Call of Duty: Advanced Warfare może i jest ładniejsze na PS4, ale lepiej działa na XO

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Wczoraj informowaliśmy, że Call of Duty: Advanced Warfare wygląda lepiej na PS4, oferując pełną rozdzielczość 1080p zamiast skalowanej 1360x1080 na Xboksie One. Jednak dalsze testy serwisu DigitalFoundry wskazały, że to właśnie wersja na konsolę Microsoftu działa znacznie lepiej.

Wersja na PS4 nawet mimo zainstalowania najnowszej łatki gubi klatki animacji, przy większych zadymach spadając do około 50 FPS-ów, a czasami nawet do około 40 gdy użyje się gadżetu skanującego okolicę. W tym samym momencie, wersja na Xboksa One zachowuje płynne 60 klatek na sekundę. Gdzie leży więc problem w wersji na PS4?

Oczywiście w wyższej rozdzielczości, gdzie na Xboksie One poświęcono ją by zachować płynną animację. Zresztą, zobaczcie sam porównanie na poniższym wideo. Posiadacze Chrome'a mogą zobaczyć je w 60 klatkach na sekundę.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

djploki

Użytkownik
Użytkownik
To niedobrze jeśli gubi klatki.
 

create86

Użytkownik
Użytkownik
to chyba logiczne, że w mniejszej rozdzielczości może działać płynniej, co nie zmienia faktu, że wygrywa ps4 w tej grze nawet przy dropie do 50 ;)
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
to chyba logiczne, że w mniejszej rozdzielczości może działać płynniej, co nie zmienia faktu, że wygrywa ps4 w tej grze nawet przy dropie do 50 ;)
No nie wiem.
 

DJDIDO88

Użytkownik
Użytkownik
zdecydowanie o wiele lepiej to wygląda na XO
 

BuRRRza

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Właśnie czegoś tu nie rozumiem. Gra wygląda dużo lepiej na X1 co widać gołym okiem a i tak wszyscy piszą ,że "PS4 wygrywa".
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Te spadki nie są odczuwalne jak widać trwają ułamki sekund (w większości), pewnie byłoby inaczej gdyby gra oferowała 30 klatek na sekundę. Jeśli ktoś więc ma smaki na CODA (ja polecam zagrać w singla, w multi kopiuj wklej razi, poza tym ładnie jest tylko w singlu, online jakiś taki "matowy") to niech bierze śmiało, gra jest płynna i nie ma się do czego przyczepić.

A tu mały troling:p http://i.imgur.com/sYr1x45.gif
 

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jesteśmy na XboxForum, prawda? Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia mają właściciele PS4, przychodzą tutaj, narzekają ciągle na XO. W wielu tematach ta sytuacja się powtarza. Każda myszka chwali swój ogonek, ciekawe, czy na PS Forum jest równie tyle samo użytkowników XO, którzy narzekają na PS4? Idźcie się popocieszać na PSForum, jaki to XO jest do bani... :)
 

Coller22

Użytkownik
Użytkownik
Jesteśmy na XboxForum, prawda? Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia mają właściciele PS4, przychodzą tutaj, narzekają ciągle na XO. W wielu tematach ta sytuacja się powtarza. Każda myszka chwali swój ogonek, ciekawe, czy na PS Forum jest równie tyle samo użytkowników XO, którzy narzekają na PS4? Idźcie się popocieszać na PSForum, jaki to XO jest do bani... :)
Tak jesteśmy na xboxforum :3 tak narzekamy na one, bo możemy. Bo nie pamiętam żeby forum jak i strona nazywała się xboxoneforum, a sporo osób narzekających na one ma prawo tu przebywać i komentować skoro posiadają xboxa czy xbox360. O ile dobrze mi się wydaję PS Forum jest jakby lekko martwe, dlatego większość siedzi tu :)
 

Lewis

Użytkownik
Użytkownik
pfff wole miec wieksza rozdzielczosc i miec spadki do 55 fps niz miec kiepska grafike a i tak miec spadki fps ;]
 

dixonek0209

Użytkownik
Użytkownik
pfff wole miec wieksza rozdzielczosc i miec spadki do 55 fps niz miec kiepska grafike a i tak miec spadki fps ;]

Kolega chyba nie czytał całego wpisu.
Wersja na PS4 nawet mimo zainstalowania najnowszej łatki gubi klatki animacji, przy większych zadymach spadając do około 50 FPS-ów, a czasami nawet do około 40 gdy użyje się gadżetu skanującego okolicę. W tym samym momencie, wersja na Xboksa One zachowuje płynne 60 klatek na sekundę.
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Jesteśmy na XboxForum, prawda? Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia mają właściciele PS4, przychodzą tutaj, narzekają ciągle na XO. W wielu tematach ta sytuacja się powtarza. Każda myszka chwali swój ogonek, ciekawe, czy na PS Forum jest równie tyle samo użytkowników XO, którzy narzekają na PS4? Idźcie się popocieszać na PSForum, jaki to XO jest do
bani... :)
Miałem Xboxa 360, miałem One (nie spełnił oczekiwań i sprzedałem), byłem tu moderatorem, znam tu trochę ludzi, więc jeśli te słowa kierowałeś do mnie to zachowaj swój ból d.upy dla siebie i wypowiadaj się na temat bo powinieneś wyłapać punkciki za offtop.

Kolega chyba nie czytał całego wpisu. Wersja na PS4 nawet mimo zainstalowania najnowszej łatki gubi klatki animacji, przy większych zadymach spadając do około 50 FPS-ów, a czasami nawet do około 40 gdy użyje się gadżetu skanującego okolicę. W tym samym momencie, wersja na Xboksa One zachowuje płynne 60 klatek na sekundę.
Radzę obejrzeć cały materiał filmowy gdzie widać, że klatki potrafią spaść do bodajże 33 klatek w wersji na XO. Obu konsolom towarzyszy spadek klatek i na obu nie spada poniżej 30 więc jest ok.
 

Cronos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wygląda dobrze i jeżeli kiedykolwiek to kupię to biorę wersję na XO
 

KubaFreeStyle

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Miałem Xboxa 360, miałem One (nie spełnił oczekiwań i sprzedałem), byłem tu moderatorem, znam tu trochę ludzi, więc jeśli te słowa kierowałeś do mnie to zachowaj swój ból d.upy dla siebie i wypowiadaj się na temat bo powinieneś wyłapać punkciki za offtop.
Czy zwróciłem się bezpośrednio do Ciebie? Nie. Mówię ogólnie, że ta sytuacja przewija się non stop w różnych tematach. Tak jak napisałem, każda myszka chwali swój ogonek, ale to nadal jest Xbox Forum i mam dosyć czytania w większości tematów jaki to XO jest słaby, a PS4 świetne - i jakbyś zauważył, to to jest prawdziwy offtop :)
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Pal licho jedną jak i drugą wersję... ale jednego tu nie rozumiem.
Otóż wcześniej nikt lub spora część osób nie widziała różnic między 30fps a 60fps bo ponoć ludzkie oko nie widzi tych 60fps, a tu nagle wszyscy widzą różnice, spadki itp. - ciekawe, ciekawe :rapture:
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Pal licho jedną jak i drugą wersję... ale jednego tu nie rozumiem.
Otóż wcześniej nikt lub spora część osób nie widziała różnic między 30fps a 60fps bo ponoć ludzkie oko nie widzi tych 60fps, a tu nagle wszyscy widzą różnice, spadki itp. - ciekawe, ciekawe :rapture:
Ja tą różnicę widziałem od początku. Zresztą każdy powinien ją zobaczyć. No chyba, że ma problemy ze wzrokiem. Dynamika przy 60 klatkach jest zdecydowanie większa.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wy jesteście nienormalni. Każdy temat to sprzeczka. Czy wy nie możecie normalnie cieszyć sie i grać na tych sprzetach? Jaka dla was różnica czy macie kilka klatek więcej czy tez trochę wyższą/niższą rozdzielczość. Oczy mogą nie widzieć większej ilosci klatek, lecz zobaczą ze obiekty przesuwane kamera pracują szybciej. Zaczynam myśleć ze gry to samo zlo. Niszczą umysł młodym pokoleniom.
 

fazarro

Użytkownik
Użytkownik

Alert orso// Wycieczki tego typu to sobie na pw wysyłaj następnym razem WARN.



Temat: większość graczy używa monitorów/wyświetlaczy nie większych jak 32, no może 40 cali. W takich sytuacjach rozdzielczość ma raczej małe znaczenie. No chyba, że siedzisz jakieś metr przed nim, ale to zalatuje głupotą.
 

Do góry Bottom