Anthem. Data premiery, zwiastun, gameplay i konkrety nowego IP od BioWare

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
#1


Nadzieja BioWare nadciąga. Twórcy podczas EA Play pokazali swoje dzieło, które ma przywrócić wiarę w studio odpowiedzialne za markę Mass Effect. Autorzy od wielu lat pracują nad tym projektem, ale w końcu możemy spojrzeć na wielką prezentację Anthem.

Anthem to jeden z największych projektów w historii BioWare. Autorzy po słabym przyjęciu Mass Effect: Andromeda musieli liczyć się ze sporymi zmianami w funkcjonowaniu studia i wszyscy deweloperzy zostali oddelegowani do tworzenia nowej marki.


Dzisiaj w końcu nie musimy czekać. BioWare zdecydowało się na szeroką prezentację Anthem, podczas której poznaliśmy świat, fabułę, bohaterów, czy też wielkie niebezpieczeństwo czyhające na graczy. Twórcy pokazali również gameplay oraz szczegółowo przedstawili system walki.

Na dobry początek warto potwierdzić – Anthem zadebiutuje 22 lutego i gra będzie dostępna jednocześnie na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych.

Na początek prezentacji otrzymaliśmy możliwość spojrzenia na fabularny zwiastun, który powinien podgrzać krew w żyłach wszystkich fanów BioWare. Studio potwierdziło, że w grze otrzymamy możliwość pełnej personalizacji postaci (stroje), jednak autorzy nie dodają do produkcji jakichkolwiek lootboxów – jedynie elementy kosmetyczne kupimy za prawdziwą gotówkę.


W Anthem otrzymamy możliwość wcielenia się w „wolnego strzelca”, który wskoczy w jeden z czterech Javelinów – są to specjalne stroje, które w sumie możemy określić jako „klasy”:

  • Ranger (wszechstronny)
  • Colossus (silny)
  • Interceptor (niszczycielski)
  • Storm (szybki)
Po dyskusji otrzymaliśmy spojrzenie na pierwszy, długi gameplay i Anthem wygląda fantastycznie! Bohaterowie mają swoje zadania na polu bitwy, przemierzają przepiękny świat, mogą pływać, bez najmniejszego problemu wzbijają się w powietrze i wykorzystują wszystkie atuty swoich „strojów-mechów”. Trudno nie odnieść wrażenia, że gra czerpie garściami z przykładowo Destiny, ale… W sumie mogliśmy się tego spodziewać.

Postacie można personalizować – zmieniać ich sprzęt, ładowanie broni, wygląd, a wszystkie elementy uzbrojenia będziemy odblokowywać w miarę postępu. Twórcy zdecydowali się na świat dzielony z całą społecznością – każdy zawodnik w Anthem poczuje te same wrażenia.

Bohaterowie mogą korzystać z dwóch broni oraz dwóch specjalnych umiejętności, a jednocześnie wszystkie elementy uzbrojenia będą się zmieniać – wszystko zależy od egzoszkieletu.

Anthem ma wyróżniać się na tle konkurencji nie tylko światem, ale również historią. BioWare stawia na opowieść, która będzie rozwijana przez liczne, fabularne dodatki – studio podkreśla, że ich produkcja nie jest typowym MMO, ponieważ cała koncepcja została zbudowana na mocnej fabule. Jak połączyć historię z sieciowymi elementami? Przez HUB – to w „bazie” spotkamy znajomych, ale wyruszając na misję weźmiemy udział w rozgrywce skupionej na historii.

Zamawiając Anthem przed premierą otrzymacie dostęp do wersji demonstracyjnej. 

Do góry Bottom