Brak obrazu na kablu HDMI

Nordh

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkim
Mam nadzieję że mi pomożecie, ponieważ mam dziwny problem. Otóż tydzień temu dokonałem zakupu Xboxa 360 Slim, 3 dni później kabel HDMI. Problem polega na tym, że gdy podłączam xboxa do telewizora kablem HDMI, to po prostu nie ma obrazu. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Dodam, że kabel i xbox są w 100% sprawne. Telewizor obsługuje standard HDReady. Pomocy !
 

dmoroz89

Użytkownik
Użytkownik
moze wyda wam sie to smieszne, badz zalosne albo bedziecie sadzic ze to po prostu nabijanie postow, ale dzisiaj mialem to samo... wlaczam x'a a tu nic zero obrqazu, dzwiek na glosnikach byl ( zewnetrznych nie tych z tv ), oczywiscie zdygalem sie.... pare razy wlaczalem i dalej to samo... lecz pomyslalem , wlacze i wylacze tv lecz dalej bylo to samo... no i takpomyslalem sobie ze przelacze z hdmi na zwykla kablowe (1,2,polsat alb cos) i z powrotem na hdmi i ku mojemu zdzwieniu obraz wrocil :eek: pokombinuj w taki sposob, moze i Tobie pomoze ^^
 

Nordh

Świeżak
Świeżak
Niestety, ale nie pomogło ;< Ktoś ma jakieś sugestie ?
 
raczej wina kabla, sprawdz jak mozliwosc na innym. Moze kabelek ktory kupiles jest z nizszej polki >10zł i ma problem z filtrami i telewizorem. Wczesniej działał na kablu obraz i dzwiek?

P.S> Moze wina lezy tez w ustawieniach telewiozora, ze nie widzi polaczenia hdmi>>xbox
 

michas19

Użytkownik
Użytkownik
Miałem podobny problem, to docinsołem kabel do innego portu HDMI
 

Nordh

Świeżak
Świeżak
Kabel kosztował 50zł. Sprawdziłem, działa u kolegi. Problem w tym że brak sygnału występuję już od pierwszego podłączenia, dźwięk jest, a obrazu brak. Może to po prostu wina telewizora, brak mu jakiejś funkcji czy czegoś ?
 

kwozniak7

Użytkownik
Użytkownik
Ja mialem taki problem że po 2 miesiącach grania nagle obraz przez HDMI zniknął. Okazalo się ze zepsuło się wejście HDMI w konsoli i musiałem odesłac xboxa na gwarancji do naprawy :)
 

Nordh

Świeżak
Świeżak
Hmm, zaniosę dzisiaj mojego xboxa do kolegi, sprawdzę czy będzie działać. Mam też kabel hdmi-dvi, podłączę komputer i zobaczę czy z telewizorem wszystko ok...
 

kwozniak7

Użytkownik
Użytkownik
Z tą przejściówką DVI-HDMI jest mały cyrk :D Sam podłączałem konsolę taką przejściówką do monitora i jak dzwoniłem w sprawie gwarancji do centrum xboxa to powiedzieli mi, że xbox nie ma wsparcia dla tej przejściówki więc niekoniecznie będzie to działać więc najlepiej sprawdz na innym TV. Chociaż ja gram juz pół roku na przejściówce i pomijając jedną awarię (niezwiązaną z przejściówką) wszystko działa :)
 

Krzychu4545

Użytkownik
Użytkownik
A może wybierz inny kanał w tv. Jeśli masz np. 3 wejścia do tv hdmi to na każde masz inny kanał i może wybierasz zły :p
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Też maiłem ten problem na TV HD Ready :)
Kabel jak i konsole masz na 100% sprawne, problem tkwi w ustawieniach obrazu, na pewno masz ustawione na 1080p a twój TV nie obsługuje FullHD (1080p).
Musisz podłączyć konsolę do TV FullHD i przestawić na 720p lub jak znasz dashboard przestaw na ślepo :)
 

Krzychu4545

Użytkownik
Użytkownik
Po pierwszym włożeniu kabla HDMI raczej nie będzie miał ustawień na 1080p tylko automatycznie lub 480p
 

CaZa

Użytkownik
Użytkownik
zawsze też może przestawić przez zwykły komponent, który na bank był w zestawie. Bo skoro oba niby są sprawne to tylko wina ustawień

Edit:

novy66: o_O nie wiedziałem, u mnie od początku działało na HDMI git, to nawet o tym nie pomyślałem :p
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
zawsze też może przestawić przez zwykły komponent, który na bank był w zestawie. Bo skoro oba niby są sprawne to tylko wina ustawień
myk z componentem nie działa :) ustawienia HDMI i Componentu są oddzielne :)
 

Nordh

Świeżak
Świeżak
Pożyczyłem od kolegi Componenta, ponieważ na moim nie było AV HD. Mam ustawione na 1080i, wszystko jest OK. Jutro zaniosę konsolę do kolegi który ma TV FullHD, zobaczę czy jest ustawione domyślnie na 1080p. Dam znać co z tego wyjdzie :)
Aha, i jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś różnica w obrazie pomiędzy HDMI, a Componentem ? Oczywiście zakładając, że oba są podłączone w 1080i ?
 

Do góry Bottom