• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Błąd NAT - Technicolor tc7200, UPC

Nikolka737

Użytkownik
Użytkownik
Grając w GTA Online rozłącza mnie, wyrzuca błąd o sieci. W ustawieniach w testowaniu łącza wyskakuje problem z siecią NAT.

Ustawione przekazywanie portów
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
- wcześniej było na IP xboxa, ktoś tam polecał na zerówki, ale nadal jest ten sam błąd.
Konfigurowałam IP xboxa, oczywiście zgodny - nic nie podziałało.
Włączyłam UPnP (było wyłączone) - również nic.
Wyłączyłam firewall - również nic.

Nie mam już sił do tego, po premierze GTA V wszystko było ok. UPC, bądź Rockstar wypuścił aktualizacje i się posypało.

Ktoś miał taki sam problem i go naprawił? Zastanawiam się nad telefonem do UPC z tym, lecz nie wiem czy wymiana routera coś podziała.

Ostatnia edycja:

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Mam tą samą wersje softu i działa bez problemu. Mam włączone UPnP i porty przekierowane na sztywne ip (podobno jedno drugie wyklucza ale działa)
Dodam że na wcześniejszej wersji softu miałem ten sam problem.

Nikolka737

Użytkownik
Użytkownik

davex

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Spróbuj wyłączyć wtedy UPnP. Napewno wszystko się zgadza z przekazywaniem portów? Chodzi o ip w konsoli wpisane wszystko poprawnie tj. Ip, maska, brama?

Wystukane na klawikordzie przy użyciu TapaTalk'a

Nikolka737

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj wyłączyć wtedy UPnP.
Nie rozumiem.

Napewno wszystko się zgadza z przekazywaniem portów? Chodzi o ip w konsoli wpisane wszystko poprawnie tj. Ip, maska, brama?
Adres IP: 192.168.0.10
Maska podsieci: 255.255.252.0
Brama: 192.168.0.1

Ustawienia DNS
Podstawowy serwer DNS: 62.179.1.62
Zapasowy serwer DNS: 62.179.1.63

Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.

I ciągle błąd NAT + rozłączanie w GTA V.

pike

Użytkownik
Użytkownik
Ten ruter to badziewie. Ja podłączyłem za nim swojego linksysa, którego wrzuciłem w dmz. Na technikolorze wyłączyłem całą zaporę a ruch sieciowy konfiguruje na Linksysie.

Kurt Rolson

Świeżak
Świeżak
Witam.
Na wstępie zaznaczam, że na czytaniu internetów spędziłem 2 weekendy.

Mam podłączoną konsolę Xbox one bezpośrednio kablem do pudła od upc, które zwie się "Technicolor TC7200". Kiedy podłączam się do gry GTA Online, to po chwili wyrzuca mnie z gry z błędem o utraceniu połączenia z siecią, lub wcale mnie nie łączy z tym samym komunikatem.

Zgodnie z instrukcjami na internetach przekierowałem porty
53-53, 80-80, 88-88, 500-500, 3074-3074, 3544-3544, 4500-4500 - wszystkie na "both", pod przypisane wcześniej stałe ip mojej konsoli. Ip konsoli ustawiałem w menu ekranowym konsoli.

Dodam, że po w/w operacji z portami NAT w konsoli jest otwarty, ale mimo wszystko wywala z GTA online.

Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość, która rozwiąże wyżej opisany problem?

marcincs

Użytkownik
Użytkownik