-=SETH=-
-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Ostatnio pisaliśmy o tym, że AMD pracuje nad PS5 i Xboksem Scarlett. Dzisiaj mamy kolejny klocek w tej układance. AMD pomoże także Microsoftowi z graniem w chmurze.
Wydaje się, że powoli zmierzamy do momentu w którym któraś z firm zacznie częściej mówić o nowej generacji konsol. AMD przestało się kryć, że pracuje zarówno z Sony jak i Microsoftem. Na ten moment wygląda jednak, że więcej uwagi poświęca zielonym.
Tym razem temat współpracy z producentem konsol chwilę poświęciła doktor Lisa Su, która w rozmowie z Jimem Cramerem w jego programie Mad Money w CNBC skupiła się na temacie grania i ogólnie obliczeń w chmurze.
Będzie to kolejne podejście Microsoftu do tzw. cloud gamingu, który forsowano na początku tej generacji jako coś, co pozwoli zniwelować braki w mocy konsoli. Jak się skończyło - wszyscy wiedzą.Nawiązaliśmy współpracę w temacie konsol do gier. Mamy podobną wizję jeśli chodzi o obliczenia w chmurze, więc nasza praca będzie naprawdę bliska.
Nowe plotki mówią, że Xbox Scarlett (nazwa kodowa) zaoferuje dwie wersje konsoli. Jedną, klasyczną, która będzie odpalała gry normalnie, a także tańszą wersję na której gry będziemy streamować z serwerów Microsoftu.
Jak zapatrujecie się na taką wizję?