X360 Battlefield 3

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik




Nazwa: Battlefield 3
Data wydania: IV kwartał 2011 ( data premiery w europie)
Gatunek: FPS, FPP
Multiplayer: Tak
Developer: Digital Illusions/ EA Dice
Wydawca na świecie: EA INC.
Wydawca w Polsce: EA Polska

Opis:
Kolejna, trzecia już część jednej z najbardziej znanych i cenionych marek na polu onlinowych
FPS'ów. Całość hula na silniku Frosbite 2.0, którego największymi zaletami są niezwykle realnie odwzorowane efekty niszczenia otoczenia. Sieciowe zmagania będą się toczyc na wielkich przestrzeniach po których będziemy mogli przemieszczać się pojazdami t.j czołgi, quady, śmigłowce czy nawet odrzutowce.

Trailer:

Pegi:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Jest to zdecydowanie najbardziej oczekiwany przeze mnie tytuł roku 2011 zaraz po Wiedźminie 2 i Skyrim ;) Liczę że gra otrzyma miano najlepszej gry multiplayer roku 2011 ;)
 

Chris von D

Użytkownik
Użytkownik
Premiera za parę dni, wiele osób ma grę pobraną "na spróbowanie" i może podzielić się swoimi opiniami o singlu. Mają to być rzeczowe opinie, nie jedno zdanie i to nie składnie napisane, nie musi być to długi monolog, ale przydałyby się argumenty popierające swoje zdanie. Przeniosłem z innego tematu wstępne opinie.

Każdy inny post nie zawierający opinii będzie odpowiednio nagradzany. // MrDraiger

!Chris von D

wklejam napisanego posta w innym temacie


Co do gry. jestem w czwartej, czy też piątej misji ( dość krótkie), tuż po pierwszej misji o podniebnych walkach. Błedu żadnego nie uświadczyłem. Tekstury HD o wielkości 1.5 gb zainstalowane i muszę niestety stwierdzić, że jeśli tak wygląda z teksturami hd, to współczuję tym co będą grać bez zainstalowanych tekstur. Może u mnie jest taki efekt, gdyż z powodu powolnego zgonu mojego telewizora mogę grać tylko w rozdzielczości 1080i, bez activ control, ze zmniejszoną jasnością i kontrastem. Rozgrywką przypomina mi MoH-a. Widać że poszli też trochę w stronę CoD-a bo gra naszpikowana jest dynamiką i częstymi zwrotami akcji. Nie wystawię żadnej oceny bo wciąż gram i nie sprawdziłem jeszcze multika, ale miałem chyba ciut inne oczekiwania

@Edit: singiel ukończony na poziomie normal. Końcowa ocena 8/10
 

komar251

Użytkownik
Użytkownik
Od siebie dorzucę co nieco.
Si przeciwników pozostawia wiele do życzenia i widać to przy pierwszym kontakcie z nimi. Można stać koło nich a żaden w Ciebie bure strzeli .
Gdzie do ciula jest krew ?:f
Zabici pięknie znikają na naszych oczach ciach u nie ma. Nawet strzelić się nie da . To napewno jest pegi 18 ?
Cywile to tylko tekstura bez żadnych hitboxów.
Różnorodność wrogów powala . Akcja gdy wali do Ciebie 3 takich samych typków nie jest za ciekawa .
Miały być akcje typu wyciąganie rannych poza pole walki , czy walka wręcz . Ściema to tylko słabe qte.
Z plusów to na razie oczy naszych kolegów : D . I dajcie mi więcej juchyyyy !

Post wysłany przy użyciu Tapatalk Pro korzystając z xperia x10 i .
 

mrmarko

Użytkownik
Użytkownik
Jak na razie po 40 min grania jestem lekko rozczarowany singlem w szczególności grafą, na X-a nie postarali się. Jednak ja generalnie jestem nastawiony na multi, singla może w ogóle nie być. Nadal z utęsknieniem czekam na dostawę zamówienia pre... i dopiero zaczną się mecze i gra pokaże swoje walory w walce z żywym przeciwnikiem.
 

pablisim

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie kampania to porażka. Nudna i przewidywalna. Gra niczym nie zaskakuje. Grafika nawet po zainstalowaniu Hd packa niczym nie odbiega na plus od BF2: BC czy nawet od Black Ops. Dubbing beznadziejny i z mnóstwem bugów. Brakuje Pazury!!!!! Cała nadzieja w multi!!!!!!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Zupek

Użytkownik
Użytkownik
Jak narazie mam mieszane uczucia, trochę z tą grafiką przesadzili na filmikach gdy zapowiadali grę (no chyba że na PC będzie tak ładna). Gra się dobrze choć narazie bez fajerwerków, po prostu solidny tytuł (liczę że późniejsze misję okażą się bardzo ciekawe). Miedzy poziomem średnim a wysokim jest olbrzymia różnica, grając na wysokim bardzo łatwo zginąć, trzeba powtarzać co chwilę od nowa i bardzo ostrożnie grać, na poziomie średnim pełen relaks ( przeciwnicy nie stawiają oporu a ich celność jest bardzo kiepska).

P.S. Miałem też podobną sytuacje na początku gry z tym takim jakby resetem ale oprócz tego nic podobnego już trakcie gry nie spotkałem.
 

Sikor18

Świeżak
Świeżak
Ja również mam mieszane uczucia. Po co DICE nam mydliło oczy tymi filmikami na highPC i mówili, że tak samo będzie na konsolach :/ Niby grafika nie jest zła, ale każdy oczekiwał czegoś więcej. Sama rozgrywka szału nie robi, jest tylko dobrze.
 

mikul1991

Użytkownik
Użytkownik
Gra ogólnie daje radę, jednak zdecydowanie NIE powala. Dla mnie jakoś w CoD gra się lepiej.

Na plus:
+ mnie grafika się podoba (momentami bardzo), choć nie jest to najładniejsza konsolowa produkcja. Mimo to 8+/10 w tej kategorii.
+ gra działa płynnie (w 30FPS). Bo becie liczyłem na średnio 20, tak więc jestem zaskoczony na plus.
+ szykuje się całkiem długa i zróżnicowana kampania
+ produkcja jest wyraźnie bardziej wymagająca od CoD, ginie się naprawdę szybko
+ oprawa dźwiękowa to pierwsza klasa
+ niezła pełna polska wersja z możliwością uruchomienia angielskiego dubbingu -duży plus.

Na minus:
- sztuczna inteligencja przypomina budżetówki z kosza "wszystko za 5zł"
- styl prowadzenia fabuły przypomina nieco Black Ops, sama historia wydaje się być mega oklepana - nie jest to duży minus, mimo wtórności cut scenki nie nudzą
- sterowanie jest mniej precyzyjne niż w wielu konkurencyjnych produkcjach
- skrypty dużo gorsze niż u konkurencji
- dynamizm rozgrywki jest nie do końca poprawnie wyważony
- gra mimo wszystko mogła by być bardziej taktyczna
- bolesna liniowość (nawet w CoD to mniej przeszkadza niż tu - w BF trzeba nieustannie śmigać od A do B, wszystko jest zaznaczone (przykładowo snajperzy, których masz rozwalić)
- jeszcze większa przewidywalność.

Mocno bawiły mnie media promujące BFa3 jako grę przełomową i gracze, którzy w to ślepo wierzyli. Dla mnie jest to zwykły FPS, który sprawi mi z 8-10h naprawdę dobrej rozgrywki w trybie single i wciągnie na długie godziny w multi. Na wstępie napisałem, że lepiej mi się gra w CoD - szybsze tempo rozgrywki bardziej mi odpowiada. Większe dopracowanie BFa3 zapewne zmieniło by moje podejście. Tak czy siak całość ocenił bym na 8/10. Nie zawiodłem się, bo nie liczyłem na hit.
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Frostbite 2 daje radę.Najlepiej to widać na lotniskowcu,gdzie odbijają się fale o pokład a potem latając nad wodą i w chmurach.Na mnie to zrobiło bardzo pozytywne wrażenie.Inteligencja przeciwników na najwyższym poziomie trudności jest bardzo dobra.Reagują poprawnie tj.chowają się i działają z zaskoczenia.Potrafią wyskoczyć nagle nie wiadomo skąd.Polski dubbing całkiem znośny.Czuć klimat współczesnej wojny.Gram na kinie domowym i muszę przyznać,że dzwiękowcy spisali się na pięć.
 

bonku866

Użytkownik
Użytkownik
Kampania pękła na trudnym poziomie w 10 godzin :) Takze zadowala mnie taki wynik.

Ja za bardzo niektorych opini nie rozumiem, ze grafika slaba si slabe ??? Czego wy sie spodziewaliscie po klocku ktory zmieza ku koncowi??Jak dla mnie zaraz po gearsach i batmanie najladniejsza gra w tym roku,niektore momenty zapieraja dech w piersiach.Fabula calkiem znosnie poprowadzona, aczkolwiek nie wybija sie ponad stan.Co do si,ludzie zacznijcie grac na wyzszych poziomach to docenicie prace jaka ludzie w grach wykonuja.Z niecierpliwoscia czekamna premiere i swoj egzemplarz na ps 3 i mozliwosc fragowania w multiku :)
 

xAmpeGx

Banned
Ja powiem tak, xbox ma już 6lat prawie i jak na taką konsolę grafika w tej grze jest zadziwiająca, jest na poziomie crysis'a 2 nie wiem nawet czy nie lepsza (oczywiście jeśli dogramy tekstury :) ) Dubbing jest ok tylko trochę za cicho ale jest spoko, Poziom trudności jest trochę przesadzony, ja sobie radze na trudnym ale np. kolega co gra dużo w Call of Duty i podobne gry, miał u mnie problemy na Normalnym poziomie, ale to przez auto AIM, bo nie jest taki idealny jak w CoD ale w sumie o to chodzi żeby się pomęczyć a nie tak prosto jak seria CoD. Ogólnie w skali od 1-10 Grę oceniam na 8. -1pkt za to że trzeba mieć twardy dysk aby cieszyć się świetną grafiką(ja mam ale nie wszyscy mają) i -1pkt za poziom trudności gry (nowicjusze takich gier będą mieli problemy) i za pozostałe błędy w grze, np. w jednej z misji mój towarzysz nie miał nóg tzn. nie wczytało ich...
 

b0b3r

Użytkownik
Użytkownik
Ja po kilku godzinach muszę grzecznie i z pokorą odszczekac to co powiedziałem o B3. Im dalej w las tym lepiej. Po 5h stwierdzam ze single stoi na naprawdę dobrym poziomie.

a tutaj fajne porównanie grafiki Battlefield 3 Video Game, PC Vs Xbox 360 Vs PS3 Comparison HD | Video Clip | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com . co ciekawe wersja na pc wcale nie prezentuje się o wiele lepiej od wersji na konsole, jestem trochę zszokowany! Śmiem twierdzić ze są prawie identyczne.lol

Połączyłem Twoje posty, jak chcesz coś dodać od siebie to po prostu edytuj tą wypowiedź // MrDraiger
 

mikul1991

Użytkownik
Użytkownik
Tu SI na Hard jest równie tępe... Po prostu gracz ma dużo mniej HP, a przeciwnicy są celniejsi. Co z tego, skoro często stoją jak kołki, nasz team wpieprza się nam pod ostrzał. Mimo to nie jest źle. Nawet na normalu gra bywa dość trudna. Im dalej w las, tym kampania nabiera rumieńców. Jeszcze wczoraj byłem lekko rozczarowany, dziś gram z wielką przyjemnością.
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Chyba nie wszyscy się zrozumieliśmy, TEN temat jest tylko i wyłącznie o opiniach nt. Battlefield 3, wszelkie inne pytania, problemy, proszę pisać w temacie zbiorczym, do tego poświęconym: http://xboxforum.pl/gry-f12/battlefield-3-zabezpieczenia-problemy-techniczne-etc-105865.html Chcę żeby to wszystko było czyste i klarowne. Jest to długo wyczekiwana gra, przyzna to każdy, i fan, i antyfan, i sceptyk, wiem że jest sporo forumowiczów którzy kupią ten tytuł, jeśli opinie o tej grze będą przychylne, ja chciałbym takim osobom pomóc (nie w tym sensie że będę usuwał negatywne opinie, bo jeżeli gra jest słaba to niech potencjalni kupcy którzy rozważają nabycie tej gry o tym wiedzą). Jestem świeżo upieczonym modem, nie chcę być surowy, ale nigdy burdel na forum mi się nie podobał, teraz mogę to zmienić.

Dla każdego który dotychczas napisał tutaj zbędny post jest upomnienie za 0 punktów. Każdy następny post NIE będący opinią będzie traktowany jako spam i tak samo oceniany.

Może się wydawać że tylko w sprawach Battlefielda jestem taki skrupulatny, ale jeśli fani MW3, czy jakiejkolwiek innej gry poproszą mnie by odpowiednio sprzątać i dbać o obecność opinii w danym temacie chętnie pomogę. Pozdrawiam. (Moja opinia pojawi się zapewne w najbliższy weekend)
 

Xbox_Live

Użytkownik
Użytkownik
Skończyłem kampanię na poziomie trudnym, zajęło mi to ok 7 h - jest naprawdę mocno rozczarowany tą grą, widać dużo ,,pościągali,, od COD-a jakieś poskryptowane wstawki typu idziesz - ktoś cię łapie, tłuczesz się z nim itd (musisz wciskać odpowiednie klawisze)... Ale sztuczna inteligencja jest katastrofalna (gra mi ściągnęła od razu patch ważący 167 mb więc myślałem że on coś poprawia więc pewnie bez patach jest totalna klapa) tekstury HD długo się doczytują (metr prze Tobą potrafi drzewo wyrosnąć albo jakaś ozdoba na ścianie - strasznie to wygląda), w fabułę się w ogóle nie wkręcałem bo te dialogi i lektor jest do **** (Świat się wali a oni siedzą w pokoju i rozmawiają spokojnym delikatnym głosikiem...). Grafika jest również brzydka - nie jestem jakimś fanboyem COD-a ale wydaje mi się że już COD 4 MW był ładniejszy... Gram gram i nagle gra się skończyła - zakończenie naprawdę fatalne... Ocena to 6/10, TYLE SIĘ O TEJ GRZE MÓWIŁO I TO JEST KANDYDAT DO ,,ROZCZAROWANIE ROKU,, Gdybym wydał na tą grę 180 zł to mocno bym się zdenerwował. Na szczęście wydałem tylko 8 zł na Verbatimy i nową nagrywarek IHAS 124. Peace!
 

Krawol

Banned
Użytkownik
Mi też mam nadzieje że multiplayer wyrobi:) Zawsze tak było że solo w bf było shitem a multi bajeczka :)

// Czy ja jestem ślepy czy twój bardzo krótki post nie zawiera opinii ? Zamiast pisać o nadziejach w multiplayerze to mogłeś poczekać, i po ograniu napisać ten topic. Do poprawy, albo warn za spam. MrDraiger

Potwierdziłem kolegę wyżej stwierdzając "Mi też"

Że gra solo nie podoba mi się i czekam jak odpalą serwery na multi. Dziękuje dobranoc

P.S grałem i przeszedłem :)
 

Panicz

Użytkownik
Użytkownik
Mi sie wydaje ze EA samo pod soba wykopalo dolek nakrecajac mega graficzny hype. Kusilo kazdego mega graficznie odpicowanymi filmikami i zapewnieniami ze konsole otrzymaja to samo. Nagle wychodzi gra, dobra z dobra grafika i ogolnie produkcja z wyzszej polki, ale jednak kazdy (mozna to ukrywac ale tak jest) liczyl troche na ten graficzny szok a tu zwyczajnie jest dobrze. Szczerze? Duzo lepiej by mi sie gralo gdybym wczesnien nie widzial tych filmikow z highendowych pc. Singla jeszcze nie skonczylem ale gra wciaga i jest przyjemna. Si kuleje masakrycznie no ale na poziomie najtrudniejszym to nie ma duzego znaczenia bo tam zle wychylenie sie za rog oznacza zgon. Zawiodlem sie tez troche na prowadzeniu akcji. Z filmikow wnioskowalem ze beda rozbudowane relacje z zespolem, oslanianie, wymiana broni, opatrywanie rannych, dodatkowo jakis system walki wrecz a tu zwykle qte i to w dodatku calkowicie nie wymagajace oO ale badzmy szczerzy. Bf to nie singiel. To ze znalazl sie w grze to raczej uklon od dice w strone graczy. Podstawowy battlefield (nie pisze o bad company) to rozgrywka sieciowa o tylko ona. A w tej kwestii mysle ze bf znajdzie swoje zasluzone miejsce z prostego powodu. Wielkosc potyczek i teren dzialania zwyczajnie jest epicki.
 

Freelander

Użytkownik
Użytkownik
Mi podobnie jak co niektórym nie podoba się sposób przedstawienia fabuły w postaci wspomnień z przeszłości, przesłuchania. Strasznie to tandetne, mocno zerżnięte z Black Opsa. Ogólnie producenci idą na łatwiznę stosując takie zagrywki. W najnowszym Driverze też główny bohater śpi/śni/jest w śpiączce i akcja sztucznie przeskakuje. Takie rzeczy wychodzą jak się nie ma dobrego pomysłu. Skleić jakąkolwiek fabułę bo i tak na multi ludzie będą śmigać. To już nie te kampanie co w starych medal of honor czy call of duty, tych jeszcze z ery PC.
 

pajdabboy

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mnie osobiscie gra sie podoba

Grafika jest na dobrym poziomie. Jak juz wiele osob wspomnialo ,ze gra na easy czy normal nie ma sensu bo nie stawia zadnego wyzwania przed graczem - dopiero na hardzie mozna sie wkrecic.
Sa bledy jak w kazdej grze ale nie ma co przezywac - wiele osob strasznie sie nakrecilo na ten tytul ogladajac stos zapowiedzi a teraz sa rozczarowani. Moim zdaniem ,polskie dialogi daja rade (doceniam fakt ze wogule ,,SĄ" natomiast dzwiek w ,,dolby surround" przy dobrym naglosnieniu w salonie miazdy.

Narazie jestem w 2 misji i jeszcze wiele przede mna ale ogolnie musze powiedziec ze gra sie dobrze.
Silnik gry jest dobry - nie dostrzeglem jeszcze wiekszych problemow ze sterowaniem - po skonczeniu kampanii napisze cos wiecej.
 

Do góry Bottom