Bład: Open Tray/Otwórz Napęd - naprawa (gumka recepturka)

sqbi

Świeżak
Świeżak
Tez mam napęd samsunga.
Użyłem do tego nie gumki, a wyciętego "kółeczka" z tej "gąbki", która jest w opakowaniu płyt verbatim. Jak na razie śmiga.
 

SoK0L

Użytkownik
Użytkownik
Nadal sie nie da. Próbowałem już wiele razy na różne sposoby i nic. Jest ktoś z okolic Zabrza, co potrafi to zrobić. Zapłace
 

mateusz232

Banned
Użytkownik
ma ktos pomysł na toshibe ?
 

Spider SSJ2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie ma innego sposobu?? czym przykleić ten plasticzek i z kąd go wziąść?? to jest odwracalne??
 

vaniol

Świeżak
Świeżak
Mam Lite-Ona i również problem z "Otwórz napęd". Gra to MKvsDC. NAgrane na płytce Platinum x2.4. Nagrałem GTA 4 i śmiga aż miło.
 

piotrek689

Świeżak
Świeżak
Ej mógł by ktoś nagrać filmik i wsytawic na youtube jak zrboic z napędem hitachi ?
 

piotrek689

Świeżak
Świeżak
Witam kto zrobił na napędzie hitachi niech pisze ile mm. dał grubości ten plastik bo ja mamłą gąbke przykleilem i niechodzi mi może coś poradzicie ?
 

piotrek689

Świeżak
Świeżak
To mój naped YouTube - MOV01149
 

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
No założyłem gumke :) ale niestety nie pomogło :D Tzn raz jak odpalam gre to sie mecze z 60 razy otworz /zamknij i nic . A czasami wkladam gierke i odpala od strzału :) I nie wiem teraz czy ta gumka coś pomoże czy w czymś innym tkwi problem :) Jakby ktoś wiedział co z tym zrobic to niech pisze :)

/ Juz sobie poradziłem :) skalibrowałem laser i śmiga aż miło :)
 

materna13

Użytkownik
Użytkownik
A ja cos ciekawego stwierdzilem . Jak rozebrałem pudlo i polozylem go na samym dnie plastikowej obudowy bez gornej obudowy( na ktorej jest blacha ) to naped otwierał sie za kazdym razem. Nie wiem czy kos to sprawdzil ale jest jakies zwarcie bo blacha gornej obudowy dotyka napedu i naped sie nie otwiera.

Mam naped Hitachi
 

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
Hah to ładnie... A Mi sie laser w BenQ zajechal do konca :D tzn juz nie odpala zadnych gier ... (Otwórz napęd) ani gumka nie pomogla ani kalibracja... Na szczescie litka jeszcze miałem to zamieniłem lasery . Smiga aż miło. Dobra opcja jak laser pada. Tylko ciekawy jestem czy w takim razie laserki od innych DVD (np. od PC) będą działały w xboksowych napedach?
 

zbyro1

Świeżak
Świeżak
Witam jestem nowym urzytkownikiem i mam problem a więc mam xboxa 360 i napęd benq
oczywićie konsola jest zmodyfikowan do odczytywania kopi zapasowych moich gier.
Po pewnym czasie urzytkowania konsola przestała mi odczytywać kopie zapasowe, gdy wkładam płytke do napedu ona się ładuje i wyskakuje komunikat wyczyść płyte lub zresetuj konsole. Moje orginalne gry działają. Myśle że mogło by mi pomóc wałśnie trick z gumką ale niewiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc jak najszybciej bo wyjężdzam z robidzicami nad morze ;/ i tam się zanudze na śmierć. Pozdrawiam ;D
 

Angoleiro

Użytkownik
Użytkownik
sposob pomaga nawet nawet, gdy mamy problem z tym ze laser wypada poza nagranie, jest wtedy takie bum i laser sie zatrzymuje, a po chwili znow chodzi. NIe niweluje to tego problemu ale troche pomaga. Lecz moj samsung i tak jest do wymiany ;)

pozdrawiam
 

sashi11

Świeżak
Świeżak
Ja mam taki problem co jakiś czas ze swoim benq, pomocna okazała się suszarka. rozkręcam naped i owiewam go gorącym powietrzem przez jakiś czas, u mnie pomoga laser działa, tylko że operacje trzeba powtarzać co jakiś czas:(.
 

Kamils

Użytkownik
Użytkownik
Mam problem.
Konsola przestala mi czytac wszystkie plyty nawet oryginalne. Objawialo sie to tym ze pisalo zeby przeczyscic plyte szmatka. Teraz kiedy wkladam gre probuje ja przeczytac a po chwili pisze Otworz naped.

Co moge zrobic zeby dzialalo ? Musze wymienic naped ?
 

sliderq

Świeżak
Świeżak
Mam identyczny problem z tacka tyle że w napędzie v2 liteon z konsoli w wersji Elite. Poniżej opiszę problem. Proszę o pomoc.

Hej, właśnie zakończyłem flashowanie Liteon 83850c i mam mały problem bo nie do końca poszło sad.gif(sflashowałem wcześniej sporo liteonów fakt że v1 ale każdy działał). Opowiem jak przebiegał proces flashowania.

1.Najpierw w dosflashu 1,8 zgralem wszystkie potrzebne pliki (bez problemu)
2.Później pod windowsem programowi OpenKey v0.2 wskazalem plik Enckey.bin po czym program stworzyl automatycznie plik enckey.bin.bin.key
3.W jungleflasherze 1,66b w zakladce DVDKEY 32 wybralem opcje IMPORT 83 Key file po czym wskazalem plik enckey.bin.bin.key
4. Jungleflasher wygenerowal sobie dummy ktore zapisalem na pulpicie.
5. Dodalem target source (specjalne ixtreme 1,61 pod liteona 83850c) nastepnie spoof , klucze byly prawdziwe a nie zadne # itp. Wygenerowany CFW bin zapisalem na dysku poczym przeszedlem do trybu dos.
6. wlaczylem konsole po czym wpisalem dosflash liteon e numer portu. pieknie wyczyscilo wszystko. wylaczylem konsole. wlaczylem konsoel, wpisalem dosflash... znalazlo naped jako nieznany(poniewaz byl wyczyszcony). pozniej wybrlaem W- WRITE wskazalem cfw.bin. zapisalo 4banki. Wszystko ok.

no i właśnie. Po skręceniu konsoli okazuje się, że gdy wkładam płytę z grą, w ogóle jej nie czyta, tak jak by nawet nie próbował. A gdy wyłącze konsolę, tacka wjezdza do srodka po czym wraca do pozycji MAX OTWARTEJ i konsola się wyłącza. W skrócie... czego bym nie zrobił to napęd co chwilę wyjeżdża i się tak zatrzymuje na końcu. Jedynym momentem kiedy napęd jest wsunięty jest chwila kiedy Padem zaznaczam na ekranie Wsuń czy tam zamknij... zamyka... TURU TURU dzwiek jak by sprawdzal plyte, i wyrzuca znowu :/

pomocy. czy jest szansa że uwalilem konsolę/napęd? wszystkie pliki z kluczami itp trzymam na dysku. Ratunku, świeżo kupiony ELITE kuzynka.

Dodam iż nie pali się żaden RROD, mruga zielona dioda na środku. Kolejna ciekawa kwestia jest taka, że gdy tacka jest wysunięta i próbuję ją popchnąć w ogóle nie reaguje tak jak by silnik był przepalony. Gdy na padzie wcisnę "zamknij" zamyka normalnie więc silniczek jest ok.
 

dom inik

Użytkownik
Użytkownik
a ja mam pytanie takie czemu tylko niektóre gry maja "odtwórz napęd" a niektóre gry tego problemu nie mają?
 

Jaroszek94

Użytkownik
Użytkownik
Ma ktoś może wskazówki , jak sobie z tym poradzić , kiedy mam liteona :D tego pierwszego :D Mój problem polega na tym , że jak wyłączę konsolę , a w środku zostanie płyta, to potem ni hu hu , nic nie widzi , ciągle open tray ;/ Muszę wtedy mocno się pobawić padem i po jakimś 30 razie zabangla , i chodzi non stoper, bez żadnych zwiech .

Dziwne, ale liczę na waszą pomoc :D
 

Spider SSJ2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A ma może ktoś sposób na liteona ??
 

Yetan

Użytkownik
Użytkownik
Mój LiteOn (v1, iXtreme 1.6) czyta oryginalne gry, jak i nagrane na Verbatimach, jednak problem z "Otwórz Napęd" zaczyna się z wypalonymi grami na TDK. Czy ten sposób działa na LiteOnie? Jeśli możecie, wrzućcie jakieś screeny/video.
 

Do góry Bottom