Bardzo ciekawy problem

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Posiadam X'a od około roku. Przerobiłem go sobie i nigdy nie miałem z nim problemów...aż do teraz. Mam napęd Liteon. Ostatnio przestało mi czytać gry, interpretuje je jako filmy. Co ciekawe nie wszystkie... Korzystam z Active Iso, czasem patch'uje. Otóż gdy chciałem zagrać w świeżo nagranego Dirt'a konsola dość prędko odczytała płytkę... jako film. Oczywiście uprzednio wrzuciłem Active Iso i pojawiły się "chińskie znaczki". Taka sama sytuacja ma miejsce z "chyba" niespatchowanym Modern Warfare 2. Co ciekawe spathowana Fifa 10 śmiga aż miło patrzeć (trochę przydługo się ładuje). Niedawno byłem w serwisie na upgradzie Ixtrema. Bodajże na 1.51. Niewiem co się dzieje. Ma ktoś jakieś pomysły? Z czym jest problem? Inne "stare" gry śmigają np. Halo 3. Oryginały też. Będe wdzięczny za szybką odpowiedź.




( Nie mówcie że Active Iso jest złe ponieważ korzystam z płytki którą nagrał mi serwisant, mówiąc że nagrał na niej milion kopii)
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
Nie kumam...Masz 1.51,przerabiasz gry i jeszcze activate.sio uzywasz?to przez activate-.- ono tylko do niepatchowanych gier wave4^ na 1.51 i 1.6-.-
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Niedawno przestałem patchować gry (bo miałem upgrade softu). I zacząłem używać Active Iso (do Wave 4) . Nie jestem pewien jaki mam soft w Ixtreme. Można to jakoś sprawdzić?
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Nie rozumiem ... Skoro używałeś activate.iso i masz napęd liteona to musiałeś mieć 1.6 , i raczej przeróbka do 1.51 to cofnięcie się w ixtreme a nie wgranie nowszego ... Chyba , że chodziło o 1.61 a na tym ixtreme działają gry bez paczowania z tym że ten ixtreme wyszedł dopiero wczoraj . Jeśli były paczowane to się nie uruchomią na 1.61
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Active iso "używam" od soboty, kiedy to miałem upgrade niestety niejestem pewien na jaki soft).Wszystkie inne gry patchowałem ponieważ miałem soft który obsługiwał Wave 2. Próbowałem z Dirtem...nic, z Borderlands... nic.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
No to pewnie masz ixtreme 1.6 i gry , jeśli paczujesz to tylko z wave 4 do wave3 ( ewentualnie do gry z wave 4 używasz activate.iso ) pozostałe , starsze gry nagrywasz bez żadnego paczowania pozostawiając oryginalny wave1 , 2 lub 3 i musi działać . Problemy mogę się pojawiać gdy na IX 1.6 próbujesz odpalić spaczowaną na starszy ixtreme grę np. z wave 3 do wave 2 .
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Żadnej gry z najnowszej fali czwartej nie zpaczowałem. Wsadzam płyte z Active Iso, (czasem chwilke pomieli, czasem nie) wyskakuje Play DVD. Wyjmuje i wsadzam gre (Borderlands). No i nagle..........PLAY DVD.


Właśnie wpadłem na możliwą przyczynę. Być może serwisant, poprostu się pomylił i wgrał mi stary soft np. 1.2 . Ale czy na 1.2 można używać active iso by dopalić gry z wave 4?

Nie ma żadnego problemu z odpaleniem zpaczowanego( z wave 4 do wave 2) Modern Warfare 2.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Hmm ... dziwne . A czy ta gra ma wave4 ? Sprawdziłeś w abgx przed nagraniem ? Bo może była już wersja spaczowana do wave 3 . Ja jak miałem przerobionego ( napęd liteon i IX 1.6 ) to robiłem dokładnie tak samo jak opisałeś i wszystko działało . A czy jakaś gra z wave3 działa ?

@edit: poza tym Borderlands ma chyba jeszcze wave3 więc nie potrzeba activate.iso

@edit2: cytat :" Właśnie wpadłem na możliwą przyczynę. Być może serwisant, poprostu się pomylił i wgrał mi stary soft np. 1.2 . Ale czy na 1.2 można używać active iso by dopalić gry z wave 4?"
to musiał być nieżle pijany albo naćpany żeby takie coś pomylić ....
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Nie mam żadnego tytułu z Wave 3 którego bym nie sapczował do Wave 2. Nie sprawdziłem ABXE-m. Jest możliwość sprawdzenia po nagraniu? Teraz moge sprawdzić, mam te pliki na kompie.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Nie mam żadnego tytułu z Wave 3 którego bym nie sapczował do Wave 2. Nie sprawdziłem ABXE-m. Jest możliwość sprawdzenia po nagraniu? Teraz moge sprawdzić, mam te pliki na kompie.
Borderlands oryginalnie ma prawdopodobnie wave3 i powinien pójść bez activate.iso. Tak jest możliwość sprawdzenia płyty z grą w abgx . Poszukaj tylko konfiguracji abgx .
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Próbowałem i tak i tak. Już za moment sprawdzę.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Więc jedyne wyjaśnienie to takie , że albo nie masz żadnej gry z wave 3 ( lub innej z niższym wave niespaczowanej ) lub z wave4 ( z użyciem activate.iso ) . Albo nie masz wgranego ixtreme 1.6
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Nie kumem. Przecież mam nieruszone Borderlands a mówiłeś ze to wave 3.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Zgadza się Borderlands ma oryginalnie wave3 ( o ile nie została gra spaczowana do wave 2 , ale w to wątpię ) i musi działać na ixtreme 1.6 bez activate.iso . Więc pozostaje tylko takie wyjaśnienie , że nie masz wgranego IX 1.6 tylko jakiś inny soft . Jeśli przerabiający wgrał 1.6 ( a Borderlands nie działa )to myślę , że powinieneś iść z reklamacją , bo coś jest nie tak .
 

Gniewus

Użytkownik
Użytkownik
Racja nie ma innego rozwiązania. Dzisiaj u niego byłem. Opisałem problem, ale powiedział że nie wie co jest nie tak. Zpoczątku myślałem że to wina Actove Iso ale on dał mi swoje "prywatne". Zabrałem też do serwisu tego dirta. Serwisant odpalił i wszystko chodziło pięknie.

Nic dodać nic ująć - trzeba się udać do serwisu. Serdecznie dziękuje za pomoc.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Activate.iso używasz tylko do gier z wave 4 . Dlatego dobrze jest sprawdzić przed nagraniem gry jaki ona ma wave i czy ogólnie wszystko jest ok z grą .

Tu masz dla sprawdzenia jak powinien wyglądać wydruk z abgx360 po sprawdzeniu Borderlands : http://xboxforum.pl/abgx360-f105/borderlands-rf-xbox360-p2p-27495.html

Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić płytę z grą Borderlands , programem abgx360 czy jest ok. Poszukaj tylko konfiguracji programu i opisu jak to się robi . I możesz wziąć tą grę i pokazać serwisantowi , że gra powinna działać bez problemu a nie odpala wcale .
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
jak masz 1.61 to nie trzseba uzywac activate.iso,ale ty masz gry przerobione na wave3 wiec nie pojda raczej
 

maclogan

Banned
Użytkownik
jak masz 1.61 to nie trzseba uzywac activate.iso,ale ty masz gry przerobione na wave3 wiec nie pojda raczej
No tak ale nawet "oryginalny" Borderlands a wave 3 też nie chce mu ruszyć ...
 

wujekbill

Użytkownik
Użytkownik
mój Borderlands ma akurat wave 4. Włóż płytkę do napędu i odpal abgx.
 

maclogan

Banned
Użytkownik
Dziwne . We wszystkich wstawkach co sprawdziłem Borderlands ma wave 3 . Może masz jakieś najnowsze wydanie ?
 

Do góry Bottom