Bład: Open Tray/Otwórz Napęd - naprawa (gumka recepturka)

Arthuros700

Banned
a skad ten klucz wziansc?

_KanaR_

Świeżak
Świeżak
Klucz musisz zczytać najpierw ze swojego napędu. ja mam problem taki sam jak i reszta użytkowników tylko przyczyna chyba inna. Przy podłączaniu napędu do konsoli koleszka mnie zagadał i odwrotnie zasilanie podłączyłem :) efekt - poszedl dymek z jednego miejsca a ja mam problem Open Tray. Dodam, że napęd normalnie wykrywa jednak nie chce czytać płytek. Najprawdopodobniej ten "dymek" był przyczyną takiego stanu rzeczy :) Napęd to Lite-On. Jesli ktoś może mi powiedzieć co tam powinno być to byłbym bardzo wdzięczny - chciałbym ten element przelutować :) Poniżej fotka i zaznaczone miejsce "dymka". Poszedł jeden element:

Dodam, że miał oto miejsce przed flashowaniem. Napęd wykrywany przez PC był bez problemu. Samo flashowanie do LT+ też bez najmniejszych problemów się odbyło :)

Komariu

Użytkownik
Użytkownik
Witam, mam napęd benq i mój laser nie nie cofa się do końca
YouTube - Xbox 360 Błąd - Open Tray (Otwórz napęd)

Wie ktoś co na to poradzić

tymek7

Użytkownik
Użytkownik
A co robić jeśli nawet na oryginałach jest problem z Open Tray ?

Komariu

Użytkownik
Użytkownik
@up

Spróbować to co piszą

ramoon

Użytkownik
Użytkownik
Witam...a w przypadki Liteona z jaspera robie tak samo jak w samsungu ??

filut10

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko pięknie ładnie ale przydałyby się screeny...

kania-ssj4

Użytkownik
Użytkownik
Panowie a ja pytanie z innej beczki..mianowicie nagrałem ostatnio dragon age 2 i fight night i wszystko smiga mam LT+ i xboxa elite napęd to chyba benq ale tu właśnie tkwi problem bowiem sciągnołem crysisa 2 nagrałem i gdy wkładam do napęd ujawnia się błąd-OTWÓRZ NAPĘD...A inne gry działają normalnie:D...Proszę o pomoc bo już 4 płytki poszły do kosza..:(

filut10

Użytkownik
Użytkownik
Panowie a ja pytanie z innej beczki..mianowicie nagrałem ostatnio dragon age 2 i fight night i wszystko smiga mam LT+ i xboxa elite napęd to chyba benq ale tu właśnie tkwi problem bowiem sciągnołem crysisa 2 nagrałem i gdy wkładam do napęd ujawnia się błąd-OTWÓRZ NAPĘD...A inne gry działają normalnie:D...Proszę o pomoc bo już 4 płytki poszły do kosza..:(
Spróbuj nagrać na płytkę innej firmy. Pamiętam że u mnie ciężko chodziły płytki firmy "Platinum".

AleX69

Użytkownik
Użytkownik
w 90% na 'open tray' pomaga czyszczenie soczewki napedu ipa

NaPeK

Użytkownik
Użytkownik
A co robić jeśli nawet na oryginałach jest problem z Open Tray ?
wymienic laser

AjnSztajn

Użytkownik
Użytkownik
Można laser skalibrować ale na początku radził bym normalnie przeczyścić soczewkę. Na forum napisane co i jak.

ReNeK_Oca

Użytkownik
Użytkownik
Zamieści ktoś jakąś instrukcję co z liteonem zrobić? podkręciłem laser i wywala "otwórz napęd", próbowałem kilku ustawień i nić, a z tą gumką to nie wiem gdzie ją zamontować.

przemek16

Świeżak
Świeżak
mam podobny problem z napędem nie wiem jakiej firmy jednak jeśli będzie to potrzebne to rozkręcę i sprawdzę, więc gdy wkładam jakąkolwiek płytę nieważne czy oryginał czy pirat napęd kompletnie nic nie widzi i nie podejmuje próby odczytania po 10 minutach ciągłego ,,otwórz,zamknij napęd" zaczyna próby długiego odczytywania aż po kolejnych 10 minutach gra zaczyna działać. Więc chodzi oto że xbox musi się solidnie rozgrzać zanim odpali. Co jest przyczyną, co zrobić proszę o pomoc.
Konsola jest przerobiona iXtreme 1.6.

AjnSztajn

Użytkownik
Użytkownik
Musisz chyba skalibrować lub przeczyścić laser : http://xboxforum.pl/sprzet-f27/blad-brudna-plyta-naprawa-regulacja-lasera-932.html tu masz co i jak.

radziupce

Świeżak
Świeżak
operacja "gumka recepturka" udana :)

rozebrałem po raz pierwszy xbox-a nie udało sie bez szkód (przecięty palec) ale xbox działa jak nówka a jaką satysfakcję mi to dało :))
Czesc swiezy na forum ale stary doswiadczeniem potrzebne mi foty z tematu wyzej pomozecie ?

radziupce

Świeżak
Świeżak
Moglby ktos zapodac mi te 3 fotki wyzej z napedu hitachi. Swiezak;)

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ty potrzebujesz laser wymienc, a nie dawac gumke recepturkę.

Do góry Bottom