Błąd: Brudna płyta - naprawa (regulacja lasera)

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
No ja też na ślepo przed chwilą podkręcałem bo mi Monopoly nie chciało czytać, ale chyba przesadziłem - teraz czyta tylko filmy DVD, gier nie chce, lub pokazuje jako film...Kaszana, aż się boję ile będzie po kieszeni za to...
Ktoś ma dostęp do laserów do LITEON DG-16D2S?
 

Razor3100

Użytkownik
Użytkownik
Witam!
Dzisiaj grałem w Test Drive Unlimited na moim X'ie i po włączeniu widoku mapy wyskoczył mi napis aby przeczyścić płyte szmatką itd. Teraz powstaje moje pytanie: Czy mam się martwić, że napęd już siada?
1. Napęd to Samsung
2. Xbox exploatowany od Grudnia 2008
3. Płyta VERBATIM
 

mike_88

Użytkownik
Użytkownik
Poradnik bardzo mi sie przydał :D gry praktycznie wogole juz nie chcialy sie włączac:/ po regulacji lasera wszystko działa wrecz idealnie, szybciutko sie wczytuja gry i problem ze sciereczka zniknal:] miernik pokazal 4.7 , zmniejszylem do 4.0 i jest GIT :D wielkie dzieki za poradnik, bez niego bym sobie nie poradzil :D POZDRO
 

WSZtm

Banned
Użytkownik
Napęd samsung.
Wartość początkowa: 3.94
Wartość końcowa 3.21
Efekt: Każda jedna płytka lata jak złoto, wcześniej każda nowo wypalona płyta okazywana była " przeczyść płytkę ".
 

nowicki1990

Użytkownik
Użytkownik
Powiedzcie mi drodzy użytkownicy taka rzecz ;) Mam lite ona i tez mam w co niektórej grze ze wyskakuje mi to o ścierce. W FIFIE 10 teraz mam jak wlancza sie mecz to to wyskakuje. Płytka firmy EMTEC. Dzisiaj obczaiłem tego posta i pierwszy raz rozkrecałem konsole. Wszystko ładnie pieknie... doszedłem do romu... 2 pokrętła były, troche inaczej niz na tym foto w poradniku ale ok. zmierzyłem miernikiem oba bo niewiedzialem ktory jest odpowiedni i dostałem 2 wyniki 5,17 oraz 0,66. Nie chcac nic zepsuć zmniejszyłem wartosci do 4,50 oraz 0,55. Konsola skrecona, FIFA odpalona i ten sam numer w tym samym momencie. Co mi możecie zasugerować drodzy użytkownicy?? Krecic dalej ?? Jak tak to do ilu zeby nic nie zepsuć ?? Bede wdzieczny, a swoja drogą chcialbym nauczyc sie wgrywac flesche, jakis łatwy sposób, co potrzebuje i skad sciagac najnowsze ixtreme ?? Pozdrawiam gorąco.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Po 1 nie Emtec tylko i wyłącznie Verbatim, jedyna słuszna płyta. Po 2 prawdopodobnie posiadasz FIFE 10 PL od Skaza. Gra się odpala, możesz pochodzić po menu, opcjach, ale gdy włączysz mecz, gra się wywala. Nic z tym nie zrobisz, ponieważ masz walnięty obraz gry. Pierwszy release od Skaza zawierał błędy. Ściągnij obraz jeszcze raz, tylko upewnij się, że release będzie w 100% sprawny, a poznasz to z pewnością po komentarzach ludzi w poście :p
 

nowicki1990

Użytkownik
Użytkownik
No tak ściąłem od Skaza. A co od niego to wszystkie gry są takie "niedokonczone" ?? A inne gry mi dobrze działają na tych EMTECACH... i kupuje je po 3,20zł.
 

D4Ru73K

Banned
Użytkownik
Napędy w x360 są bardzo huh kapryśne i wszystkie inne płyty prócz Verbatim czytają tak jak im się podoba. Jeśli płyta nagrana na Emtec chodzi u Ciebie bez problemu to i tak nie masz żadnej gwarancji, że pójdzie na innej konsoli u Twojego znajomego. Problem ten nie dotyczy jedynie płyt firmy Verbatim, chodzą w napędach wszystkich firm bez problemu.

Co do Skazy. Nie ma problemu z ripami od Nich, z tego co wiem tylko FIFA w polskiej wersji zawierała błędy. Chodzi mi o ten pierwszy release, który pojawił się w sieci. Gra ściągnięta poprawnie, sprawdzona ABGX (wszytko zielone) nagrana na Verbatim - po kilku chwilach od rozpoczęcia meczu - dead :D
 

nowicki1990

Użytkownik
Użytkownik
Dzięki Ci wielki za te rady synu boży ;) A ten laser to warto jeszcze podkrecic ?? I jak z tym flaschowaniem ?? :) Pozdrawiam
 

delko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam!
Dzisiaj grałem w Test Drive Unlimited na moim X'ie i po włączeniu widoku mapy wyskoczył mi napis aby przeczyścić płyte szmatką itd. Teraz powstaje moje pytanie: Czy mam się martwić, że napęd już siada?
1. Napęd to Samsung
2. Xbox exploatowany od Grudnia 2008
3. Płyta VERBATIM



Ja myślę że tak ponieważ mam taki sam napęd i miałem takie same objawy
a po 1 miesiącu napęd za czą coraz gorzej czytać płyty
Ale na szczęście jest ten poradnik radze ci zapisz sobie linka :)
 

rawil

Użytkownik
Użytkownik
Cześć. Wie ktoś do ilu ohmow można zjechac na napedzie liteon dg-16d2s? Bo teraz mam 6,6 kohm, to troche dużo w porownaniu do tutka. Dzięki za pomoc
 

Stanley951

Banned
Użytkownik
Ja w liteonie miałem wartość 6,8 zjechałem do 3,2, przeczyściłem soczewkę spirytusem(ryzyk fizyk, nie miałem izopropanolu pod ręką), skręciłem i wszystkie gry działają elegancko.
 

Marcin195

Użytkownik
Użytkownik
A ja mam problem, bo ustawiłem na te Omy 20k i przykładam do tych bolców i wynik się nie zmienia tzn. przekręcam tym koleczkiem a tak caly czas wskazuje to samo :( wie ktos o co cho?
 

koluniu000

Świeżak
Świeżak
witam, mam kilka pytań
1. gdzie ja mogę kupić ten izopropanol??
2. nagrałem juz kilka płyt (Verbatim) z róznymi grami, wiekszośc z nich chodzi bez problemu, ale np w Tekken 6- nie wczytuje wszystkich opcji albo sie zawiesza albo wyskakuje komunikat "przetrzyj płytę..."
a PES 10- wogóle mi sie nie chce wczytać, raz mi sie udało dotrzeć do menu a tak to cały czas komunikat "przetrzyj płytę.." a ja przecież 5min temu ją nagrałem
płyty nagrywam przy pomocy ImgBurn, predkością 8x
czy powinienem zmniejszyc przedkośc nagrywania??, jezeli tak to dlaczego??
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
nagrywaj dalej na takiej szybkości to będziesz wiedział czemu nie działają
 

japon25

Użytkownik
Użytkownik
czym to jest spowodowane z tym komunikatem z brudną płytą , piszecie tutaj o zużywaniu się lasera a jeśli konsola ma 2 miesiące od nowości i komunikat wyskakuje ?
 

kosmo333

Świeżak
Świeżak
Cześć. Wie ktoś do ilu ohmow można zjechac na napedzie liteon dg-16d2s? Bo teraz mam 6,6 kohm, to troche dużo w porownaniu do tutka. Dzięki za pomoc
Witam. Ja też w tym momencie chcę skalibrowac laser w takim samym modelu i mam takie wartości:


Z tego co czytałem to wartości dla lasera w napedach LiteOn to:
Dla napedów Lite-On wartości potencjometrów powinny wynosić:
CD - 12
DVD [i tu manipulujemy] - od 3.6 do 4.6.
Czy to sa poprawne wartości? A jeśli nie to jakie być powinny?
Czekam na pomocną odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

marceliii

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj zjechać do 4kOHM i zobaczysz że będzie lepiej .
:)
Nie wiem skąd wziąłeś te wartości , ale już kilka osób miało ustawione na potencjometrze od DVD 6kOHM i zjeźdżali bez problemu poniżej 4kOHM .
;)
Podobno MS w nowych napędach specjalnie ustawia wyższe wartości , pewnie po to żeby przedłużyć żywotność laserów .
:D
 

Rafał1234

Świeżak
Świeżak
witam, mam kilka pytań
1. gdzie ja mogę kupić ten izopropanol??
2. nagrałem juz kilka płyt (Verbatim) z róznymi grami, wiekszośc z nich chodzi bez problemu, ale np w Tekken 6- nie wczytuje wszystkich opcji albo sie zawiesza albo wyskakuje komunikat "przetrzyj płytę..."
a PES 10- wogóle mi sie nie chce wczytać, raz mi sie udało dotrzeć do menu a tak to cały czas komunikat "przetrzyj płytę.." a ja przecież 5min temu ją nagrałem
płyty nagrywam przy pomocy ImgBurn, predkością 8x
czy powinienem zmniejszyc przedkośc nagrywania??, jezeli tak to dlaczego??
Radził bym nagrywać płyty z prędkością nie większą niż 4x
 

SZewa45

Świeżak
Świeżak
Gdzie można dostać ten miernik w łodzi???
 

Do góry Bottom