Battlefield V. Kobiety dalej wywołują kontrowersje. Pracownik DICE przeprasza

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Wysunięcie kobiet na pierwszy plan w Battlefield V nie przestaje budzić kontrowersji. Emocje poniosły nawet dewelopera z DICE.

Fani domagający się historycznej autentyczności nie są zachwyceni ze sposobu, w jaki przedstawiana jest II Wojna Światowa w Battlefield V. Faktycznie działania frontowe kobiet były w tym konflikcie ograniczone do minimum (np. w trakcie wojny zginęło tylko 16 spośród 350000 kobiet służących w amerykańskiej armii). DICE się tym jednak nie przejmuje, wrzucając płeć piękną na pierwszy plan. Wielu osobom, nazywającym to "feministyczną propagandą" się to po prostu nie podoba.


Dyan Duffin z DICE trochę przeholował z odpieraniem takich "ataków", odpisując na faktyczne, historyczne zarzuty fanów, w ironiczny i złośliwy sposób. Po kilku dniach Duffin postanowił jednak przeprosić za swoje reakcje na Twitterze i forum dyskusyjnym.

"Byłem nieprofesjonalny i za to przepraszam. (...)

Fani mają istotne zastrzeżenia i krytykę, ale pojawiło się to równocześnie z nienawistnymi komentarzami. Popełniłem błąd, to był rodzaj ognia bratobójczego, jeśli tak to mogę określić" - napisał pracownik DICE.
Uciekając na chwilę od historycznych kontrowersji... DICE opublikowało kolejne grafiki koncepcyjne z Battlefield V. Możemy tu zobaczyć krajobrazy przedstawiające Afrykę Północną i Norwegię, czyli miejsca, w których powalczymy w szykowanej strzelaninie.






 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
idotyzm... kobiety w trakcie wojny nie działały frontowo - co najwyżej jako służby pomocnicze, bądź w ruchu oporu, ewentualnie w rosyjskiej armii jako snajperki itd - a robienie czegoś wbrew faktom na siłę w grze osadzonej w realiach historycznych jest debilizmem
 

B0ni3k

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ale przecież to jest kostumizacja nikt nie kaze ci wybierac babki do gry
 

PanBudzynski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mówcie sobie co chcecie, ale to nie jest symulator w realiach WW2 - tylko gra OSADZONA w czasach drugiej wojny. Gra czerpie z historii bardzo wiele, racja, ale to przecież tylko customizacja postaci.. jakoś nie przeszkadza mi w nowym Call of Duty, że dostaję kosę w żebra od ciemnoskórej babki w mundurze SS, ani że w mundurach polskiego Ruchu Oporu biegają skośnoocy. Na to się nie zwraca uwagi, a jeśli już, to nie przywiązuje do tego zbyt wielkiej wagi.
Prawda jest taka, że wszyscy psioczą "olaboga matko jedyna, kobita terminator ze stalową łapą, dajcie nowe Bad Company" - a i tak kupią BF V. ;)

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Mówcie sobie co chcecie, ale to nie jest symulator w realiach WW2 - tylko gra OSADZONA w czasach drugiej wojny. Gra czerpie z historii bardzo wiele, racja, ale to przecież tylko customizacja postaci.. jakoś nie przeszkadza mi w nowym Call of Duty, że dostaję kosę w żebra od ciemnoskórej babki w mundurze SS, ani że w mundurach polskiego Ruchu Oporu biegają skośnoocy. Na to się nie zwraca uwagi, a jeśli już, to nie przywiązuje do tego zbyt wielkiej wagi.
Prawda jest taka, że wszyscy psioczą "olaboga matko jedyna, kobita terminator ze stalową łapą, dajcie nowe Bad Company" - a i tak kupią BF V. ;)

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Dla jednych to tylko gra a dla innych to aż gra :) a tak naprawdę to wymysł czyjejś wyobraźni (czasami chorej hehe). Niech zrobią grę wiernie odzwierciedlającą realia wojny - kupujesz grę za 200 zeta - jeden strzał w grze - giniesz i jak to na wojnie - respawnu nie ma :D - będzie realnie ;)
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
No to już jest takie coś PUBG , bez respawnu i strasznie mi się to nie podoba. A że są kobiety w grze to zastanówmy się. Jakbym wybrał taka filigranową to będzie na niej mniej hitmarkerów i trudniejsza do trafienia (chyba logiczne co) i wszyscy będą latać w trybach 32/32 kobitkami. Tak powinno być,nie. Jeden wielki pisk na polu walki przewiduję jak w sexmisji :)
 

Do góry Bottom