Aktualizacja Błąd 23EF-351F-B800-0F00-C00-013

Kreagon

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich.
Dzisiaj postanowiłem uruchomić x360 po raz pierwszy od prawie 2 lat (konsola zakupiona w 2009 Jasper z przeróbką iXtreme o ile dobrze pamiętam) konsola nigdy nie była podłączona do internetu
Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, lecz dzisiaj porzyczyłem od znajomego grę "Catherine " po wgraniu na dysk i odpaleniu pojawiła się prośba o aktualizację.
Wszystko wydawało się ok lecz po "restarcie " pojawia się komunikat z błedem aktualizacji "23EF-351F-B800-0F00-C00-013" Proszę ponownie wsadzic płytę.
Probowałem kilka razy, pobrałem nawet update na CD/Pendriva lecz cały czas to samo, pojawia się pasek z "wgrywaniem update " lecz po chwili dalej komunikat z błedem.

Z tego co do tej pory wyczytałem to update najprawdopodobniej usunął przeróbkę ? Jeśli tak to mam 2 pytania.
1.Czy jest jakaś możliwość uruchomienia ponownie konsoli (pobranie/wgranie starszego Dasha ? ) gdyż próbowałem 3 orygnalnych gier (Pure/Lego Batman/GTA 4/Mirror's Edge ) lecz update dalej nie rusza. (czy też muszę zakupić jakąś gre z 2011/2012 ?)
2.Jeśli update usunoł "przeróbkę " to czy mogę teraz bez problemu podłaczyć konsole do internetu ? (bez obawy o bana ? ) gdyż i tak nosiłem się z zakupem nieprzerobionego xboxa (czy też już dostałem bana poprzez "silent update ? )

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź
Jeśli niektóre pytania wydają się durne to zapewne takie są gdyż jestem laikiem w sprawie x360 :p
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Miałeś spoof'a napędu, dlatego aktualizacja nie idzie do końca. Nie podłączysz się do Live'a, bo będzie potrzebna aktualizacja konsoli.
 

Kreagon

Świeżak
Świeżak
Jeśli mógłbyś wyjaśnić co dokładnie znaczy "spoof'a napędu," i jak to naprawić byłbym bardzo wdzięczny :)
Bo nie wiem czy już się rozglądać za nowym x360 a tego sprzedawać na części :p
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Spoof - wymiana napędu na inny niż był fabrycznie lub wymiana napędu na taki sam, lecz niewgranie do niego FW ze starym kluczem. Musisz mieć klucz z oryginalnego napędu (napędu wstawionego fabrycznie) i taki sam model napędu.
 

TigraTeam

Banned
powinien byc naped liteon na kazdym innym nie przejdzie aktualizacji zobacz z pendriva dasha 13599
 

irazu

Świeżak
Świeżak
Spoof - wymiana napędu na inny niż był fabrycznie lub wymiana napędu na taki sam, lecz niewgranie do niego FW ze starym kluczem. Musisz mieć klucz z oryginalnego napędu (napędu wstawionego fabrycznie) i taki sam model napędu.
a czy takie klucze sa indywidualnie przypisane do napedu czy sa takie same np. w zaleznosci od producenta czy wersji fw ??
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Każdy napęd ma indywidualny klucz.
 

irazu

Świeżak
Świeżak
Każdy napęd ma indywidualny klucz.
czyli brak dostepu do oryginalengo napedu to brak mozliwosci aktualizacji bez przerobek tak ??
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Nie musisz mieć oryginalnego napędu, wystarczy, że masz jego klucz. Wtedy wgrywasz OFW lub LT z kluczem z oryginalnego napędu.
 

irazu

Świeżak
Świeżak
no wlasnie nie mam
 

Kreagon

Świeżak
Świeżak
@TigraTeam
Spróbuję pobrać tego Dasha który podałeś.

@~adam34689
Dzięki za odpowiedź ale dla mnie to zabrzmiało jak w chińskim języku :p
Nie mam pojęcia skąd wziąć klucz itp więc chyba jednak będzie trzeba tego wystawić na allegro (o ile odpali...) i poszukać nowego.
 

Kreagon

Świeżak
Świeżak
Przepraszam za double posta ale wielkie dzięki TigraTeam dash wgrał się bez problemu, lecz flash poszedł bye bye.
Jak rozumiem od teraz napęd czytać będzie tylko oryginalne gry ?
I czy bezpiecznie jest teraz podłączyć xboxa do internetu czy też nie ?
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Będą działały tylko oryginalne gry. Na twoim miejscu wgrałbym OFW ręcznie (większe bezpieczeństwo na Live'ie).
 

Kreagon

Świeżak
Świeżak
Wielki dzięki chociaż wiesz dla mnie OFW to jakiś magiczny skrót a co dopiero mowa o wgrywaniu :p
Jeśli nie było by problemu z LIVE to od teraz mógłbym kupować tylko oryginalne gry i nie bać się o bana ?
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Ryzyko bana masz zawsze przy modyfikacjach FW (FirmWare), ale w tym przypadku jest bardzo małe. Niemniej jednak, wgrałbym OFW (oryginalne FirmWare) ręcznie, tak jak tutaj: http://xboxforum.pl/artykuly-f206/[tutorial]-flash-liteon-ixtreme-1-91-jungleflasher-najlepszy-artykul-edycja-2-a-98709.html
 

Kreagon

Świeżak
Świeżak
@~adam34689
Jeszcze raz wielkie dzięki ale wystarczy że zobaczyłem screena z otwartą konsolą to już wiem że nawet się za to nie biorę bo tylko bym popsuł :p
 

Do góry Bottom