Battlefield 2042 to gra za 349 zł z płatnym Battle Passem. Gracze krytykują decyzję DICE, a twórcy tłumaczą

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Battlefield 2042 został oficjalnie zaprezentowany jako produkcja dostępna na konsolach dwóch generacji. Pozycja w wersji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S została wyceniona na ponad 300 zł, a dodatkowo DICE i EA zdecydowali się na model biznesowy z przepustką sezonową.
Dzięki wczorajszemu pokazowi wiemy, że Battlefield 2042 zadebiutuje już w październiku Po miesiącach oczekiwania na oficjalną prezentację, przeciekach dotyczących trailera, tytuł nie bez powodu elektryzuje wielu fanów serii – choć nie otrzyma kampanii, wielki tryb sieciowy może zaoferować sporo atrakcji.
Gra DICE będzie dostępna na dwóch generacjach, a wydanie na PlayStation 5 i Xboksa Series X|S zostało wycenione na 349 zł. Edycję na PlayStation 4 i Xboksa One również kupimy nieco drożej, ponieważ w cyfrowych sklepach tytuł kosztuje 299 zł. Na Złotą Edycję musimy przygotować 449 zł, a największe wydanie (Ultimate) zostało wycenione na 549 zł.
Problemem jednak okazuje się model biznesowy, ponieważ tylko Gold i Ultimate Edition uwzględniają przepustkę na pierwszy rok rozgrywek. Mimo że sympatycy gatunku kupią grę za 349 zł lub 299 zł, pragnąc otrzymać dodatkową zawartość, będą musieli dokupić Battle Pass.
DICE jednak podkreśla, że Przepustka Sezonowa nie zablokuje żadnej istotnej zawartości – taką informację otrzymała redakcja Game Informer:
„Po pierwsze, uspokójmy nieco te obawy: w Przepustce Sezonowej nie ma żadnej zawartości zablokowanej z opcji darmowej. Oznacza to, że żadna istotna zawartość nie jest ukryta za płatną zaporą. Wszyscy gracze dostaną te same mapy, tych samych Specjalistów, te same bronie, wszystko. Więc o co chodzi, możesz zapytać? Cieszę się, że wciąż jesteś z nami, drogi czytelniku”.
Dalej możemy przeczytać:
„Będziemy rozwijać nasz świat i fabułę w ramach kolejnych sezonów, z których każdy potrwa około trzech miesięcy. W każdym sezonie będą dostępne nowe darmowe i płatne przepustki bojowe zapewniające nową zawartość do zdobycia. W pierwszym roku działania usługi udostępnimy cztery sezony, cztery przepustki bojowe, czterech nowych specjalistów oraz nową zawartość”.
Co jednak będzie dostępne w płatnym Battle Passie? Przepustka na rok (możemy podejrzewać, że w kolejnych latach pojawią się następne) uwzględnia cztery sezony (obecnie potwierdzona liczba), które będą oferować szereg opcji kosmetycznych, jakie można odblokować w miarę postępów. W tym wypadku klienci otrzymają chociażby stroje dla specjalistów oraz różne reskiny broni.
Pomimo transparentnych zasad, decyzja wzbudza niemałe kontrowersje oraz wiele głosów sprzeciwu. Battlefield 2042 jest strzelanką bez kampanii, którą kupimy za 349 zł, lecz pragnąc cieszyć się dopakowaną zawartością (nawet jeśli mamy na myśli przedmioty kosmetyczne) musimy uwzględnić zakup przepustki sezonowej.
 

Do góry Bottom