błąd E82 - warto odsyłać ?

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na początek Dzień Dobry wszystkim forumowiczom.

Nie ukrywam że zarejestrowałem się tu żeby skorzystać z wiedzy forumowiczów.

Otóż na moim xbox360 S wyskoczył błąd E82.
Rozmawiałem z gościem który serwisuje konsole powiedział że może to zrobić za 100zł ale jest to tylko odwlekanie śmierci konsoli i za chwilę może zdarzyć się ponownie.
Powiedziałem mu że pewnie odeślę do serwisu Microsoftu. Odpowiedział że jeśli Microsoft daje 3miesiące gwarancji to pewnie zrobią to w taki sam sposób jak on (chodziło chyba o wygrzanie konsoli czy coś takiego). Wspomniał mi też że można zrobić wymianę procesora czy czegoś tam ale koszta są tak duże że się nie opłaci.

Pytanie moje brzmi co radzicie - czy warto jest wysyłać konsolę do Microsoftu ? Zapłacić 80EUR i mieć awarię np chwilę po 3 miesięcznej gwarancji to żona by mnie zabiła. Podpowiedzcie jeśli wiecie...czy Microsoft robi to naprawdę solidnie i jest to usterka do usunięcia ? Jak postąpić ?
A może gdzieś w 3mieście znacie kogoś solidnego ?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

pozdrawiam
Paweł
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Kup uzywanego drugiego slima za jakies 400zl sorzrdasz zasilacz i pada i nasz konsike za 300zl. Zostaje ci druga konsola ktora mizesz odsprzedac na części lub sprzedać jako uszkodzona. Microsoft wymieni ci płytę główną..
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
kupić używanego slima na którym może za chwilę wyskoczyć identyczny błąd ? a czy wymiana płyty głównej nie jest wg. Ciebie rozsądniejszym rozwiązaniem ?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
kupić używanego slima na którym może za chwilę wyskoczyć identyczny błąd ? a czy wymiana płyty głównej nie jest wg. Ciebie rozsądniejszym rozwiązaniem ?
Slimy są bezawaryjne. Czasem jakiś sie wysypie... Tak samo mize paść po wymianie :)
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
sorry ale moja konsola padła...więc nie są bezawaryjne :)
chodzi mi o to czy jest sens bawić się w kupowanie / sprzedawanie - jeśli MS wstawi nową płytę to chyba większe prawdopodobieństwo że będzie działało dłużej niż niewiadomego pochodzenia używany slim z allegro ? Dlaczego wg. Ciebie lepiej kupić i sprzedać ?
To jest pytanie :) aha...no i czy to pewne że MS w takich sytuacjach wymienia płytę ?
 

piccolo

Banned
O ms się nie martw jak masz gwarancje to wysyłaj, zrobią ci będzie śmigać i dostaniesz miech golda za free. Nie ma sensu dawać do serwisu prywatnego.
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
nie sprecyzowałem....nie mam gwarancji, kosola padła 2 tygodnie po zakończeniu się gwarancji, rozmawiałem na chacie z obsługą klienta i powiedział gość że 63EUR to koszt całkowity czyli jakieś 260zł
 

piccolo

Banned
nie sprecyzowałem....nie mam gwarancji, kosola padła 2 tygodnie po zakończeniu się gwarancji, rozmawiałem na chacie z obsługą klienta i powiedział gość że 63EUR to koszt całkowity czyli jakieś 260z
To ci na jedno wyjdzie. Najlepiej ją naprawić i sprzedać.
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
sugerujesz zmianę na xbox one :) ?
 

piccolo

Banned
np . ta konsola może z 400zl jest warta dasz za naprawę 300zl to średnio się opłaca. Jak masz opcje One jak najbardziej i stać cie na orginały.
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam kinecta, sporo gier na hdd, nie chcę się jej pozbywać.... bardziej interesuje mnie to czy po naprawie przez MS konsola pośmiga jeszcze jakiś czas i da trochę frajdy
 

piccolo

Banned
mam kinecta, sporo gier na hdd, nie chcę się jej pozbywać.... bardziej interesuje mnie to czy po naprawie przez MS konsola pośmiga jeszcze jakiś czas i da trochę frajdy
Ms raczej kichy ci nie zrobi jak serwis.
 

yanoosic

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
zastanawia mnie to co ten elektroniczny czarodziej mi powiedział...że MS pewnie zrobi to samo co on, że wygrzeje coś tam i da 3 miesiące gwarancji, nie nalegał nawet na zostawienie konsoli u niego, wręcz odradzał taką naprawę...
ale jeśli MS wymienia płytę na nową to powinno być ok w takim razie
 

piccolo

Banned
zastanawia mnie to co ten elektroniczny czarodziej mi powiedział...że MS pewnie zrobi to samo co on, że wygrzeje coś tam i da 3 miesiące gwarancji, nie nalegał nawet na zostawienie konsoli u niego, wręcz odradzał taką naprawę...
ale jeśli MS wymienia płytę na nową to powinno być ok w takim razi
Ms to poważna firma żeby się bawić w hot air. Czas zmienić fachowca.
 

Sowa

Użytkownik
Użytkownik
Microsoft wstawia nowe płyty główne, miałeś to wcześniej napisane.

Na naprawe takiej konsoli w nieautoryzowanym serwisie są dwie opcje:
-Reflow/reballing xcgpu - czasami taka naprawa (w przypadku E82) bywa tylko tymczasowa.
-Wymiana XCGPU na "nowy" (czytaj przełożony z innej płyty). Jeżeli chcesz korzystać z XBL musisz także podmienić napęd oraz czasami zrobić małą magie przy pamięci NAND.

Najtańszą (w tym wypadku patrz tylko na cene bo nie ważne jest czy kupisz używke z dobrym laserem czy dostaniesz nową płyte od ms) opcją jest dla Ciebie kupno używanego slima, a tego sprzedanie jako uszkodony, bo takie dalej chodzą w cenie.
 

Do góry Bottom