Assassin's Creed: Odyssey. Zwiastun, gameplay, data premiery, edycje specjalne i kolekcjonerka

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Wielu z was zapewne bardzo czekało na ten moment. Bardzo udane Assassin's Creed: Origins okazało się być sporą niespodzianką 2017 roku, a szykowany na najbliższy okres AC: Odyssey tylko dorzuci do pieca kolejne bajery.

Assassin's Creed: Odyssey wyciekło już tak bardzo, że mało co mogło nas dziś zaskoczyć. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami deweloperzy zabierają nas do starożytnej Grecji i okalającego jej pobliże archipelagu wysp, których będzie aż 20.

Wcielimy się tu w rolę spartańskiego wojownika Alexiosa lub Kassandry, która to również pochodzi ze Sparty. Oboje muszą udowodnić swoją wartość, zapobiec wielu nieprzyjemnym zdarzeniom i zyskać szacunek wśród swojego ludu. Tytuł działa na tym samym silniku co osadzony w Egipcie Assassin's Creed: Origins, lecz zaprezentuje jeszcze większą mapkę niż poprzednik.

Czekają nas oczywiście piękne widoki, zaawansowane bajery technologiczne oraz sporo nowości. Po pierwsze spotkamy tu Sokratesa (pewnie nie tylko jego), co będzie niezwykle ciekawym doświadczeniem, dla wszystkich tych, którzy lubią historię. Ponadto będziemy toczyć wielkie bitwy morskie na pokładach greckich Trier, a aby tego było mało, weźmiemy udział w ogromnych starciach na lądzie!

Nasza ekipa będzie mogła poszerzyć o dosłownie każdego mieszkańca regionu, zaś umiejętności bohaterów wzmocnią nasze statki. Jeśli zaś chodzi o świat współczesny, ponownie wcielimy się w Leilę.

Ujawniono także niestandardowe wersje Assassin`s Creed Odyssey:

 • W cyfrowej Deluxe Edition gracze otrzymają podstawową wersję gry oraz Pakiet Deluxe, zawierający dodatkowe pakiety wyposażenia, pakiet morski, punkty doświadczenia i premie drachm.
 • Cyfrowa Gold Edition zawierać będzie podstawową wersję gry i przepustkę sezonową z dostępem do wszystkich rozszerzeń fabularnych. Dzięki niej gracze uzyskają dostęp do gry na trzy dni przed premierą tj. 2 października.
 • Fizyczna Gold Edition zawierać będzie podstawową wersję gry i przepustkę sezonową z dostępem do wszystkich rozszerzeń fabularnych.
 • Cyfrowa Ultimate Edition zawierać będzie podstawową wersję gry, przepustkę sezonową z dostępem do wszystkich rozszerzeń fabularnych oraz pakiet Deluxe. Prócz tego, gra zapewni dostęp na trzy dni przed premierą gry, tj. 2 października.
Fani, którzy zamówią Assassin’s Creed: Odyssey przed premierą, otrzymają misję dodatkową Niewidomy władca. Dzięki tej misji poznamy tajemniczego podróżnika, który okaże się być kimś więcej niż początkowo się wydawało.

Gra Assassin`s Creed® Odyssey Spartan Edition dostępna będzie w Polsce wyłącznie w sklepie Ubisoft i zawierać ma następującą zawartość fizyczną oraz cyfrową:

 • Grę Assassin`s Creed® oraz dodatkową zawartość cyfrową, w tym: przepustkę sezonową, która pozwoli ci rozegrać nowe wątki fabularne, cyfrowy pakiet deluxe oraz dodatkową misję, Niewidomy władca.
 • Figurkę Spartański skok (wysokość 39 cm), produkcji Ubicollectibles.
 • Steelbook™ Assassin`s Creed® Odyssey.
 • 64-stronicowy album z grafikami, zawierający oryginalne projekty i grafiki koncepcyjne autorstwa artystów z Ubisoft Quebec.
 • Unikatową litografię autorstwa Hugo Puzzuoliego ze studia Ubisoft Quebec.
 • Drukowaną wersję ręcznie rysowanej mapy świata z gry.
 • Wybraną ścieżkę dźwiękową.
Assassin`s Creed ® Odyssey Pantheon Edition dostępna będzie w Polsce wyłącznie w sklepie Ubisoft i zawierać ma całą zawartość fizyczną i cyfrową z kolekcjonerskiej Spartan Edition, a do tego dioramę Nemezis z 2 figurkami (wysokość po 39 cm) produkcji Ubicollectibles.

Assassin`s Creed ® Odyssey Medusa Collectors Edition dostępna będzie w wybranych sklepach w Polsce i zawierać ma następującą zawartość fizyczną oraz cyfrową:

 • Grę Assassins`s Creed® Odyssey.
 • Dodatkową misję Niewidomy władca, pakiet Kronosa, jedną czasową premię punktów doświadczeia i jedną czasową premię drachm.
 • Figurkę upadłej Gorgony (o wysokości 33 cm), produkcji Ubicollectibles.
 • 64-stronicowy album z grafikami, zawierający oryginalne projekty i grafiki koncepcyjne autorstwa artystów z Ubisoft Quebec.
 • Drukowaną wersję ręcznie rysowanej mapy świata w grze.
 • Wybraną ścieżkę dźwiękową z gry.
Co więcej, firma Ubisoft ujawniła niepowtarzalną figurę produkcji Ubicollectibles. Figura Alexiosa o wysokości 68 cm przedstawia głównego bohatera w trakcie walki na posągu Meduzy, noszącego ikoniczny strój Bohatera Sparty. Produkt dostępny jest w numerowanej edycji – dostępnych jest tylko 1900 sztuk, wyłącznie w sklepie Ubisoft.

Premiera już 5 października!


 

emilo123

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Assassins Creed Origins wciągnał mnie na 140godz razem z dodatkami, więc czekam mocno na nową część. Mam nadzieję, że system loot'owania będzie dopracowany i satysfakcjonujący. Szkoda, że większość mapy to wodne tereny, ale cóż taki klimat
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja właśnie ogrywam Origins, dzięki czemu wyraźnie widzę, że Odyseja to kopiuj-wklej poprzedniczki. Nie mówię, że to źle, ale Ubisoft idzie coraz bardziej na łatwiznę. Far Cry to już klasyka, a the Division 2 tylko potwierdza tezę.
 

Do góry Bottom