Amplituner do 500zł.

R

rowerser

Guest
Witam, przymierzam się do kupna amplitunera do 500 zł. Plus minus 50 zł. Wymagania : 5.1, wejście optyczne. Posty typu : "za 500 zł nic nie kupisz" nie są odpowiedzią :) Oczywiście mówimy o używkach. Jak się ktoś zna to proszę o konkretne modele.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
za kwotę 500zł kupisz niegłupi sprzęt, w zależności co preferujesz :)
Nie radzę tylko kupować mało znanych firm (potocznie zwanych: NO NAME)

masz tu linka do alledrogo ;) w kategorii : amplitunery 5.1 do 550zł

Kino domowe (5.1 6.1) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
R

rowerser

Guest
Świetna pomoc...no name nie wchodzą w grę to jasne :D Oczekiwania techniczne napisałem w pierwszym poście. Później do ampa kupię kolumny i resztę.
 
R

rowerser

Guest
ech...czyli to samo co na innych forach :D - Wyśmiewanie przedziału cenowego, pochwalenie się swoim własnym. W pierwszym poście jak byk "konkretne modele"...a Ty mi dajesz link do allegro.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Odp: Amplituner do 500zł.

Ja za 800zl kupilem STR-KG800 z glosnikami 5.1 sony. Do projektora super kino
Tez szukalem, mualem juz kupowac ampli za 3tys. Lecz wszedlem na allegro wpisalem kino domowe i pojawil sie,magiczny zestaw,nowy za 800zl. Zrobilem kup teraz nie czytając nic o tym. Ma wejscia hdmi optyki mi styka.
Wysłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk
 

yahoone

Banned User
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Game Master
Liga XboxForum.pl
PSforum.pl
Za posty typu: kup plastiki aktywne do kompa sam wlepię warna.
Miałem kilka wzmacniaczy i głośników na stanie. Przeważnie były to używki, po taniości wyrwane od znajomych. Nie znali się na sprzęcie, coś tam dostali po ojcu, badałem sprzęt pod kątem sprawności (końcówki mocy itp) no i wyrywałem po taniości.
Przy wyborze sprzętu musimy się określić czy:
- będziemy słuchać muzyki
- będziemy grać w gry i oglądać filmy
W pierwszym przypadku lepiej zainwestować w dobre stereo, można wyrwać za 500 zeta kilkunasto letni wzmacniacz, który bije na głowę jakością nowe konstrukcje z niższej półki.
Opcja do gier i filmów to klasyczne 5.1 albo 5.0 jak głośniki frontowe są na tyle "mocne" że ogarniają nisko schodzący bas.
Na dzień dzisiejszy, niższa półka markowego sprzętu oferuje nam amplitunery w cenie 700 zeta na nówkę sztukę. Wzmaki nie są jakieś mega zayebiste, dla amatora kina domowego na pewno lepiej się sprawdzą niż śmieszne zestawy DVD z kompletem głośników.
Przy wyborze amplitunera to polecam markowe sprzęty typu: Denon, Harman Kardon, Marantz, Onkyo, Pioneer, Yamaha. Nie warto oszczędzać na tanich podróbkach, kupno dobrego wzmacniacza gwarantuje nam jego działanie, nawet przez kilkanaście lat bez potrzeby wymiany na nowy (nie mówimy o wadach fabrycznych, powinny wyjść w okresie gwarancyjnym przy "mocnym" eksploatowaniu).
Następna sprawa, Rower określ się czego oczekujesz od amplitunera, każdy model gra inaczej. Ja zainwestowałem w Denona, marka ta lubi agresywny dźwięk i w niskich zakresach gra naprawdę ostro. STXy które zbudowałem dają takiego kopa, że sub Tonsila 200 W leży od roku nieużywany (opierdzielę tobie za grosze ;) )
Jak znajdę czas którego ostatnio nie mam to poszukam coś dobrego. Napisz tylko twoje wymagania, jakie głośniki planujesz do niego zakupić, czy suba masz w planach itp.
 
R

rowerser

Guest
W planach jest całe 5.1. Sprzęcior do konsoli i filmów (muza - to co będzie się wydobywało ze sprzętu zadowoli mnie w 100%). Narazie amp, później fronty itd itd itd. Czego oczekuje...hmm...oczekuje dobrego dźwięku :D (wiem wiem). Lubie mocny bass. :D
 

Do góry Bottom