brak dźwięku przy HDMI-DVI - rozwiązanie??

SaLi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
mam monitor z wejściem DVI i chce do niego podłączyć x360. Kupiłem kabel HDMI - DVI i nie pomyślałem o braku dźwięku. W monitorze są wbudowane głośniki ale one wymagają oddzielnego podłączenia.

Jak inaczej można rozwiązać ten problem?

Wiem, że są kable VGA HD AV ale nie wiem czy nie będzie straty na jakości jeżeli polece po analogu.
I jak to z tymi kablami działać?

wtyczka VGA do monitora, a te dwa chincze?? One właśnie są odpowiedzialne za dźwięk?
Do tego przejściówka z 2xchincz na zeński Jack? Bo mam od głośników kabel jack-jack... jezeli cos nie tak to prosze o wyjasnienie.

Pozdrawiam

R

rowerser

Guest
Odp: brak dźwięku przy HDMI-DVI - rozwiązanie??

Tak przejściówa z cinczy na jacka i powinno śmigac. Te dwa kabelki są właśnie odpowiedzialne za dźwięk :D

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik

juz to kiedys pisalem ale sie powtorze :)
sam mam taka sytuacje. rozwiazanie jest jedno i bardzo proste. obraz masz z hdmi-dvi.
dzwiek ze standartowgo kabla component (tego z zestawu) rozebranego na pol zeby sie zmiesila obok wtyczki hdmi plus przejsciowka na jack (to nie koniecznie zalezy jak podlaczasz do glosników). wszytsko gra idealnie chyba ze masz jakies glosniki 7+1 to wtedy przydalobysie pewnie optyczne.

SaLi

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak

jakbys wrzucil tutaj zdjecie tego przerobionego kabelka i mniej wiecej jak to wyglada przy wejsciach w konsoli to bede wdzieczny. Cos musze wymyslic z tym bo nei mam zamiaru wyrzucac kolejnych pieniedzy na nowy kabel

dzieki z gory
pozdrawiam

Do góry Bottom