Akumulatorki

lysy-luki

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam taki problem otoz zakupilem akumulatorki te oryginalne do pada z ladowarka i zabardzo sie nie orientuje czy to jest tak samo jak w przypadku normalnych ze trzeba je rozladowac i sformatowac ??
I mam jeszcze pytanko ile trzeba ladowac ??

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Akumulatorki

lysy-luki napisał:
ile trzeba ladowac ??
To zależy. Powinno gdzieś pisać. Jedne ładowarki ładują w 1 godzine inne ładują 12 godzin

WReki

Użytkownik
Użytkownik

żadnych akumulatorkó nietrzeba sformatować (rozładować do konca i ładować 12 godzin... i tak 3 razy) ale podobno to sformatowanie ich powoduje ze potem nierozładowywują sie tak szybko i to jest w sumie też prawda... ja w moim fonie formatowałem akumulatorek a mój dziadek nie (miał identyczny telefon jak ja) i mi bateria trzymała o 1-2 dni dłużej niż mu....

grzech1991

Banned
Użytkownik

to czy sie foramtuje czy nie zalezy od typu baterii

ni-mh - wystarczy tylko rozladowac do konca i nie doladowywac (czyli zwykle akumulatorki

lit-jon (czy jak to sie pisze [litowo jonowa]) - wystarczy nie rozladowywac do konca (najczesciej telefony maja przed tym zabezpieczenie) i posiadaja minimalny efekt pamieci, wiec doładowuj gdy musisz

lit-poly (litowo polimerowa) tak samo jak w przypadku lit-jon z tym ze mozna spokojnie doladowywac

a i aby nie bylo posiadam w domu kazdy typ z tych 3 baterii

Do góry Bottom