Błąd: Brudna płyta - naprawa (regulacja lasera)

daniel_d

Świeżak
Świeżak
a tam jest jakaś pląba do zdjęcia na laserze albo coś takiego??
dokładniej to zworka antystatyczna. wszystko masz pokazane i omówione na tym filmiku: YouTube - XBOX 360 Laser head replacement
 

tomekszcz91

Użytkownik
Użytkownik
To ja mam pytanie. Otóż mój x-kloc czasami wariuje i jak płyta jest w środku to pisze "otwórz napęd" i muszę zamykać i otwierać napęd za każdym razem z innymi płytami aż z litości może za 10 razem odpali. Jak myślicie, czy regulacja pomoże czy to problem innej natury?
Pozdrawiam
 

Marcinpl25

Użytkownik
Użytkownik
Tomekszcz91 wcześniej też spotkałem się z takim problemem. Ostatecznie koleś posłał takiego kloca na gwarancję. "Regulacja" jak to nazwałeś wątpię żeby coś dała. Jak masz gwarancję to wyślij jak nie no to musisz kombinować.
 

rockobradford

Użytkownik
Użytkownik
Napęd toshiba samsung.Wartość początkowa 3,54.Zjechałem do 2,99 i dalej lipa :( (narazie tylko pes 11 nie działa) muszę się wziąść za przerobienie mojego oryginalnego liteona
 

borysziom

Banned
Użytkownik
Świetny sposób, dziękuje poleciało oczywiście. W moim przypadku płyty zacinały się przy wejściu na 2 warstwę przy instalacji na hdd i czasami przy graniu. Wszystko śmiga jak należy. (oczywiście kręciłem na oślep ale u mnie było o z 0,5mm w lewo :D )
 

arecki2028

Użytkownik
Użytkownik
Wypadł mi potencjometr co robić ?
 

Xbox 360 fan

Użytkownik
Użytkownik
Ja czasami nagrywam na płytach TDK Vakoss. Gry nagrywane na takich płytach działały wyśmienicie ale teraz wogóle nie działaja. Czy to jest wina lasera czy płyt??
 

AjnSztajn

Użytkownik
Użytkownik
xbox 360 fan - to może być też wina twojej nagrywarki. Ale zacznij od przeczyszczenia soczewki lasera, najlepiej spirytusem. Możesz do tego użyć również denaturatu. Ja już kilka razy czyściłem soczewkę w napędzie, chociaż mam hd do X.
 

Wojtaseek13

Świeżak
Świeżak
Witam. Mam naped Lite-on, rozkręciłem napęd i mam problem.

Który potencjometr mam kręcić (DVD)? i gdzie przyłożyć miernik?
 

Futami

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Mam problem, odłączyłem środkową tasiemkę od Płytki OCB jak na tym zdjęciu : http://img403.imageshack.us/img403/8590/97082753gm8.jpg Ale od drugiej strony i nie mogę za cholere jej podłączyć z powrotem..
Jakiś pomysł ?
 

paweloDJ

Użytkownik
Użytkownik
Mnie ten Poradnik Nie pomógł a co do soczewek to racja
 

quin

Świeżak
Świeżak
działa wsjo per fec to!

w przypadku liteona (fat) nie trzeba odłączać żadnych tasiemek, dostęp do tych śrubek jest już po zdjęciu osłony napędu. Wartość obnizona z początkowego 5,60 do ok 4,60 i laser zasuwa jak trzeba.
 

victhe

Użytkownik
Użytkownik
Super poradnik, ale jak to zrobić przy slimie? Nie wiem nawet jak go otworzyć. Proszę o pomoc, bo gier nie mogę instalować przez ten błąd. I czy jak to zrobie to zerwe plombe i strace gwarancje?
 

Zenon71

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dla wszystkich, którzy mają napęd jak poniżej:



Początkowa wartość: 5.67
Końcowa wartość: 4,34
Wynik: Wszystko śmiga jak ta lala :)
 

Patryk6252

Użytkownik
Użytkownik
Witam czy ta kalibracja pomaga na błąd "otwórz napęd"? Mam tak że jak włożę oryginał do napędu to napęd startuje i zwalnia i tak dwa razy , po czym wyskakuje wyżej wspomniany błąd:( Czy miernik może być np.Taki ------->KLIK
 

Patryk6252

Użytkownik
Użytkownik
up!
 

zoltypl

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
jak najbardziej Ci pomoże
 

figo76

Świeżak
Świeżak
Witajcie :)
Jestem nowy :)
Mam też problem z odczytywaniem płyt i rozebrałem napęd do potenciometrów i miernikiem sprawdziłem i miałem na dvd 6.14k i przekręciłem tak że ustawiłem na 4.68k i od razu mi się spalił i teraz to co pisałeś to dobre ale dla tych co mają podobne parametry :(
Teraz mi zostało albo kupić laser, albo napęd?
Pomóżcie mi znaleźć laser albo napęd, który będzie pasował do mojego xbox 360 :)
Dodam zdjęcia to zobaczycie jak mój laser wygląda:
http://img826.imageshack.us/img826/4643/dscf0094ql.jpg
http://img829.imageshack.us/img829/8027/dscf0092g.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/627/dscf0093t.jpg
Pozdrawiam :)
 
Kup laser hop 141x

Wysłane z mojej XPERII Neo V za pomocą Tapatalk.
 

figo76

Świeżak
Świeżak
Witaj :)
Czy możesz mi jaśniej wytłumaczyć?, model laser hop 141x to rozumiem a reszta nie za bardzo :(
Laser mam wymontowany z napędu, jak możesz to podaj jakiś telefon do Ciebie to zadzwonię i porozmawiamy o tym :)
Pozdrawiam :)

Jeszcze bym chciał do mojego xbox360 dokupić dysk twardy :)
 

Do góry Bottom