Alan Wake - słaba sprzedaż

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Alan Wake to tytuł dość udany, który ma świetną fabułę i posiada specyficzny klimat, jednak sprzedaż nieco rozczarowała producenta. Od momentu premiery gracze kupili tylko 88 177 egzemplarzy gry, co w porównaniu z innymi hitami jest dość marnym wynikiem. Czy dwa zapowiedziane DLC zmienią ten stan rzeczy? Pierwszy dodatek ukaże się pod koniec lipca i nosi nazwę “Sygnał”. Tytuł drugiego – którego ukazanie się obwieszczono wczoraj – to “Pisarz“. W tym dodatkowym epizodzie nasz protagonista ma znaleźć się w bardzo dziwnej sytuacji, jednakowoż wiedząc, kto za nią odpowiada. Cel? Przetrwanie kolejnych koszmarów.
Szkoda, że tak świetne tytuły nie są zasłużenie nagradzane przez graczy, czy może zagrozić to powstaniem kontynuacji? Piraci opamiętajcie się!

źródło: Alan Wake nie sprzedaje się jak oczekiwano, ale dwa DLC będą – GRRR.pl – blog o grach, nowe gry komputerowe, konsole
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Dane dotyczą tylko Europy.
Premiera w USA,jak i na innych rynkach odbyła się później wiec jeszcze nie ma danych.
 

blk26

Użytkownik
Użytkownik
"Premiera" w dziale download miala miejsce jakies 2 tygodnie przed oficjalnym pojawieniem sie na półkach sklepowych...jakby zrobili ranking downloadu to by sie za głowę złapali...napewno grubo ponad 5mln :)
 

KrystekxDD

Użytkownik
Użytkownik
no własnie a wez jeszcze dolicz tych nie sciagali z neta tylko przegrywali od znajomych 1sciagnie 5 przegra to jakby tak wszystkich zliczyc to dopiero by liczba wyszla
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Tyle lat pracy poszłoby na marne?
Nie wierzę.
 

gimi

Użytkownik
Użytkownik
"Premiera" w dziale download miala miejsce jakies 2 tygodnie przed oficjalnym pojawieniem sie na półkach sklepowych...jakby zrobili ranking downloadu to by sie za głowę złapali...napewno grubo ponad 5mln :)
Dokladnie .
 

endriu1145

Użytkownik
Użytkownik
"Premiera" w dziale download miala miejsce jakies 2 tygodnie przed oficjalnym pojawieniem sie na półkach sklepowych...jakby zrobili ranking downloadu to by sie za głowę złapali...napewno grubo ponad 5mln
ta żebyś się nie przeliczył... po pierwsze osoby, które w tą grę zagrali niektórzy ją kupili lub kupią ;) Nie wszyscy ale dużo osób.

Jak na razie to cienka sprzedaż, dorzucę im niedługo jedną .
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Eee? LOL! Fakt, że wyniki są tylko z Europy, ale bez żartów... premiera była 10 dni temu i tylko 90k sprzedali? Na 15mln konsol w całej Europie to minimum 500k powinno być samych preorderów. Reklama była, hype był, w necie głośno było, co się stało? Ludzie premierę przespali? Przecież przy takich wynikach sprzedaży Remedy za tydzień będzie bankrutem finansowym. Jak nie sprzedadzą przynajmniej ze 2mln pudełek, to bardzo szybciutko Alan Wake pojawi się na PC i PS3, jeszcze w tym roku...
 

TomalasPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Narazie pało osób sie przekonało do tej gry, pójdą do kolegów pograją pięc minut zakochają sie i kupią :D
 

Ojciec

Użytkownik
Użytkownik
Słaba gra i to mały popyt.

Ale herbatka dobra
 

mic1225

Użytkownik
Użytkownik
Eee? LOL! Fakt, że wyniki są tylko z Europy, ale bez żartów... premiera była 10 dni temu i tylko 90k sprzedali? Na 15mln konsol w całej Europie to minimum 500k powinno być samych preorderów. Reklama była, hype był, w necie głośno było, co się stało? Ludzie premierę przespali? Przecież przy takich wynikach sprzedaży Remedy za tydzień będzie bankrutem finansowym. Jak nie sprzedadzą przynajmniej ze 2mln pudełek, to bardzo szybciutko Alan Wake pojawi się na PC i PS3, jeszcze w tym roku...
Informuję Cię, iż ten tytuł nie pojawi się na PS3 z wiadomych przyczyn:
- Gra powstała w Microsoft Games Studios...
Myślę, że gra się sprzeda, ale jak oni myślą, że pójdzie szybko ogromny nakład to się grubo mylą....Niech troszkę poczekają, a później ogłaszają wyniki.
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
ów. Reklama była, hype był, w necie głośno było, co się stało? Ludzie premierę przespali? Przecież przy takich wynikach sprzedaży Remedy za tydzień będzie bankrutem finansowym. Jak nie sprzedadzą przynajmniej ze 2mln pudełek, to bardzo szybciutko Alan Wake pojawi się na PC i PS3, jeszcze w tym roku...
Wiesz,idąc Twoim tokiem myślenia Heavy Rain też szybciutko powinien się pojawić na X360 i PC bo gra się sprzedała w nakładzie sporo niższym niż 2 mln-1,25 mln sztuk.

Wyniki sa na dzień 15 maja(wg vgchartz.com)-czyli sprzedaż 2 dniowa.Co nie zmienia faktu,że jest to wynik raczej słaby.
300-400 tys. to realna liczba dla gry takiego kalibru w 1 tygodniu sprzedaży-a to jest nierealne raczej dla AW.

Gra powstała w Microsoft Games Studios...
Grę wydało Microsoft Games Studios,a to jest różnica.
 

Potocky

Banned
Gry bez multiplayera zazwyczaj maja slaba sprzedz ^^
 

rtv2500

Użytkownik
Użytkownik
Słabiutka sprzedaż, biorąc pod uwagę, że gra średnio kosztuje 160 zł to wychodzi: 88177x160= 14 108 320 zł. Ciekawe ile na nią poszło, ale pewnie coś w okolicach 50 mln $. Nie zdziwiłbym się jakby M$ wypuścił ją na PC przez niską sprzedaż.
 

HoFi

Użytkownik
Użytkownik
słaba sprzedaż głownie spowodowana jest niepochlebnym recenzjom

miał by hit ,gra roku , a jest bardzo dobry średniak.
 

marcin666

Użytkownik
Użytkownik
Hmmm, Alan Wake już od dawna ciekawił mnie i jest dla mnie tytułem obowiązkowych, lubię takie klimaty, jest jednak jedno "...ale..." gram na oryginałach a ceny nowości są niestety w tej chwili dla mnie zaporowe.
 

hehe925

Użytkownik
Użytkownik
słaba sprzedaż nie oznacza słabszej gry Hofi.Jest maj wychodz RDR,blur,split/second,lost planet 2.Większość osób zakupuje RDR ponieważ to rockstar robił tą grę.I Alan Wake to exclusive.
 

strusic

Użytkownik
Użytkownik
Reklama była, hype był, w necie głośno było, co się stało? Ludzie premierę przespali?
Tak głośno było, że usłyszałem o tej grze 2 miesiące przed jej premierą. :p
 

Koxus

Użytkownik
Użytkownik
szkoda mi ich 100k w jeden dzien sprzedało się MW2 w polse (33,33k na platforme), ja kupie Alana Wake ale poczekam na zniżke albo reedycje
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Wtf... kampania 576p chyba jednak zrobiła swoje...
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom