• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Call of Juarez: The Cartel zakazany w Meksyku! Rząd niezadowolony z fabuły gry

Status
Zamknięty.
#1
Do premiery Call of Juarez: The Cartel pozostało jeszcze dużo czasu, a produkcja już wywołuje sporo emocji. Co ciekawe chodzi tu o emocje polityczne związane z walką z kartelami narkotykowymi. Fabuła nowej polskiej produkcji wywołała wrzawę w meksykańskim rządzie.

Meksykańscy oficjele chcą zakazania dystrybucji Call of Juarez: The Cartel w ich kraju. Najnowsza część serii będzie opowiadała o walce z kartelami narkotykowymi, a co za tym idzie pokaże bezwzględny świat morderców. Taki stan rzeczy nie podoba się władzom Meksyku, w którym kartele są dużym problemem.

Władze stanu Chuhuaha, w którym leży miasto z gry, Ciudad Juarez jednogłośnie przyjęli wniosek o zakazie sprzedaży gry. W wyżej wspomnianym mieście zginęło w minionych dwóch latach aż 6 tysięcy osób. Wszystkie były ofiarami starć między kartelami i policją meksykańską. Urzędnicy uzasadniają swoją decyzję, bagatelizowaniem problemu przez polski Techland

"To prawda, że istnieje poważny problem kryminalny, którego nie staramy się ukryć. Jednocześnie nie powinniśmy narażać na takie sceny dzieci, aby nie wyrosły z tego rodzaju obrazem i brakiem wartości." - mówi Ricardo Boone Salmon, kongresmen ze stanu Chihuahua. Wygląda więc na to, że polska mega produkcja nie będzie dostępna w Meksyku. Nie pozostaje teraz nic innego, jak oczekiwać na reakcję innych państw zaangażowanych w walkę z narkobiznesem.

Źródło:
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
 
#3
Czy ci ludzie żyją w średniowieczu? I tak każdy kto bedzie chciał sciagnie to z netu. Takie zakazy nic nie dadzą
Albo pojecie 10 km do USA i kupi za 15 $...

Polityka nie ma być skuteczna, tylko efektowna. W meksyku gangi i kartele mordują się praktycznie każdego dnia, a władza jest właściwie bezradna. Pokazanie społeczeństwu, ze nie mają zamiaru tolerować tego typu "rozrywki" w ich kraju, ma na celu podbudowanie relacji.

Poza tym - będzie o nich głośno... a wszystko z powodu gry, o której mało kto co wie (zwłaszcza w meksyku).
 
#5
i tak nic z tego im nie wyjdzie . Ile razy już było że chcieli jakieś gry zatrzymać jak np. cod bo
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
#9
Oczywiscie, jeden z lepszych (jak nie najlepszych) tytulow rodem z naszej ojczyzny.
No jedna może nie tyle jedna z najlepszych co dobra polska gra.
Bo myśląc o najlepszej przed oczami mimo wszystko widać tylko Wiedźmina od CDPRed. Później napewno PCF z ich zbliżającym sie Bulletstormem ( choć robionym wspólnie z EpicG) ale i Painkiller był boski.

Co do tematu to fakt tylko pokazówka. Na dobrą sprawę wyjdzie to na dobre wszystkim. Władze pokazują, że tolerować nie będą takiego zachowania i samego problemu, a do tego jakąś reklame robią grze o której chyba i mało kto tam słyszał.
 
Status
Zamknięty.

Do góry