Branża będzie wspierać obecną generację jeszcze przez 2 lata

TigraTeam

Banned


Stoimy obecnie w wielkim rozkroku międzygeneracyjnym, kiedy to twórcy gier decydują się na wydawanie swoich marek na wszelkie możliwe platformy. Choć niebawem pierwsze skrzypce zagrają nowe systemy, stara generacja tak szybko nie odejdzie do lamusa.


Tak przynajmniej twierdzi Piter Soderlund, szef EA Games. Jego zdaniem, obecna generacja potrwa jeszcze kilkanaście dobrych miesięcy, a deweloperzy nie zapomną o nich tak szybko:

"To liczby zadecydują, o tym kiedy obecna generacji umrze. Jak na razie największa liczba gier sprzedaje się na obecnej generacji konsol. Zobaczymy jak długo graczom będzie zależeć na nowych tytułach na Xboksa 360 i PlayStation 3. Nowe sprzęty przez długi czas nie mają szerokiego grona odbiorców - zawsze tak było.

Patrząc przez pryzmat czasu, w pierwszym i drugim roku, spora liczba gier wychodzi na obie generacje. W 3 roku, możemy natomiast zaobserwować obumarcie starej generacji. Podejrzewam, że przejście na nowe systemu to czas około 18-24 miesięcy"


Jak więc widać, nie musimy się obawiać, że nasze poczciwe konsole pozostaną na lodzie. Jak na razie możemy mieć pewność otrzymania jeszcze kilku
naprawdę dobrych pozycji, które warto będzie zachować na półce.


ppe.pl
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
No i dobrze, byle tylko gierki na obecną generacje nie były tworzone po macoszemu.
 

lasyk

Banned
Użytkownik
Zastanawiam się czy przez ten czas wewnętrzne studia microsoftu i sony tworzące gry na wyłączność stworzą jeszcze jakieś ekskluzywne tytuły. PS3 Wypuści jeszcze gran turismo 6 i beyond two souls. Co ix ma w planach i czy w ogóle coś ma nie wiem.
 

sid2007

Użytkownik
Użytkownik
Na Microsoft nie ma już co liczyć , bardzo wątpliwe że dostaniemy jeszcze coś na wyłączność.
Myślałem , że może jeszcze nowa Forza wyjdzie na X360 , ale nie zapowiada się na to.
 

Seban_ZA

Użytkownik
Użytkownik
Na wyłączność dostaniemy Worlds of Tanks. Dziękuję, dowiedzenia.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Miałem nadzieję że MS jeszcze wypuści FM 5 na Xboxa 360 ale jak to MS $ :)
 

MrDraiger

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Fify jeszcze będą wychodzić na PS3 i X360 przez wieeele lat :D Co do postów wyżej, z mojego punktu widzenia lineup PS3 na ten rok wygląda lepiej, niż lineup Xboxa One, więc co tu dopiero mówić o lineupie Xbox 360 :p
 

peh

Banned
O ile zachód już chyba nic nie wypuści ciekawego na x360 i ps3, tak na ps3 mozna będzie jeszcze długo liczyć na Japonię. Tam ekskluzywy będą wychodzić ale z dostępnością ich gier u nas ciężko. Ja nie to pss i konto na jpn. Będzie w co grać.
 

TrueUser

Użytkownik
Użytkownik
Plemiona albo Ogame w HD...
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
Na wyłączność dostaniemy Worlds of Tanks. Dziękuję, dowiedzenia.
padlem :D a tak wogole to juz chyba zadnych nowych exlusive na xbox 360 wiec pora sprzedawac sprzet i wszyskie gry :D
 

lasyk

Banned
Użytkownik
Ja po podliczeniu liczby wszystkich exów ps3 godnych uwagi postanowiłem dłużej nie zwlekać i kupić ps3. W tej chwili cena bardzo przystępna a grzechem po prostu byłoby w te gry nie zagrać. Byłem przez długi czas posiadaczem ixa. Ale zawsze uważałem, że konsola od sony była i jest lepsza głównie jeżeli chodzi o tytuły. Dlatego się skusiłem :) Wam też polecam.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Czyli za niedługo będzie można kupić PS3 i dograć EXY na tej konsoli. Wtedy konsola powinna być tańsza i gry tak samo :)
 

meczek

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie prawdopodobnie ostatnia gra bedzie GTAV, moze jeszcze Fifa i jakis hit jesieni. Watpie zeby ukazalo sie cos godnego uwagi przez te 2 lata poza tasiemcami od EA i Ubi.

Wysyłane z mojego C5303 za pomocą Tapatalk 2
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
2 lata szybko przeminie :) czas kasę na nextgena zbierać
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Na pewno pojawi się kilka nowych gier ale właśnie ktoś dobrze powiedział "czas kasę na nextgena zbierać" ;p
Ale kuszące jest teraz kupno Ps3 i zaliczenie serii God of War, Infamous, Killzone, Uncharted oj kusi kusi ;d
 

mk89

Użytkownik
Użytkownik
Na pewno pojawi się kilka nowych gier ale właśnie ktoś dobrze powiedział "czas kasę na nextgena zbierać" ;p
Ale kuszące jest teraz kupno Ps3 i zaliczenie serii God of War, Infamous, Killzone, Uncharted oj kusi kusi ;d
ciekawe ile ceny x360/PS3 spadną np. rok po premierze.
 

luras

Użytkownik
Użytkownik
A ja się pytam jak długo ms po premierze 360 wydawał gry na pierwszego xboxa? Bo jeśli chodzi o sony to nie zapomniano o ps 2 długo długo...
 

Krawol

Banned
Użytkownik
Jak ma się flasha to na razie się nie przechodzi na nową konsolę ;D heheehehehehehehe
 

dziarkos14

Banned
Poczekam na GTA V, przejdę i sprzedaję.
 

jankop

Użytkownik
Użytkownik
Ja tam o nowej generacji jeszcze nie myślę. Zbyt dużo gier na obecną mam jeszcze do zaliczenia.
 

Do góry Bottom