Bład: Open Tray/Otwórz Napęd - naprawa (gumka recepturka)

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Posiadasz sflashowany napęd, wkładasz kopie gry i nic się nie dzieje. Płyta kręci się, pojawia się napis Reading/Odczytywanie i po chwili zmienia się na "Open Tray/Otwórz Napęd", a gra się nie uruchamia. Słyszysz jak laser wykonuje kilka ruchów wydając przy tym dziwny dźwięk. Nie martw się nie jesteś sam, dzieje się to wielu ludziom.

JayQue znalazł odpowiedź na pytanie, dlaczego niektóre napędy mają błąd Open Tray na kopiach zapasowych gier. Jeśli wcześniej flashowałeś napęd, oryginały ruszają bez problemu, lecz kopie zatrzymują się na napisie "Open Tray/Otwórz Napęd", to spróbuj tego.

Powodem tego błędu jest laser, który wysuwa się na prowadnicy zbyt daleko od centrum dysku wychodząc poza nagranie, przez co napęd myśli, że aktualnie nie ma w nim żadnego dysku! Przywiązując gumkę recepturkę zaraz na końcu prowadnicy lasera, ograniczasz mu ruch, i zmuszasz go do zostania na powierzchni z nagraniem.


Samsung


Na tej fotografii jest pokazane jak jeden z użytkowników rozwiązał problem. Po prostu na końcu prowadnicy przywiązał gumkę recepturkę.


Hitachi

Po tym jak JauQue znalazł rozwiązanie na błąd Open Tray, ludzie zaczęli myśleć nad wykonaniem czegoś podobnego dla napędu Hitachi. Zrobili to samo czyli ograniczyli ruch lasera lecz trochę innym sposobem. Podziękowania dla TruboDanny za zdjęcia z naprawy. W tym sposobie jest mała różnica, Hitachi posiada mikro przycisk, który po naciśnięciu rozkazuje laserowi zatrzymać się. Musisz zrobić to samo co w Samsungu, ograniczyć laserowi ruch, by nie mógł wyjechać poza nagranie, tylko w tym przypadku musisz przykleić mały kawałek plastiku. Przycisk zostanie wtedy naciśnięty wcześniej niż normalnie, więc laser zatrzyma się zanim wyjedzie poza nagranie.
Tu fotki:








Źródło : 360Mods
Tłumaczenie: spike200
 

aaaqqq111

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

operacja "gumka recepturka" udana :)

rozebrałem po raz pierwszy xbox-a nie udało sie bez szkód (przecięty palec) ale xbox działa jak nówka a jaką satysfakcję mi to dało :))
 

matisto

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

mi też śmiga tylko sie obawiam czy sie nic laserowi nie stanie :)
 

Vadreous

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

dziś xbox360 miał striptiz ( i trik z gumką dał rade :) ) x-czyta mi gry normalnie aż sie zdziwiłem :) thx
 

mystory

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

a dla BENQ jest cos takiego:>?
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

Jeśli w benq masz taki problem, to otwórz napęd i spróbuj jakimś sposobem ograniczyć ruch lasera po prowadnicy, zrób zdjęcie i przyślij. Nie martw się nic nie zepsujesz
 

mystory

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

tzn narazie mialem ten problem moze z 3 razy.. wiec nie wiem czy kombinowac...

konsola po flashu ;p
 

grzegorz0717

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

Miałem taki problem z napędem bequ i sposób z gumką zadziałał gry się wczytują.Ja zrobiłem ten sposób jak napęd wogólę przestał czytać płyty.Mi się wydaje że jak Ci się Open Tray rzadko zdarza to nie ma sensu na razie go naprawiać,bo zawsze można coś uszkodzić.Ja na przykład rozebrałem xbox i naprawiłem błąd Open Tray ale napęd mi wypadł gdy był włączony i teraz jak gram to się dość często resetuje konsola, a po zresetowaniu konsoli, napęd się wyłącz i trzeba ponownie uruchomić konsole.Nie jestem pewien czy to wina napędu czy konsoli i chciałbym się upewnić,a do tego potrzebny byłby na pewno dobry napęd,który podłączy by do xbox i jak by się nie zresetowała kosola to wina by leżała by w moim napędzie,więc jak ktoś rozbierał swojego xbox to prosił bym o pomoc.Nie chciał bym nie potrzebnie wydawać pieniędzy na napęd jak to byłaby wian konsoli.Jak ktoś chciałby pomóc to proszę o kontakt np. na gg 10533211 ;)(przy okazji mogę naprawić Open Tray) ;)
 

Vadreous

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

a da sie wogóle kupić napęd do x360? wymienić na inny ?
 
P

Piri001

Guest
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

Tak pod warunkiem ze masz oryginalny klucz starego napedu .
 

materna13

Użytkownik
Użytkownik
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

Moja konsola na początku tez sie zacinał napąd.Ale postawiłem ja w pionie i na razie chodzi bez blokady treya . Aczkolwiek zadko mi sie zacina w pozycji pionowej.
Na płasko to była masakra.
 

q NightHunteR p

Świeżak
Świeżak
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

ja mam troche inny problem :( nagrałem midnight club la konsola wyczytuje plyte pisze w dashu mc la ale jak dam uruchom mam czarny ekran i nie wchodzi.sciagniete pliki byly dobre 2 razy sciaglem z roznych zrodel i to samo help ??? nagralem juz multum plyt ale tylko z ta gra mam problem
 

NightmarePL

Świeżak
Świeżak
Odp: BŁĄD: Open Tray/Otwórz Napęd

Sorry za mały OT, ale mam identyczny problem co kolega wyżej , w dashu wyświetla sie nazwa gry i achiev. ale gdy włącza się gra jest tylko czarny ekran i nie idzie dalej. Może ma ktoś jakiś pomysł na to lub wie czy np. po zainstalowaniu gry na dysku (w NXE) przejdzie dalej ?.

Ps. Inne gry chodzą bez problemu w xdvdmulleterze pokazuje wszystko ok (PAL i SP) imgburn też o nic nie kwiczał ? (Gra to: Star.Wars.The.Force.Unleashed.PAL.X360-Allstars)

Koniec Ot i liczę na pomoc :p
 

skinny500

Użytkownik
Użytkownik
Przez ostatnie 3 godziny modowałem swojego hitachi. Testowałem chyba wszystkie możliwe wielkości ogranicznika i problem dalej jest. Ofc jak za bardzo zwiększyłem dystans to żadnych gier wtedy nie czytało. Zdjęcia już nie działają. Ma ktoś fotke jak to powinno wyglądać? Chociaż mojemu napędowi ten mod chyba nie pomoże :/
 

obcy33

Użytkownik
Użytkownik
Również dołączam się do prośby. Zdjęcia się nie łądują.
 

banan47

Użytkownik
Użytkownik
proszę o rehost obrazków, ponieważ mam ten problem
 

Nafta-Katowice

Użytkownik
Użytkownik
proszę o rehost obrazków, ponieważ mam ten problem
rehost plx
 

spike200

Memento Mori
V.I.P
Użytkownik
Obrazki już powinny działać.
 

sqbi

Świeżak
Świeżak
Operacja zakończona sukcesem. DZIĘKI !
 

SoK0L

Użytkownik
Użytkownik
Mi niestety nie działa. Próbowałem już umieszczać tą gumkę w wyznaczonym miejscu. Czasem dawałem dalej czasem bliżej, lecz problem nie znikł. Napęd dalej wydaje dziwne dźwięki i "Otwórz Napęd". Kombinowałem wczoraj chyba z 2 h i nic. Mam napęd samsung. Mogą być tego jakieś inne przyczyny, które naprawia sie inaczej niż gumką?? Jak nie to wymiana napędu chyba :/
 

Do góry Bottom