Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

adamus211

Świeżak
Świeżak
Po nagraniu gry czyta mi płytę lecz po chwili pojawia sie napis wyczyść płytę szmatką i uruchom jeszcze raz konsolę. Jest tak za każdym razem. Dzieję się mi tak z 90% gier które nagrywam. Czemu tak jest czy robię coś źle? Nagrywałem na verbatimach na platinumach i to samo! Już mam tego dosyć bo wydałem trochę kasy na płyty i w ogóle one nie chodzą.
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Jak dobrze nagrywać płyty?

Piri trochę kultury...

Temat był kilkaset razy... Przyczyny:

Płyta
Prędkość nagrania
Nagrywarka

Płyta im tańsza tym gorsza jakość a im szybciej nagrana tym większe problemy.

Najlepiej nagrywać na płytach Verbatim i Platinum z prędkością nie większą niż 2.4x. Jeśli nadal masz ten problem to oznacza że musisz wydać pieniądze na nową nagrywarkę.

Przyklejam i zmieniam nazwę tematu...
 

mystory

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

pewnie nagrywasz na LG GSA H20L ..

pioneeR i all pojzdzie=)
 

broken

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

mialem to samo i mi padl naped xbox360 to rzech nic wiecej nie zajerzdzalem go wogole gora gralem 2-3 godziny dziennie mam wersje premium hdmi pogralem sobie 3miesiace
 

DateX

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Przyczyna zapewne jest jedna zmień nagrywarkę, oraz zalezy jaki programem nagrywasz, wg. mnie żaden program nie dorówna temu "Xbox Backup Creator" spróbuje kupić Verbatim DVD+DL 2,4x 8.5GB i nagraj prędkością 2,4 jeśli znowu to samo to musisz zmienic , nagrywarkę.

A jeśli chodzi o tego LG który napisał mystory, musze się z tobą niezgodzić miałem tą nagrywarkę w starym kompie i jakoś kazda gierka nagrana działa mi do dzisiaj, w dodatku nie nagrywałem wtedy na Verbatimach lecz na Emtecach
 

michalak01

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Koledzy,

Przyczyną niekoniecznie musi być nagrywarka/płyta/prędkość zapisu.
W X360 często padają napędy, a szczególnie samsungi. Moja konsola właśnie leży w serwisie, a pograłem góra 5 m-cy (nieflashowana, same oryginały)!
Najczęstszą przyczyną problemów jest zabrudzenie lub rozkalibrowanie się lasera. Na tym forum jest gdzieś tutek jak skalibrować laser. Jeśli zaś chodzi o czyszczenie to tzw. płyty do czyszczenia napędów nic nie dają. Niestety trzeba w takim wypadku puszkę rozebrać i oprócz samej soczewki, wyczyścić także lusterko, a z tym już nie każdy poradzi sobie w domu. :(
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Jeśli żadna kopia czy gra oryg ci nie dział to raczej oczywiste że twój napęd padł, ale nie wolno od razu stawiać na zepsuty napęd gdy nie działają ci 1-2gry które nagrałeś. Zawsze się powinno nagrywać na najlepszych płytach z najwolniejszą prędkością. Prócz tego że napęd żyje dłużej to można zauważyć szybszy odczyt od płyty nagranej prędkością 8x.
 

vagner

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

To, może ktoś mi, powie jak to się dzieje, że na płytce PLATINUM(wiem, lepszy Verbatim, ale inne gry bez niczego się, się na platinum-ach odpalają),jest to gra BLACKSITE, też mi wywala, że trzeba wyczyścić płyte.....płyta prawie że nie naruszona, odpowiednio nagrana(prędkość x2.4)
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Jeśli problem tkwi w platinumach to po prostu zmień na vebatim i nagrywarkę na lepszą bo pewnie już pada. Na moim ite-onie gdy nagrywałem gry to jedna chodziła inna już nie z kolei następna zacinała się w połowie. Więc nie chodzi tutaj tylko o płyty i prędkość ale też o odpowiednią nagrywarkę.
 

vagner

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

A to ciekawe, ja też mam LITE-ONa, a niby do gier to one takie dobre ;D
 

oczek1982

Świeżak
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

moim zdaniem laser, x-a mam już kilka miesiecy i płytki które nagrywałem kilka miesięcy temu chodziły super a od tygodnia każe mi czyścić szmatką (płytki nie mają rys) i orginały też przestaje czytać, czasami czyta czasami nie, dzisiaj kupiłem płytę czyszczącą bo myślałem że jest brudny ale dalej to samo, trzeba wysłać do serwisu :mad:
 

seba605

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

witam
ja mam taki problem nagrałem grą imgburnem wybrałęm prędkośc 2x ale nagrałmi 4x posiadam nagrywarke
TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M no i oczywiście wyskoczyło przeczysc szmatką jutro próbuje nagrać clonem CD
co to moze byc nagrywarka jak zmienic aby nagrywał 2x a nie 4x
 
P

Piri001

Guest
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Zmiana nic nie pomoze - te nagrywarki tak maja . Wymien naped i jazda
 

myszek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Mam taki problem otóż tak: 2tygodnie temu kupiłem 2 płytki Verbatim DVD+R DL nagrałem 1 gre NFS PRO STREET i działa. Wczoraj kupiłem również 2 płytki te same, nagrałem i pojawiła sie rysa dosyc głęboka nie na powierzchni tylko pod warstwą plastiku. Włożyłem do napędu i po jakims czasie wyskoczył mi błąd potem znówu to samo i tak dalej. No to spróbowałem nagrać drugą płytke ale wyjąłem ją spowrotem z napędu i juz po samym włożeniu pojawiła sie ta rysa wcześniej jej nie było, nagrałem ale błąd dalej wyskakiwał. Więc nie wiem w czym leży wina czy to napęd mam Lite-On SOHW 1673s, czy to wina płyt bo wcześniej płaciłem 8zł a za te drugie 6zł (kupowałem gdzie indziej). Po włożeniu wczesniejszych do napędu w kompie nie ma żadnych rys . Pomóżcie.
 
P

Piri001

Guest
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Rysy to wina plyty a dokladnie jej wywazenia . Jak ci sie dzieje tylko z jednym rodzajem plyt to najprawdopodobniej wina plyt
 

myszek

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Aha jednak nie wina płyt mam problem bo wczoraj mi napęd padł całkowicie :-\
 

sprow

Świeżak
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

mam pytanie. dostalem wlasnie taka zle nagrana plytke (wyczysc szmatka itd). czy zrzucenie gry na twardy i nagranie ponownie moze naprawic problem? niestety nie dysponuje obrazem iso a zalezy mi na grze.
 

arni100

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

mi zgranie na dysk obrazu gry zle nagranej pomogło ,nagrałem ją na verbatimce,prędkość 2,4 i problem znikł
 

bleszynski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

mam nagrywarkę NEC 3520 po nagraniu na verbatimach ale z AZO wyskakuję ten komunikat a nagrałem na maxell-u bez azo chodzi bez problemu. co to może być czy możliwe jest żeby xbox360 nie czytał płyt z AZO
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Błąd odczytu: Wyczyść płytę szmatką

Ja nagrywam na Verbatim AZO i wszystkie działają.

PS. Mam nagrywarkę LG ;D
 

Do góry Bottom