Brak obrazu w x360

zman

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam problem podczas grania na telewizorku LCD nagle obraz zmienił kolory .. myslalem ze to chwilowe ale kiedy drugi raz podłączyłem konsole do zwyklego monitora po 1 min grania tez zmieniły sie kolory (troche zielonego, ogólnie rozmazany obraz) wyłączyłem konsole i po ponownym włączeniu nie mam obrazu tylko czarne tło, głos w menu jest bo słyszę jak sie zmieniają zakładki. Co mogło sie stać ??
 

trolejbus

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

zman napisał:
Witam mam problem podczas grania na telewizorku LCD nagle obraz zmienił kolory .. myslalem ze to chwilowe ale kiedy drugi raz podłączyłem konsole do zwyklego monitora po 1 min grania tez zmieniły sie kolory (troche zielonego, ogólnie rozmazany obraz) wyłączyłem konsole i po ponownym włączeniu nie mam obrazu tylko czarne tło, głos w menu jest bo słyszę jak sie zmieniają zakładki. Co mogło sie stać ??
zimne luty, spróbuj na innym monitorze/tv, jak to samo to dzwoń na microsoft w celu gwarancji D:
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Brak obrazu w x360

na 90% chip skalujący... choć problem może leżeć po stronie kabla. A długo grałeś na konsoli za nim tak się zaczęło robić?
 

zman

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

konsola przerobiona wiec gwarancja odpada. A kable to tak gralem zawsze na kabelku do monitora firmy chyba big ben i było OK. U kumpla po podlączeniu do LCD TV po jakieś godzinie grania zmienilły sie kolory(zwykły kabel microsoftu oryginalny) później podłączyłem znowu do Monitora kabelkiem big bena pochodziło kilka minut i kolory się zmieniły . Wył. konsole i juz obrazu nie było po ponownym włączeniu. Ile może kosztować naprawa ?
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Brak obrazu w x360

Jeżeli się chip spalił to tylko wymiana GPU/płyty głównej... a może tylko luty puściły to naprawa tak ok. 180-200zł (Ponowne wlutowanie). Albo wtyczka uszkodziła się.

A konsole masz z HDMI?
 

zman

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

niestety bez HDMI ;/
 
P

przeo_91

Guest
Odp: Brak obrazu w x360

No to są 2 wyjścia albo chip skalujący albo wtyczka od kabla się przepaliła/uszkodziła.
 

zman

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

a można gdzieś takiego chipa skalujacego kupic gdzies aby samemu go wymienić ?
 

Piri

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

zman napisał:
a można gdzieś takiego chipa skalujacego kupic gdzies aby samemu go wymienić ?
Samemu to ty do serwisu mozesz wyslac . To nie komputer ze wymieniasz czesc za 50zl i smigasz dalej
 

zman

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Brak obrazu w x360

PIRI napisał:
zman napisał:
a można gdzieś takiego chipa skalujacego kupic gdzies aby samemu go wymienić ?
Samemu to ty do serwisu mozesz wyslac . To nie komputer ze wymieniasz czesc za 50zl i smigasz dalej
Tyle to ja tez wiem dzieki za rade :) chce kupic wtyczke i dać go znajomemu ktory zawodowo sie bawi eletronika aby mi go po prostu wymienił wtyczke jesli by to nie zadziałało to wtedy oddam do serwisu(albo sprzedam:p ) . Ale skoro sie nie da kupić to trudno :)
 

Do góry Bottom