BF: Bad Company 2 - porady dla snajpera.

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Znacie może jakieś dobre ustawienia klas dla snajpera lub porady jak grać? Gram w tą grę od wczoraj i irytuje mnie bardzo to, że aby kogoś zabić np. z M24 to muszę oddać dwa strzały... nie ma jakiegoś perka zwiększającego siłę snajperki? Grałem na hardcore ale jakoś niezbyt mi się to podoba, wolę normalne tryby.


Zły dział, przenoszę - promi
 

lukeskajloker

Użytkownik
Użytkownik
Za 160mps kup SPEAC paka i tyle i tylko headshoty
 

not4u

Użytkownik
Użytkownik
Z czasem będziesz odblokowywał więcej snajperek może któraś Ci lepiej przypadnie do gustu, odblokujesz również amunicję magnum, która nieco zwiększa obrażenia, jeżeli denerwuje Cię przeładowywanie broni polecam TYP 88, można oddać 10 strzałów po 2-3 szybkich i celnych przeciwnik pada, jak dla mnie jest świetna, jeżeli chodzi o m24 też jest bardzo dobra, snajper ma to do siebie, że musi posiadać refleks i dobrze celować, staraj w głowę, 1 strzał i gościa nie ma z czasem nabierzesz wprawy;]
 

HeLLBoY!

Użytkownik
Użytkownik
Jest taki perk-dodatek dzięki któremu zadajesz większe obrażenia :O
załóż go i będziesz bić przeważnie na 1 hita;p
 

JohnnyX

Użytkownik
Użytkownik
Siła pocisku zwiększa się jak odblokujesz amunicje magnum. Najlepiej poznaj dobrze mapy i znajdź pasujące ci miejsca z których będziesz miał podgląd na wszystko.
 

MarcinekZ

Użytkownik
Użytkownik
na początek graj z pierwszą snajperką (M24 bodajże, trzeba często przeładowywać ale jest dużo celniejsza i mocniejsza). Odblokowałem dla tej klasy wszystko. Pamiętaj żeby jak najczęściej zmieniać pozycje, a jeśli już ktoś Cie wytropi, to nie wracaj na te sama, przynajmniej poczekaj troche. jesli wróg jest zbyt "ruchliwy", pamietaj o przycisku BACK, o którym zawsze powinieneś pamiętać (zaznacza przeciwników dla twojej drużyny. MAsz tesz c4, które jest bardzo pomocne gdy wrog sieje zniszczenie czołgiem, wystarcza 3 ladunki rzucone na raz (nie pojedynczo!) detonacja i po czołgu. To chyba na razie tyle,m jak mi sie cos przypomni to jeszcze napisze ;p

P.S. na większe dystanse celuj trochę nad głową, bo wraz z odległością pocisk w locie lekko opada
 

kufer111

Banned
Użytkownik
Jak ktos chce to moge wrzucic poradnik z gryonline na rapida,jak cos topisac na pw
 

KuBaNPL

Użytkownik
Użytkownik
Już mi idzie nawet dobrze, odblokowałem wszystkie snajperki teraz tylko zostało wbić amunicje od magnuma, dzięki za wszystkie porady :D

PS: Zawsze byłem przyzwyczajony do snajperowania w CoD'ach, jednak Battlefield to zupełnie inna bajka.
 

GKxD

Użytkownik
Użytkownik
Każda snajperka to inny styl celowania,poruszania, strzelania.
Opiszę każdą i dam odpowiednią konfigurację.

M24-dobra celność i obrażenia najlepiej stsoswać z domyślnym celownikiem średni i daleki dystans

T88- dla mnie broń przydatna tylko z bliska z celownikiem opt.x4 (ACOG)

SV-98- używaj tylko z domyślnym celownikiem lub x4 ponieważ opadanie kuli występuje późno więc możesz mieć problemy z opt.x12.Posiada 10 nabojowy magazynek.
Podchodź do przeciwnika na średnie dystanse- masz 10 kulek więc nie bój się po 3 na pewno padnie-jeżeli nie trafisz w łeb.

SWU- tylko opt.x4 albo wielka cierpliwość czy jest to w pełni snajperka?? na pewno nie sprawdza się tylko na średni dystans ponieważ musimy trafić przeciwnika kilka razy

GOL- jedna z moich ulubionych do zwykłego trybu jak i hardcore a to ze względu na maxymalną celność- jest precyzyjna i ma najszybszy czas przeładowania między strzałami. Dobra z opt.x12 na daleki dystans
Snajpa typu: One shot one headshot

VSS- średni i bliski kontakt opt.x4

M95- wolna ale potężna- najlepsza na daleki dystans z opt.x12

Mam nadzieję że wam się spodoba. Jeżeli chodzi o mój styl to na dalki dystans preferuję GOL oraz M95 z opt.x12 lub domyślnym.
Na walkę na średni SV 98.
Na bliski- VSS i T88
 

HarryOnALeash

Użytkownik
Użytkownik
ja najbardziej preferuję M95 podoba mi się to cudo. Fakt, jest wolna i na bliski dystans kiepska (choć parę razy gdy przeciwnik mnie zaskoczył to i z bliska go ubiłem strzałem rozpaczy :p) ale potężna. Najwięcej headshotów zaliczyłem właśnie z niej. Polecam
 

vitos255

Użytkownik
Użytkownik
Oj CoD'y to co innego ;] W Bc2 nie ma ns chyba że wyćwiczysz QS Ale to raczej trudne
Ja gram z M24 + Celownik x4 + Amunica Magnum + P Głow ^^ Idzie mi jak z płatka w jednej rundzie 46 zbiłem na 1 oddechu ^^
 

Perley

Użytkownik
Użytkownik
celownik x4 ?? toć to bez sensu do tej snajperki ,jeżeli latasz na małe dystanse weź vss.
Co do porad dla początkującego snajpera ,chcesz zabijać 1 strzałem graj w trybie hard core.
Ale muszę przyznać zaczynasz grać zacznij od medyka albo asfalta ,noob recon to tylko strata dla teamu i często takie osoby psują grę.
Pograj poznaj mapy ,przyzwyczaj się do silnika gry i dopiero łap się za recona.
 

Venirto

Świeżak
Świeżak
Battlefield to nie CoD, tutaj nie ma One Shot Killa w jakąkolwiek część ciała, i bardzo dobrze. Co do porad snajperskich to mogę udzielić kilku, a raczej opiszę jak ja gram.

1. Nigdy się nie pakuj tam gdzie jest jakiś snajper z twojego teamu, we dwóch dużo szybciej ściągniecie zainteresowanie.
2. Dachy nie zawsze są najlepszymi miejscami, widać Cię z daleka. Ja preferuje skałki, i wszystko co Cię całkowicie zasłoni i nie padnie od jednego strzału z RPG.
3. Nie stój w tym samym miejscu, staraj się poruszać. Wrzucanie czujnika ruchu za plecy jest też niegłupim pomysłem, szczególnie na małych mapkach albo na linii frontu.
4. Nie pchaj się na szarżę, od tego mamy innych. Każda broń jest raczej celna więc staraj się zachować odległość z której nie padniesz odrazu z broni typu AN-94 czy M16.
5. Wrodzy snajperzy to cel numer 1, jak nie ty go ustrzelisz to on ciebie...
6. Polecam używanie moździerza zamiast C4. I tak walczysz na dystans a moździerz pozwala niszczyć budynki na odległość.
7. Snajperek bolt-action (M24, SW98, GOL i M95) używa się głównie na dystans (z lunetą x12 ofc.), na średni dystans zazwyczaj używam SVU i Typ88 z dodatkową amunicją i amunicją magnum. VSS ma według mnie za duży odrzut, chociaż nie jest zły z x4 zoomem. Ogólnie to bolt-action używa się gdy masz czas by wycelować i wiesz że zabijesz jednym strzałem. Pół automatyczne snajperki są do walki "bezpośredniej".
8. Snajperem się zazwyczaj nie pakuję do pojazdów, chyba że to Apache albo Havok :p Wszystko inne co jeździ i pływa często się kończy na linii frontu gdzie przewaga snajpera znika wraz z pojawieniem się innych klas na bliskim dystansie. Nawet jak używasz pojazdu by dojechać do jakiegoś miejsca to pamiętaj że po opuszczeniu go pojawi się on na mapie...
9. Pomagaj swojej drużynie, gdy wiesz że nie zestrzelisz kogoś wyceluj w niego i wciskaj "<- Back". W ten sposób reszta twojej ekipy będzie widziała dany cel na mapie.
10. W przypadku postrzelenia chowaj się za najbliższą przeszkodę i nie wychylaj się drugi raz z tego samego miejsca. Jeśli nie masz takiej możliwości biegnij do innej przeszkody.

Mam nadzieję że pomogło to nieco początkującym łowcom headów ;p
 

MartiiPL

Użytkownik
Użytkownik
Kuban :D
 

Joy5593

Użytkownik
Użytkownik
sorki ze tak odkopuje :) ale mam pytania
1.czy jest to prawda ze w GOL'u pociski na daleki dystans nie opadaja tak szybko jak to jest w innych snajperkach ?
2. grajac snajperem lepiej grac na dużej czułości czy na małej ?
 

Archont666

Użytkownik
Użytkownik
Za 160mps kup SPEAC paka i tyle i tylko headshoty
^ Może kogoś urażę,ale tyko cioty i hamburgery kupują coś co mogą odblokowac grając.

Do snajperek typu M24,SW,GOL i M95 bież celownik x12 i amunicję magnum.Przy dobrym strzale w głowę przeciwnik zawsze pada.Przy strzale na daleki dystans musisz wysoko celowa.Jedynie przy M95 wystarczy drobna korekta.Oczywiście to zależy od odległości.
VSS i SWU tylko z celownikiem x4 lub bez.Celownik domyślny jest ponoc x6 Osobiście z VSS latałem z celownikiem kolimatorowym i używałem jej jako karabinka.

dobrze też napisał Venirto o grze snajperem.Od siebie dodam,że warto strzelac we wroga którego nie widac,a jest zaznaczony.Dużo razy zaliczałem hedy przez drzewa,a nawet przez drewniane budynki.
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
W GOLu pocisk opada szybciej niż w M24 czy M95, a z M24 jakoś tak "soczyściej" się strzela. M95 jest trochę sztywne i wolne.
Gra snajperem... prosimy kumpla o podwózkę Blackhawkiem na tył bazy, skaczemy, chowamy się, spotujemy (kille tylko przy ładunkach) ^^
Ew. chamskie trzymanie się 7 kilometrów od ładunku i udawanie, że jest się wielkim kozakiem gdy na całą rundę robimy 6-7 killi i łoł.. mamy dobre ratio.
Gdy nam się nudzi bierzemy SWU + więcej wybuchowych i C4 ... wiadomo ile teraz punktów wpada od 1go M-COMa.
 

Sagajx

Użytkownik
Użytkownik
A ja skrytykuje m95 nawet z magnum nie zabija strzałem w korpus a jej przeładowanie trwa wieki nie jest też zbyt celna. Gram tylko GOL-em najbardziej celna i nastawiam się tylko i wyłącznie na head-y. C4 też jest bez sensu przy dystansowej walce. Ogólnie rzadko gram snajperem znacznie ciekawej jest latać medykiem z m60 i defibrylatorem.
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
Bc2 ma strasznie zepsute snajperki. W realu m95 przebija pancer czołgu a tu musze wapkować DWIE kulki w tors...
Ale jak już musze snajpić, to zazwyczaj biore Snayperskaye(sv-98) z celownikiem x4, do tego Grach i lece za kolegami w sam środek bitwy. Często zostaje przez to wyśmiewany, ale cholera kampienie jest nudne. Ile razu przegralismy runde dlatego że 10 graczy to byli kamperzy i co my mamy we 2 zrobić? Dlatego każdego snajpera który używa x12 nienawidze i plenie(strzałka naprowadzająca w twarz i mogą zwijać manatki)
A tak jak ja gram(czyli jak prawdziwy recon) to jest prawdziwa zabawa. I nie mówcie że w tej grze nie ma noScopów - robi sie je o wiele łatwiej niż w COD.
Wiec mój bulid:
Snayperskaya + grach+x4+magnum+dowolne
A i z własnych obserwacji - magnum mało daje, naprawde.
 

Ancient296

Użytkownik
Użytkownik
NS i QS to jest pestka :p Najłatwiej wchodzą z M24 i SV-98. Sam mam problemy z decyzją, która snajperka sobie lepiej radzi... SV jakoś tak ciszej strzela, ale z M24 jak już wspomniałem "soczyściej" się zabija.
Tak jak kj5, nie lubię kampić, chyba, że nie mamy żadnego recona na wzgórzu, żeby nam spotował wrogów, a nikt nie umie latać UAVką dłużej niż 2 minuty, to biorę SWU, dodatkowe ammo i czekam, aż ktoś przejmie moje obowiązki.
Snajperem można grać na wiele sposobów.
Niektórzy lubią kampić (Red Dot i wszyscy widzą tego klauna), niektórzy latać za kolegami i rzucać magiczne kuleczki, a inni chować się za czołgiem kolegi, i wybiegać tuż przed gąsienice Bradleya wroga z C4 :D
 

Do góry Bottom