bład e64

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
witam , przed chwila flashowalem konsole. klucz wyciagnalem poprawnie mam go na dysku tylko cos z flashem napedu poszlo cos nie tak, poniewaz gdy podlaczam konsole pod tv wyswietla po ok. 30s blad e64;/ co mam robic?
 

TigraTeam

Banned
wgrac flasha do napedu bo albo naped bez fw albo cos uwaliles
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
ale nie wykrywa mi napędu w jf ;/
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
ah spokojnie. zrob firmware zespoofowanym kluczem, bootowalnego pendriva z dosflashem i postepuj wg tych krokow:
5) Turn the power of the Lite-On drive off
6) Boot your USB drive to DOS
7) Turn the power to the Lite-On drive on
8) Type CD DOS
9) Type l-o-eras EC00 (replace EC00 with your SATA port address). You should see status FF80
10) TYpe l-o-eras EC00 (again replace EC00 with your SATA port address).
11) You should see status FF72. If not, repeat the command a few times.
12) Type DOSFLASH If you are prompted to resend MTK to Vendor, press No
13) Select the number that represents your SATA port (It should have a item under it called “No Identify Possible”)
14) Press W. You may see a message saying “Unknown flash chip”, Don’t worry this is normal
15) Type DOSFLASH If you are prompted to resent MTK to Vendor, press No
16) Select the number that represents your SATA port (It should have a item under it called “No Identify Possible”)
17) Press W. You should be prompted to enter a filename
18) Type FIRMWARE.bin and press Enter
19) The drive should say “Erasing…..” followed by “Writing Bank 0….1….2….”
20) Turn off pc, and drive
21) Plug drive into 360 and test!
And thats it!
5. wyłącz napęd lite-on
6. uruchom usb do dos'a
7. włacz napęd
8. wpisz CD DOS
9. wpisz L-O-ERAS XXXX (za xxxx podstaw port gdzie masz podłączony napęd) powinien pojawić się status FF80
10. wpisz ponownie L-O-ERAS XXXX (ponownie za xxxx podaj port gdzie masz podłączony napęd)
11. powinien pojawić się status FF72. jeśli sie nie pojawił, wpisz kilka razy komende)
12. wpisz DOSFLASH (jeżeli będzie coś z vendor to daj "no" (bez cudzysłowia))
13. znajdz numer gdzie masz podlaczony naped (powinno pisac "no identify possible)
14. Wpisz W. powinna sie pojawic informacja "unkown flash chip", nie martw się, to normalne ;)
15. wpisz DOSFLASH (jeżeli będzie coś zvendor to daj "no" (bez cudzysłowia))
16. wybierz numer gdzie jest podlaczony twoj naped
17. wpisz W. powinien pojawic sie komunikat z prosba o podanie nazwy firmware(które ma być wgrane i jest na usb - zależy jak to zatytułowałeś)
18. wpisujesz firmware.bin i enter (albo inna nazwa, zależy jak nazwales przygotowane firmware ze spoofowanym kluczem)
19. powinno pojwić się "Erasing..." potem "writing bank 0...1...2..."
20. wyłącz komputer i napęd
21. witamy wśród żywych - podłączaj napęd do xboxa i sprawdź czy działa
Powinno działać. Tak uratowałem swój napęd ;) (i innego kolegi z forum hehe)
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/tutorial-flash-liteon-dosflash-1-7-a-111671.html
to jest ten sam poradnik?
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
nie, to się trochę różni... zrób pendriva wg tego poradnika i potem jedź wg mojej instrukcji.
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
ok jutro dam znać jak poszło
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
zrobiłem bootowalnego pendrive, ale coś jest nie tak gdy go uruchamiam pojawia sie tylko czarny ekran literka "j" i nic nie moge napisać ;/
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
1. Robiłeś pendriva wg TEGO?
Twój problem jest trochę dziwny, tym bardziej, że ten pen to nic innego jak win98 dos. Wszystkie komputery powinny go obsługiwać :x Trochę to dziwne bo zwykle ludzie mają problem z odpaleniem samego pendriva, a ty go najwidoczniej uruchamiasz. Jak co to spróbuj podłączyć do innego komputera, no przynajmniej 2 - różnie kompy się zachowują, a u mojego musiałem odłączyć dysk twardy by uruchomić pen'a.
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
a system plików może mieć na to wpływ ? bootuje na fat32
 

TigraTeam

Banned
a system plików może mieć na to wpływ ? bootuje na fat32[/QUOTE


tak
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik

inny system plikow nie moge ustawic, poniewaz nie wgram plikow bootujacych ;/
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
a jaki ustawiasz?
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
chce ntfs, ale nie da sie nastepnie wgrac plikow bootujacych
widac to na screenie:
ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting
 

Jax9000

Użytkownik
Użytkownik
czemu dajesz NTFS?
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
ponieważ na fat32 pendrive nie bootuje tak jak powinno przy starcie. wszystko wcześniej opisałem z jakim problemem się zmagam
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
byłem u kolegi na innym sprzecie. wszystko ok, pendrive bootuje tylko po wpisaniu poleconych komend nie pojawia się to co powinno jak w instrukcji ;/
 

seba9301

Użytkownik
Użytkownik
ok temat zamkniety dosflash pomógł na innym sprzecie
 

Do góry Bottom