Awaria X360 Serwis parodia Kuriera!! Ciekawy zapis!

ufoludekcrezy

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam ciekawy temat do poruszenia mianowicie taki iż gdy konsola zostaje zgłoszona do serwisu otrzymujemy np etykietę zwrotna do wydrukowania i nr Tracking #: xxxxx według którego będziemy zgłaszać prośbę o kuriera który ma odebrać konsole z domu. I to na tyle wszystko przychodzi drogą elektroniczną bynajmniej u mnie to tak wyglądało pakuje konsole w opakowanie ale nie oryginalne tylko własne i dzwonie po pana z kurierki w moim wypadku firma UPS ale czytając te etykietę zwrotną natknąłem się na ciekawy zapis za cytuje go "Niniejszy dokument stanowi wyłącznie pokwitowanie a nazwisko osoby dostarczającej paczkę znajdujące się na dołączonej etykiecie lub dokumencie, zostało podane jedynie w celach identyfikacyjnych. Umowa przewozu została zawarta pomiędzy firmą UPS a klientem UPS. Taka umowa nie została zawarta pomiędzy osobą dostarczającą paczkę a firmą UPS. Dostarczając paczkę do firmy UPS, zgadzasz się aby firma UPS odebrała od Ciebie w imieniu klienta . Ponadto akceptujesz że firma UPS nie będzie ponosiła odpowiedzialności przed Tobą ani innymi osobami niebędącymi klientami UPS w związku z ewentualnym zaniedbaniem uszkodzeniem bądź utratą przesyłki lub opóźnienia w jej dostarczeniu albo innymi przyczynami. " Jak można zaakceptować takie warunki umowy ??
Według mnie z tego dokumentu wynika że taki kurier może wyrzucić konsole przez okno po odjechaniu od de mnie np i nic z tym nie będą mógł zrobić czy to jest normalne.. Czy ja źle interpretuje ten zapis... Gdzie potem szukać Jak coś się stanie = nigdzie Ale UMOWA :(...:ban
 

Godzilla

Użytkownik
Użytkownik
Bo odpowiedzialność ponosi przed MS.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem.
 

ufoludekcrezy

Użytkownik
Użytkownik
He śmieszne jest dla mnie to że ! Pan kurier nie chciał mi podpisać żadnego papierka więc nawet jak by ktoś się wyparł tego że konsoli nie odebrał bo zaginęła to nikt by nie był w stanie tego udowodnić Miałem już raz konsole w serwisie i np była taka sytuacja że konsola wróciła do mnie już po naprawie a MS wysłał do mnie mimo to na email prośbę o wyjaśnienia gdyż konsola moja do nich nie dotarła więc to parodia.!! Żadnej odpowiedzialności.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Osoba dostarczająca paczkę to Ty, klient UPS to Microsoft (w Twoim imieniu) umowa zostaje zawarta między UPS a Microsoftem, który ponosi przed Tobą pełną odpowiedzialność. Umowa jest logiczna.

He śmieszne jest dla mnie to że ! Pan kurier nie chciał mi podpisać żadnego papierka więc nawet jak by ktoś się wyparł tego że konsoli nie odebrał bo zaginęła to nikt by nie był w stanie tego udowodnić
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Kurier powinien zostawić pieczątkę i podpis jako potwierdzenie odbioru przesyłki. Sam się zdziwiłem, że tak nie jest.

Prosty przykład. Wystarczy, że pracownikowi UPS znudzi się robota i postanowi na odchodne wyciąć wałek. Ty oddajesz mu konsolę, nie dostajesz potwierdzenia odbioru paczki, kurier nie informuje centrum Microsoft, że odebrał paczkę i jedzie do serwisu. Konsola ląduje w domu kuriera i gwizda na wszystko. Sprawdzasz codziennie stronę Microsoftu i widzisz:

Oczekiwanie na urządzenie w centrum serwisowym - Zlecenie zostało przetworzone. Czekamy na dostarczenie konsoli do centrum serwisowego. Łączny czas oczekiwania na realizację zlecenia naprawy zależy od tego, jak szybko wyślesz nam konsolę, korzystając z dołączonych instrukcji dotyczących wysyłki. Konsola powinna wrócić do Ciebie w ciągu 2–3 tygodni od daty wysyłki.


Po tygodniu dzwonisz na infolinię z WFT, a mila Pani mówi Ci, że nie ma w systemie informacji o podaniu paczki kurierowi. Masz pozamiatane. Microsoft nie będzie słuchał, że dałeś paczkę, bo nie widzą tego w systemie. Mało tego, po 10 dniach od wystawienia etykiety, Twoje zlecenie naprawy jest automatycznie anulowane z systemu.

Wiadomo, że tak się nie dzieje i UPS nie wali wałków, ale w życiu wszystko jest możliwe. Uważam, że system w jaki wysyłane są paczki do serwisu jest niedopuszczalny ze względu na brak potwierdzenia przez kuriera odbioru.

Aczkolwiek wszystko może grać i nie ma się o co martwić (teraz mi się przypomniało) ponieważ kurier posiada przy sobie naręczny komputer (terminal) którym skanuje kod kreskowy etykiety i z miejsca ląduje on w bazie głównej UPS :D
 

Slupper

Użytkownik
Użytkownik
jest dokładnie tak jak pisze D4Ru73K!
 

piksol

Użytkownik
Użytkownik
Chyba zapomnieliście o najistotniejszej czynności czyli skanowanie etykiety podczas odbioru co jest równoznaczne z wprowadzeniem jej do systemu więc jeśli paczka zginie to MS wyciąga konsekwencje w stosunku do UPS bo ma ku temu podstawy.
 

Dawid3541

Świeżak
Świeżak
Czytanie ze zrozumieniem MS pokrywa wszystko
 

Do góry Bottom