Błąd: 3ROD error 0102 - naprawa (Eraser Mod Fix)

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odkryte przez: Chiaroscuro - Brazylijski Odkrywca :p

Czy kiedyś zastanawiałeś się co dzieje się z twoim 360 gdy masz błąd 0102?
Problem z procesorem? nie.
Problem z GPU? nie.
to pamięć GPU tutaj jest winna! a oto jak możesz to naprawić BEZ użycia pistoletu z gorącym powietrzem.

Potrzebujesz:
- jedną gumkę do mazania
- jedną szpilkę (lub bardzo ostry scyzoryk)
- taśmę dwustronną
- wszystko by otworzyć twojego 360

Potnij gumkę na 4 części po 4 milimetry grubości.
Przyklej taśmę do modułów pamięci następnie przyklej na nich gumki i na tych gumkach jeszcze trochę taśmy.
Zamknij swojego 360.
włącz go.
Nadal 3ROD? Nie ma powodów do paniki. Poczekaj z włączoną konsolą ok. 20min.
Wyłącz konsolę.
Poczekaj ok. 2min by ostygła.
włącz ją.
Zrobione, naprawione bez szkody i ryzyka spalenia delikatnych komponentów.

Trochę obrazków:
posiadacz 360.. Problem: 3ROD
Obrazek 1 - Otwarty 360



ten 360 posiada "dziwne" miękkie coś na układach pamięci. (elastomer?)
Obrazek 2 - Pierwsze spojrzenie na płytę główną


bez "dziwnego" czegoś. - :p
Obrazek 3 - Usunięte


Dwustronna Taśma
pociąć gumkę --> 4 cztery kawałki po 0,4cm (4 milimetry) grubości
(musi to byś prawdziwa nowa gumka, która nie zostawia "brudu" na twoich rękach, lepiej nie da się tego ująć)
Utnij je by były troszkę dłuższe od pamięci ok. 1mm po każdej stronie.
Obrazek 4 - Gumka do mazania na swoim miejscu.


Zamknij 360
włącz
nadal 3ROD
poczekaj 20 min
wyłącz ją
poczekaj 2 min
włącz ją
Gotowe. nigdy więcej 3ROD.
Obrazek 5 - Szczęśliwy posiadacz.


Przepraszam za jakość zdjęć, ale zrobiłem je przy pomocy telefonu komórkowego... :D

by: Chiaroscuro
tłumaczenie: spike200
Źródło: EurAsiaWiki
 

Andrzej92

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Jestem ciekawy ile o podziała. A czy to pomaga na normalny ROD (chodzi mi o to że konsola nie pokazuje żadnego obrazu)?
 

misiek8

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

A jak wy sobie poradziliscie z RRoD,jesli przytrafil sie wam taki.Chodzi mi oczywiscie,o uzytkownikow z przerobionaymi konsolami!Co sadzicie o aukcjach na allegro,na ktorych oferowana jest naprawa RRoD-korzystal ktos z nich???
 
P

Piri001

Guest
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Nie ale kumpel mi pisal ze rozbieraja konsole i jezdza suszarka po pamieci i GPU .
 

Radek man

Świeżak
Świeżak
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

ciekawe co jest w tej gumce ze zadziałało, o ile to nie sciema
mam nadzieje ze nie bede musial sie tym bawic :]
pozdro
 
P

Piri001

Guest
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Dociska pamiec zeby luty lapaly .
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

BEZ użycia pistoletu z gorącym powietrzem
Sory ze sie czepiam ale nie lepiej przetłumaczyć heat gun na opalarka a nie na "pistolet z gorącym powietrzem"
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

a skąd ja miałem wiedzieć jak sie nazywa "pistolet z gorącym powietrzem" :D przetłumaczyłem jak pisało :p
 

Grzelus301

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

spike200, powiedz mi jak zdjac plyte glowną, bo ty na tym obrazku masz ja odwrucona, wiec jak to zrobić?? prosze o szybka odpowiedz!! bo nie chce urwać gniazd itp.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

gdy już otworzysz obudowę to odkręcasz jeszcze te małe czarne śrubki wkrętakiem torx t8.
 

Grzelus301

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

spike200
Ale mi chodzi o to czy jak je odkręce i będę wyjmować płytę główną to te wszystkie gniazda wyjdą razem z płytą czy jakieś może zostaną przy tej obudowie albo będą przykręcone.
 

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Wszystkie gniazda są z płytą główną i razem z nią wyjdą a i nie zapomnij odkręcić też płytki z przodu konsoli tej gdzie są diody.
 

nostromo2092

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

cześć wam :)
Mam właśnie 3rod :( i szukam jakiegoś sposobu, a z tego co piszesz to udało ci sie naprawić za pomocą tych gumek tak ? Jakim cudem jak to działa... gumka dociska z odpowiednią siłą chipy pamięci i potem luty sie zlewają razem tak ... ? A co z owijaniem ręcznikiem, chyba na to samo wyjdzie ale temperatura dotyka wtedy całego układu, czytałem gdzieś że odkształciło komuś całą płyte główną a procesora nie dało sie wcisnąć na swoje miejsce przez deformacje, a co z gorącym powietrzem ...... zwykła suszarka by wystarczyła ? A może bardziej drastycznie i potraktować delikatnie jakąć precyzyjną lutownicą :) niewiem nie mam pojęcia.... chyba że 150 zł naprawa na allegro ale skoro ci kolesie robią to o czym sie pisze to wydane pieniądze w błoto... z tym że oni mają już doświadczenie
co radzicie (zaznaczam że to standardowa awarj - to znaczy konsola po prostu się nie che załączyć, nie ma żadnych komunikatów, przy ostatnich kilku uruchominianiach zaczeła chaczyć, potem kilka razy zawias, a potem 3ROD)
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

To pomaga na rod 0102 w poradnikach zobacz jak odczytuje się kod. Ręczników nie próbuj bo konsolę dobijesz do końca a żaden serwis bo ręcznikach konsol nie naprawia... Jeśli masz 0102 to dociśnięcie pamięci pomoże na 90%.
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

A ja mam takie głupie pytanie. Skoro przy błedzie 0102 winna jest pamięć GPU, to czy nie można by tego różowego czegoś zamienić na jakieś radiatorki? Mysle że lepiej by chłodziło ::)
 
P

Piri001

Guest
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Majcher997 napisał:
A ja mam takie głupie pytanie. Skoro przy błedzie 0102 winna jest pamięć GPU, to czy nie można by tego różowego czegoś zamienić na jakieś radiatorki? Mysle że lepiej by chłodziło ::)
Zacznijmy od tego ze to nie jest wina pamieci tylko utrata polaczenia na sciezce miedzy CPU a RAM wiec kod 0102 moze tez wystapic przy odlutowaniu sie CPU . A po drugie to rozkrecales X ? Widziales ile tam masz miejsca na radiatorki ?
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Widziałem zdjęcia ;)
 
P

Piri001

Guest
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Majcher997 napisał:
Widziałem zdjęcia ;)
Hmm widziales zdjecia to juz swiecisz przykladem - te o ktorych tu jest mowa maja doslownie 2mm odstepu od metalowego okrycia . Sa juz radiatorki na Ram ale ten kolo CPU I GPU ktore zadko padaja wiec tam sa malo potrzebne radiatorki .
 

Majcher997

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

Piri001 napisał:
Majcher997 napisał:
Widziałem zdjęcia ;)
Hmm widziales zdjecia to juz swiecisz przykladem - te o ktorych tu jest mowa maja doslownie 2mm odstepu od metalowego okrycia . Sa juz radiatorki na Ram ale ten kolo CPU I GPU ktore zadko padaja wiec tam sa malo potrzebne radiatorki .
Nie rozumiem, świece przykładem? Otworze xa jak mi się skończy gwara od Juchego (albo i wcześniej). Ale nie zmieściłyby się te dwa radioatorki na to coś? Czy to w ogóle się grzeje i czy przyczyną tego, że to pada jest temp?

PS Jestem raczej zielony w tematyce konsol więc sie nie śmiać ;)
 
P

Piri001

Guest
Odp: Naprawa 3ROD error 0102. Eraser Mod Fix.

No ok rozumiem ze zielony i sorry za troche chamska gadka

A co do radiatorkow to nie ma miejsca - poczytaj ten poradnik i dowiedz sie ilu milimetrowe sa te gumki ( wtedy bedziesz wiedzial ile miejsca masz na radiatorek )

Tu masz zdjecie w paczce ( koles troche wyjal wyzej ta plyta )

http://morehawes.co.uk/articles/strip_img/mobo_lift.jpg
 

Do góry Bottom