Bład: Open Tray/Otwórz Napęd - naprawa (gumka recepturka)

Mordraq

Świeżak
Świeżak
W moim Xboxie 360 wystąpił ten sam problem. Mam napęd Philips/Lite-on. Podaję instrukcję naprawy błędu open tray dla tego napędu:

Najpierw rozkręcamy konsolę, ten filmik pokazuje to krok po kroku:
http://www.youtube.com/watch?v=Dtm7V4NotgA

Następnie wyciągnięty napęd rozkręcamy (4 śrubki) i ściągamy obie jego obudowy.
W moim przypadku laser wyjężdżał nie do środka ale za daleko aż za płytę.
W miejscu wskazanym na zdjęciach należy nakleić dość grubą warstwę taśmy izolacyjnej (u mnie było to ok. 2mm)
Kliknij na zdjęcie to się powiększy.



Musicie robić to metodą prób i błędów. Naklejacie, podłączacie do konsoli, sprawdzacie. Nie trzeba skręcać napędu, wystarczy włożyć do konsoli i nałożyć górną pokrywę napędu. Bez górnej pokrywy płyta lekko wyskoczy.
 

pokero

Użytkownik
Użytkownik
Robiłem kalibrację laseru i po kalibracji właśnie mam ten błąd "otwórz napęd"... Myślałem, że tylko zmienię omeny i git, a tu problem tworzy problem ;/ Napęd lite-on. Gdzie mam dać tą gumkę?



Dodam, że przez pomyłkę odłączyłem taśme tą od lasera i miałem nie mały problem ją podłączyć spowrotem... Może coś uszkodziłem?
 

pawson77

Świeżak
Świeżak
jak nie działa gumka to musisz podkręcić laser ja mam starego hitachi musiałem podkręcić z 3mm żeby zaczął czytać kopie rocznik 2006 teraz śmiga praktycznie wszystko chyba że płyta jest zajechana za bardzo
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Awaria napędu, lub southbridge
 

J@siek

Użytkownik
Użytkownik
Wrzuci ktoś tutoriala pod napęd benq? Nie chce go rozkręcać i grzebać bo nie wiem jak to w środku wygląda. Proszę od Jakieś zdjęcia i opis kogoś komu udało się benq naprawić i mu działa bez zarzutów.
 

claudii

Użytkownik
Użytkownik
Czy ten błąd też występuje w nowych napędach? Mam ten problem od początku, wcześniej wystarczyło potrząchnąć a teraz nie czyta w ogóle, jest tylko krótkie bzz, bzz i cisza jakby nie widział w ogóle płyty. Z gwarancją raczej lipa bo mam przerwaną jedną plombę.
 

kefirek

Użytkownik
Użytkownik
A ma może ktoś sposób na liteona ??
Witam. Również mam liteona i problem występuje podczas uruchamiania gier na płytach z tej niższej pułki. Prawdą jest to, iż laser może się wysuwać za daleko i nie widzi tych płyt.
U mnie nawet poprawił się odczyt (bez rozbierania konsoli) jak uchyliłem tylną część i podłożyłem pod stopki (konsola w poziomie) papier grubości kabla od zasilacza. Po uruchomieniu dalej było tak samo, czyli "otwórz napęd". Zapodałem oryginał i parę godzin pochodziła. Następnego dnia już odczytywał za pierwszym razem.
Wygląda na to tak jakby prowadnica z laserem pod wpływem nachylenia nie wyjeżdżała już tak daleko. Może się mylę co do tej teorii, ale mi ten zabieg pomógł.
 

KOLES89

Świeżak
Świeżak
Bład: Open Tray/Otwórz Napęd na orginalnych płytach

witam pisałem już na forum o tym że konsola słabo mi płyty czyta i dostałem odpowiedz żeby laser wymienić czy ten trick z gumką może pomóc bo kiedy wkładam płytę to napęd dziwnie stuka potem pokazuje się otwórz napęd dopiero po kilku próbach udaje się odpalić jakąś grę a czasem wcale się nie udaje mam napęd liteon
 

borekgt

Użytkownik
Użytkownik
ja mam problem z hitachi. mam ixtreme 1.51 czyli wszystko powinno byc ok. ale ostatnie sporo plyt zmarnowalem, nagrywalem alana wake, mass effect 2, dead to righst 3, plytki platinum, zawsze dzialaly. gra przeskanowana przez abgx nie dziala, nie przeskanowana rowniez "otworz naped". jakis czas temu robilem operacja z ograniczeniem lasera, pozniej podkrecalem laser i wszystko dzialalo o wiele lepiej a teraz znowu to samo. chyba zaraz klocek leci na blat i operujemy
 

Jazza

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja też miałem ten problem, dzisiaj trochę stuningowałem napęd (Liteon) korzystając z fotek Mordraq'a.
Jak narazie chodzi, trochę potestuję i jak wszystko będzie hulać, to napiszę fotorelację ;)
 

zlewozmywak

Banned
Dałby ktos tut. jak to zrobić na BenQ? I czy działa to gdy po wsunięciu się płyty ciągle pisze otwórz napęd?
 

ZonkMan

Użytkownik
Użytkownik
Ej koledzy, ja mam też taki problem ale tylko ze Skate 3 (pirat), 30 innych piratów działa... Czego to może być przyczyną?? Dodam, że na innej konsoli działa
 

GrubSooN

Użytkownik
Użytkownik
Laser nie cofa sie do konca :)

Zlewozmywak lap :p YouTube - Xbox 360 Open Tray error fix BenQ DVD Drive
 

ZonkMan

Użytkownik
Użytkownik
Laser nie cofa sie do konca :)

To do mnie?? Co w takim razie zrobić?? Postukać??
 

GrubSooN

Użytkownik
Użytkownik
Laser nie cofa sie do konca :)

To do mnie?? Co w takim razie zrobić?? Postukać??
Tak do Ciebie :) Moze nie od razu rozbieraj konsole, ale najpierw nagraj jeszcze raz tego skate, moze cos z plyta jest nie tak. jesli nie pomoze to przeczyaj ten temat od poczatku. Musialbys nalozyc gumke, jesli sie nie myle na prowadnice lasera. tak zeby cofal sie do konca. mialem taki problem z konsola, to byl falcon z napedem Liteon. Ale zostawilem to, nie robiac niczego. wystarczylo sie pobawic w taki sposob ze raz wlozylem jedna plyte-wyskoczyl "open tray" to wrzucalem inna plyte, jesli znow bylo to samo, to zmienialem je do skutku. czasem wystarczylo 2 razy wrzucic inna plyte, a raz meczylem sie kilka minut :D Ale w sumie zawsze sie udawalo :yeye:
 

ZonkMan

Użytkownik
Użytkownik
Tak do Ciebie :) Moze nie od razu rozbieraj konsole, ale najpierw nagraj jeszcze raz tego skate, moze cos z plyta jest nie tak. jesli nie pomoze to przeczyaj ten temat od poczatku. Musialbys nalozyc gumke, jesli sie nie myle na prowadnice lasera. tak zeby cofal sie do konca. mialem taki problem z konsola, to byl falcon z napedem Liteon. Ale zostawilem to, nie robiac niczego. wystarczylo sie pobawic w taki sposob ze raz wlozylem jedna plyte-wyskoczyl "open tray" to wrzucalem inna plyte, jesli znow bylo to samo, to zmienialem je do skutku. czasem wystarczylo 2 razy wrzucic inna plyte, a raz meczylem sie kilka minut :D Ale w sumie zawsze sie udawalo :yeye:
Nagrywałem jeszcze raz i nic, ale dzięki za odpowiedź, popróbuję :p
 

ferrari

Świeżak
Świeżak
witam
mam taki sam problem, mianowicie "open tray" i w związku z tym mam prośbe czy mógłby ktoś wrzucić jakąs instrukcje, krok po kroku bo nie mam pojęcia jak się zabrać za naprawę... ;/
 

Fiorek

Użytkownik
Użytkownik
I mnie dopadl ten problem. zostlao mi odkrecic 10 srub, ale nie posiadam takiego srubokreta :///
 

Marf

Użytkownik
Użytkownik
Jest sposob na LiteOn ?
 

Do góry Bottom