Akumulatorki do Pada Xbox One

Hateeb

Świeżak
Świeżak
Zbyt niskim prądem ładujecie.

What is the recommended charge current for Eneloops?
The recommended charge rate depends on the model and size. Have a look at all the product sheets on the
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
There you will see the fast charge current. It`s better not to charge at a very low current because it is more difficult for the charger to recognize if a battery is full. My recommendations for manual chargers; (charge rate: 0.3C-1C). This is also the recommended charge rate by Maha / Powerex.
AA std= between 700 and 2000mA
AA PRO= between 700 and 2500mA
AA lite= between 300 and 1000mA
AAA std= between 250 and 750mA
AAA PRO= between 300 and 1000mA
AAA lite= between 200 and 500mA
An Eneloop technician actually recommended charging with .5C - 1C. Scroll down to understand what C means.
Żródło:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jakiś czas temu kupiłem ładowarkę Liitokala ona ma do wyboru 0.5, 1, 1,5 i 2A, wrzuciłem do niej eneloop pro i sanyo to się tak grzały że aż parzyły na 0,5A a tutaj jest napisane że można dać do 2,5A. Ciężko mi sobie to wyobrazić. Baterię groszowa sprawa ale bardziej boje się o pożar.

suki

Użytkownik
Użytkownik
Jakiś czas temu kupiłem ładowarkę Liitokala ona ma do wyboru 0.5, 1, 1,5 i 2A, wrzuciłem do niej eneloop pro i sanyo to się tak grzały że aż parzyły na 0,5A a tutaj jest napisane że można dać do 2,5A. Ciężko mi sobie to wyobrazić. Baterię groszowa sprawa ale bardziej boje się o pożar.
Bzdury. Spokojnie 1A można je ładować. Większym bym nie ładował z oczywistych względów (szybsze zużycie) ale od 0,5 do 1,0A (w razie potrzeby) już tak. A ta ładowarka o której piszesz jest taka sobie. Prądem 2 do 3A bez problemu varte profesional można ładować ale sporo energii wyparowuje z nich przy takim ładowaniu. Do tego weź pod uwagę fakt że ładowarki które mają i mogą ładować tak wysokim prądem często mają wiatrak do chłodzenia ogniw więc to o czym piszesz im nie grozi.

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Bzdury. Spokojnie 1A można je ładować. Większym bym nie ładował z oczywistych względów (szybsze zużycie) ale od 0,5 do 1,0A (w razie potrzeby) już tak. A ta ładowarka o której piszesz jest taka sobie. Prądem 2 do 3A bez problemu varte profesional można ładować ale sporo energii wyparowuje z nich przy takim ładowaniu. Do tego weź pod uwagę fakt że ładowarki które mają i mogą ładować tak wysokim prądem często mają wiatrak do chłodzenia ogniw więc to o czym piszesz im nie grozi.
Co bzdury ? A o jakiej ładowarce piszę że twierdzisz że jest taka sobie skoro nie podałem modelu ?

Ostatnia edycja:

suki

Użytkownik
Użytkownik
Co bzdury ? A o jakiej ładowarce piszę że twierdzisz że jest taka sobie skoro nie podałem modelu ?
Bez znaczenia jaki model. Tej firmy nie polecam. Czytać profesionalne testy i wszystko będzie jasne.

EDIT:

A właściwie to teraz sprawdziłem i jest znaczenie te nowsze niby lepiej im wyszły. Lepiej napisany software zrobił swoje bo te starsze modele były takie sobie ale... to nie zmienia faktu że nie powinno się zostawiać ładowarki bez nadzoru to raz. A dwa czytaj ze zrozumieniem! Ja pisałem o bzdurach jakie piszesz na temat prądu ładowania i nie masz racji w tym temacie bo musi być 0.25/0.3C żeby automat wykrył prawidłowo koniec ładowania w zależności od tego z jakiego trybu ładowania korzysta.

Czytać ze zrozumieniem moje posty :)

Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Bez znaczenia jaki model. Tej firmy nie polecam. Czytać profesionalne testy i wszystko będzie jasne.

EDIT:

A właściwie to teraz sprawdziłem i jest znaczenie te nowsze niby lepiej im wyszły. Lepiej napisany software zrobił swoje bo te starsze modele były takie sobie ale... to nie zmienia faktu że nie powinno się zostawiać ładowarki bez nadzoru to raz. A dwa czytaj ze zrozumieniem! Ja pisałem o bzdurach jakie piszesz na temat prądu ładowania i nie masz racji w tym temacie bo musi być 0.25/0.3C żeby automat wykrył prawidłowo koniec ładowania w zależności od tego z jakiego trybu ładowania korzysta.

Czytać ze zrozumieniem moje posty :)
"Musi być" tylko nie mów tego mojej BC-700 bo po 5 latach nagle przestanie poprawnie ładować.

Może jestem dyslektykiem ale dalej nie widzę w zacytowanym przez ciebie poście bzdur, wraziłem jedynie obawy co do ładowania tak wysokim prądem 2,5A akumulatorka AA który już przy 500mA się mocno grzeje a ty mi tu o podstawach.. W podstawach jest 10% pojemności czyli 200mA dla białego i 250mA dla czarnego, ja ładuje wszystkie AA prądem 200mA ponieważ BC-700 ma tryby 200, 500 i 700 nawet jak czarne nie będą doładowane do równych 100% a powiedzmy 95 to straszna mi różnica. Wole nie doładować niż męczyć akumulator.

Ładowarki panasonica ładują prądem 0.2A białe, z jakiś powodów nie dali 1 czy 2A, a to dranie męczą użytkowników każą im czekać 16h!

LiitoKala Lii-402 kupiłem ze względu na dobre opinie do ładowania ogniw 18xxx. Nie spotkałem się jeszcze z ładowarką co ma wentylator chłodzący baterię, co innego wentylator chłodzący elektronikę ładowarki. Chcesz grzać swoje AA to grzej, masz czas by siedzieć i pilnować ładowania to pilnuj.

Hateeb

Świeżak
Świeżak
Nie powinny być gorące! Temp ładowania 20-40°C . Wiele zależy od ładowarki, inteligentne potrafią przejść w tryb podtrzymujący przy zbyt wysokiej temp ogniwa. Osobiście używam eA nc-3000, eneloop'y pro AA ładuję prądem 800mA, gdzie pod koniec przy 1,5V temperatura akumulatorków nie przekracza 35°C. Zbyt niski prąd w automatycznych ładowarkach może spowodować przeładowanie ogniwa co w rezultacie przyspiesza zużycie i daje nam większe starty aniżeli użycie wyższego prądu ładowania. Zbyt długie ładowanie (czegokolwiek) nie jest bezpieczne. Minimalny prąd ładowania dla nowych komórek ¼ w relacji do znamionowej pojemności akumulatorka.

Tutaj test ładowarki LiitoKala Lii-402.

Zwróć uwagę na temperatury oraz prąd ładowania. Być może przez zużyte komórki w ogniwach które próbowałeś naładować, zbyt niski spadek napięcia nie zakończył poprawnie ładowania. Spróbuj użyć 1A lub 2A do naładowania tych akumulatorków monitorując przy tym temperaturę. Jeśli będą się przegrzewały nie jest to normalne.

szlovak

Użytkownik
Użytkownik
Po takim potraktowaniu przez ładowarkę są one już do kosza tylko, jak i ładowarka, a przynajmniej pojemność tych eneloopów spadnie mocno. Nawet jak będzie wadliwe ogniwo nie może porządna ładowarka ładować aż do takich temperatur. Ona jest też do LI-ion i być może z nimi radzi sobie lepiej, a pewnie na pewno. Li-ion sa dużo prostsze i niezawodniejsze przy ładowaniu, właściwie ładowanie Li-ion to żadna sztuka.

P3rconte

Świeżak
Świeżak
Witam,
Mam takie pytanko do Was.
Zakupiłem dzisiaj sobie takie cuś PDP Xbox One Energizer 2x Charge System 00-18EU i chciałbym się dowiedzieć jaki jest czas ładowania.?

Edit: Ładowało mi się ponad 4 godziny.

Ostatnia edycja:

Do góry Bottom