Xbox One "Brak połączenia z siecią" przy próbie testu NAT, a sieć działa?!

cepeen

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Czołem, zgłupiałem do cna więc pytam bardziej doświadczonych użytkowników Xboxa. Problem jest następujący:
W ustawieniach sieciowyc NAT pokazuje mi jako zamknięty, i jak chcę zrobić Test NAT, albo test połaczenia gier sieciowych (czy jakoś tak), to dostaję informację, że konsola nie ma połączenia z siecią. Oczywiśćie jest to bzdurą, bo połaczenie jest (po LAN). Sam test połączenia sieciowego działa.
Ps4 podłączone do tej samej sieci pokazuje mi typ NAT2 czyli w nomenklaturze MS jest to moderate, dla mnie to by było ok.
Dogrzebałem się do info, że X średnio sobie radzi z odnowieniem dzierżawy uPnP (mam włączone w routerze) w przypadku trybu instant-on, ale to nie tłumaczy dla czego pisze, że nie ma połączenia.
Jak wróce do domu to spróbuję ustawić mu jeszcze statyczne IP i wymusić odnowienie poprzez pełęn restart, ale czy są jeszcze jakieś "ukryte" opcje konfiguracji o których nie wiem?
konsola XBO:X i router TP-Link Archer C9.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie sugerowałbym się testami sieciowymi w xboxie często pokazują bzdury. Jak masz publiczne ip to ustawienie statycznego ip dla xboxa i ręczne przekierowanie portów będzie najlepszym rozwiązaniem. W ps4 pokazuje NAT2 ponieważ jest natowane ip (np. przez router), żeby osiągnąć NAT1 konsola musiałaby pobrać publiczne ip.

Konsola podłączona bezpośrednio pod modem

konsola podłączona przez router

cepeen

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Tak tak ja wiem czemu jest NAT2. Tylko zdziwiła mnie ta informacja o braku połączenia z siecią. No nic jak będę miał chwile to będę kombinował. Najpierw spróbuje statyczne IP plus uPnP, jak to nie pomoże to przekierowanie portow.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ja przez różne błędy powodowane trybem instant on zrezygnowałem całkowicie z tego trybu, ale jak Musisz korzystać z tego trybu to proponuje co jakiś czasz np. jak coś nie działa zrobić pełny restart konsoli czyli uruchomienie ponownie xboxa albo wyłączenie z prądu na chwilę.

cepeen

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Z ciekawości jakie błędy masz na myśli? Ja mam instant-on bo do tej pory miałem lipne łącze i cieszyło mnie sćiąganie w nocy. Teraz, po zmianie łacza, chyba też z tego zrezygnuję.

rychu8818

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie działające wifi, nie działające pady różne krzaki ze statusami profili itp, itd. Ja to przerabiałem na xbox one s, a mam eskę od premiery i dlatego instant on dla mnie to zło:)

cepeen

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ok, co do wifi to nie wiem bo staram sie wszystkie stacjonarne sprzety trzymac na kablu. Z padami nic mi sie nie dzialo, ale też dużo go nie używam. Jedynie problemy sprawia czasem Sports Rivals, nie wiadomo czemu, potrafi zwisnąc przy ładowaniu, restart mu pomaga. Mozliwe ze to wlasnie ma jakis zwiazek,dobra koniec off topa.

Do góry Bottom