Aktualizacja Firmware -> System Error E71

Taczan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.

Mam następujący problem.

Zaktualizowałem Firmware w swoim Benq z iXtreme 1.41 do LT+ 1.1
Użyłem Dosflash'a 1.7 oraz JungleFlasher v0.1.182 Beta pobrenego ze strony źródłowej.

Firmware LT+ 1.1 pobrałem stąd:
Link: IXtreme LT+ 1.1 Lite Touch Firmware Download w/ AP25 Support : iXtreme LT Lite Touch Download
Wybrałem wersję ALL, w paczce był jeden plik z dopiskiem Benq, to też go użyłem.

Szedłem za poradnikiem który znajduje się tutaj: Jak wykona? flashowanie nap?du Benq w Xbox 360 - Komputery.Spryciarze.pl

Użyłem do tego kabla SATA podłączonego do komputera z płytą główną z chipsetem VIA 8237R Plus

Wszystko poszło świetnie, złożyłem konsolę do kupy, włączam - działa.

Ściągnąłem grę Mortal Kombat - wyskoczył monit o wymaganej aktualizacji dashboard'u - ok.
Ściągnąłem go stąd:
Link: Zaktualizuj oprogramowanie konsoli
Który znalazłem w temacie -> http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/update-dashboardu-90126.html

Wypakowałem na Pendrive, włożyłem do konsoli, która była bez płyty, lecz z podpiętym dyskiem.
Wykryło aktualizację, zresetowało konsolę, pokazał się pasek progresu i nagle System Error E71

Google jak zawszę jest pomocne. Znalazłem, że powinno się w takiej sytuacji przytrzymać przycisk synchronizacji (ten mały na obudowie) i trzymając włączyć konsolę. Uruchomiła się bez problemu.

Problem teraz jest taki, że niby wszystko działa(system) lecz klapka od napędu się nie wysuwa. Wykluczam złe zmontowanie konsoli po rozkręceniu, gdyż przed aktualizacją ją otwierałem kilkukrotnie.

Dodam, iż w konsoli znajdował się oryginalnie napęd Lite-on, lecz z powodu niemożliwości przerobienia w tamtych czasach, zakupiłem napęd Benq.
Kierując się wypowiedzią użytkownika o nazwie Dexter, uznałem, iż nie jest to przeszkodą.
UWAGA!!!
Naped musi byc ten co byl ortginalnie w konsoli! Czyli np masz liteona wlozonego za samsunga to dzialac nie bedzie! Pamietajcie o tym bo wiem ze wiele osob ma powymieniane napedy, glownie z Liteona na Samsunga (tak sie robilo jak Liteon byl nieprzerabialny). Jedyny mozliwy i dzialajacy spoof to z liteona na benq (sprawdzilem).
System na komputerze to XP SP3

Mam nadzieje, że zawarłem wszystkie istotne informacje. Mam nadzieje, że ktoś będzie skłonny mi pomóc. Pozdrawiam.
 

androziom

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj wgrać aktualizacje jeszcze raz
 

Taczan

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Temat do zamknięcia. Okazało się, że faktycznie tacka się przycięła. Poszedłem raz jeszcze, włączam i osłu****ę. Faktycznie, jakby chciała, a nie mogła.
Lekko ją puknąłem i się otworzyła. Wszystko działa. Dziękuję za zainteresowanie. ;)
 

Do góry Bottom