na Kinecta jak i zwykłe gry na pada :)
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
@xpetros Pani @kuleczka91 dobrze Ci radzi. Jeżeli zależy Ci tak bardzo na kinekcie to chyba rzeczywiście taniej wyjdzie Cie kupno nowej X360 niż adaptera i nowych gier do X1.
Nie wiem skąd jesteś ale może się okazać jeszcze, że w Twoim mieście jest komis dla graczy gdzie kupisz w śmiesznych pieniążkach mnóstwo gier na kinecta do X360.
Dla dzieciaków grafika nie gra aż takiej roli wiec bez różnicy czy to będzie 4k czy udawane Full HD ;)
 

xpetros

Świeżak
Świeżak
Wielkie dzięki za porady i poświęcony czas!
 

goran

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A jak już jesteśmy przy kinekcie z X360 to którą wersję konsoli najlepiej kupić do zabawy kinectem?

Xbox 360 + kontroler Kinect, model Slim czy model E, dysk jak rozumiem 250GB bo sa jeszcze jakies 4GB
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
A jak już jesteśmy przy kinekcie z X360 to którą wersję konsoli najlepiej kupić do zabawy kinectem?

Xbox 360 + kontroler Kinect, model Slim czy model E, dysk jak rozumiem 250GB bo sa jeszcze jakies 4GB
Obojętnie, bo oba modele są praktycznie bezawaryjne. E to ostatni jaki wyszedł z 360tek, raczej ciężko już znaleźć Slimy w sklepach. No dysk 250/500, na 4Gb nie pograsz :)
 

Do góry Bottom