Wiedza Adapter SATA-USB iHas Burner Max - co polecacie?

pietruszka2103

Świeżak
Świeżak
Ja kupiłem Gembird i zmarnowałem już 15 płyt Verbatim, czasem nagrywa a czasem nie, więc nie ma reguły. Który adapter naprawdę działa bezawaryjnie?
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Digitus :)
 

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A ja się uprę przy UNITEK-u 50/50 nagranych płytek mówi samo za siebie. Jakość wykonania naprawdę dobra nie to co w adapterach za 20 zł
 

Lukkoss

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie kupujcie tego chińskiego niebieskiego. Spalil mi się po 3 nagraniach. Do tego chyba napęd uszkodzil, bo nie mogę żadnej plytki nagrać na nowym adapterze, zawsze wywali jakiś bląd.
 

ensso

Świeżak
Świeżak
Panowie, a co sądzicie o takim adapterze?
Ktoś używa i może się wypowiedzieć na jego temat? ;)
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
ja mam od dwóch lat chińczyka plus stary zasilacz z kompa spięty na krótko i każda nagrywarka i dysk na tym chodzi bez zająknięcia :D
 

ESLORD

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Panowie, a co sądzicie o takim adapterze?
Ktoś używa i może się wypowiedzieć na jego temat? ;)
będzie działać...mam coś podobnego :) i nagrywam czasem na laptopie
 

harrymason88

Użytkownik
Użytkownik
 

robi6969

Użytkownik
Użytkownik
Nie spali, mam ten sam od kiedy pojawił się alternatywny soft dla ihas`ów, działa do tej pory bez żadnych zarzutów.
 

harrymason88

Użytkownik
Użytkownik
Ok dzieki zamawiam go:)
 

scubaxtc

Świeżak
Świeżak
Ludzie nie kupujcie tego badziewia. Zasilacze nie dają rady i dlatego marnujecie płyty. Zasilacz ma tylko 2A a nagrywarka potrebuje 2,5A przy zasilaniu 12V. Dlatego najczęściej w połowie nagrywania wywala błąd, przy przejściu na następną warstwę. Dlatego też imgburn pokazuje przy przejściu na drugą warstwę 2-3 próby ponownego zapisu. Wtedy najczęsciej pojawia sie błąd który ujawnia się przy weryfikacji płyty. Zapomniałem dodać że mam taki adapter. Tylko kabel do kompa jest ok. Ja podłączyłem nagrywarkę do zasilacza ATX i jest ok.
 

harrymason88

Użytkownik
Użytkownik
Jeszcze za niego nie zapłacilem i chyba go pier... z tym ze juz go zamówiłem na allegro(29.99 z przesylka)nie chce marnowac plytek lub spalic nagrywarki kupie za 70-80dyszek i wiem ze bedzie rychcić:)Szkoda gdyby sprzedawca wystawił negatywa bo troche nazbierałem zielonych:/
 

robi6969

Użytkownik
Użytkownik
Ludzie nie kupujcie tego badziewia. Zasilacze nie dają rady i dlatego marnujecie płyty. Zasilacz ma tylko 2A a nagrywarka potrebuje 2,5A przy zasilaniu 12V. Dlatego najczęściej w połowie nagrywania wywala błąd, przy przejściu na następną warstwę. Dlatego też imgburn pokazuje przy przejściu na drugą warstwę 2-3 próby ponownego zapisu. Wtedy najczęsciej pojawia sie błąd który ujawnia się przy weryfikacji płyty. Zapomniałem dodać że mam taki adapter. Tylko kabel do kompa jest ok. Ja podłączyłem nagrywarkę do zasilacza ATX i jest ok.
To rozumiem, że akurat mi się trafił jakiś ekstra z 2,5A ?, nie zwaliło mi jeszcze ani jednej płyty, a wypalonych już na ihasie ok 100 szt.(platinum i verbatimy)
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
Nie, nie trafił Ci się ekstra z 2.5A tylko masz akurat szczęście. Ja już pisałem wcześniej, miałem ten adapter co Ty masz i przy pierwszym podłączeniu zasilacz szlag trafił. Znam dodatkowo około 10 przypadków negatywnych doświadczeń z tym adapterem - oczywiście możesz zachwalać i wynosić na piedestał te chińskie badziewie, ale jak widzisz są przypadki gdzie ten adapter się do niczego nie nadaje. Zresztą to że się spali taki zasilacz czy coś będzie nie tak z adapterem to pół biedy, gorzej jak Ci pójdzie w nagrywarkę albo dysk twardy. Chcesz mieć pewność kupuj markowy produkt, faktycznie po testach jakości.

Poza tym to nie o ilość amperów chodzi. Większość adapterków ma 1.5A i 12V i wszystko działa. Tutaj przyczyną jest zasilacz który jest delikatnie mówiąc jedną wielką wadą konstrukcyjną z ruszająca się wtyczką, po prostu jakość wykonania i użytych komponentów jest niska i stąd taka masakra.

To tak jak byś miał zasilacze modecom'a (seria FEEL np), które paliły się na potęgę i w ogóle były problematyczne a zasilacze chiefteca czy tagana, maksymalnie wydajne wykonane przy użyciu najlepszych komponentów. Ten temat też przerabiałem i nigdy w życiu nie kupię żadnego modecoma - wolę zapłacić 5 czy 6 razy tyle za chiefteca i mieć spokój na lata jak obecnie chieftec 750W pracujący praktycznie 24h/7 od 2008 roku.
 

KaBooM

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
ja to gówno kupiłem i jest nic nie wart a jak chciałem zwrócić do sklepu to wyszło że oddają koszt towaru a za wysyłkę w 2 strony płacę ja no i w plecy jestem prawie 20 pln :( chiński badziew nic nie wart
 

psilon

Użytkownik
Użytkownik
potwierdzam, to gówno (zasilacz) spaliło sie w ciągu pierwszych 15stu minut i razem z tym padł nowy iHAS (tyle dobrze że uwzględniono gwarancję) kiedy gość wysłał mi zastępczy zasilacz też się zjarał po godzinie - nie polecam
 

robi6969

Użytkownik
Użytkownik
To musieliscie trafic na jakies trefne egzemplarze, poza tym nie zachwalam go tylko stwierdzilem, ze uzywam od dawna i nie mam z nim zadnych problemow, a to chyba roznica. Poza tym cena ihasa i zasilacza akurat mnie nie przeraza jak sie spali kupie nowy.
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
wszystkie są trefne, mi wymienili zasilacz, na uwaga...dokładnie taki sam, wyrzuciłem to do kosza :)
 

krzysiek468

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 

Killjoy

Użytkownik
Użytkownik
akurat to moja aukcja :) powiem tak, kupujesz, staram się wysłać adapter maksymalnie szybko, rejestruje Cię jako nabywce otrzymujesz 5 lat gwarancji a co do samego adaptera, to sprzedałem kilka sztuk organizatorom EURO itd, w sumie 60 żadnego zwrotu.drogi ale dobry sprzęt. Sprzedaje to co działa i co jest po wielkrotnym młóceniu ihasów na tym adapterze, pewniak -> zresztą zerknij w komentarze :)
 

Do góry Bottom